Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

IKEOWCY !!!! ŁĄCZMY SIĘ :)


Nelli Sza

Recommended Posts

Ja nie mam nic przeciwko IKEI.Mam bardzo duzo rzeczy/dodatkow/pierdolek z Ikei,meble dla dziecka Mammut .Lubie ten sklep za fajne wzory i przystepna cene-a z jakoscia u nich roznie, niektore rzeczy maja dobrej jakosci inne beznadziejnej.Ale na ogol juz w sklepie widac co i jak jest wykonane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

he, he, ja tez jestem fanką ikei :))) to przede wszystkim kwesti agustu, jednemu skandywaski styl za ludzkie ceny pasuje drugiemu nie. W blokowym mieszkanku mebli nie z ikei mamy sztuk 2: krzesło przytachane z targu staroci i coś jeszcze ale teraz nie pamiętam. No, tak mamy jeszcze szafy przesuwne, które z chęcią zmieniłabym na wolnostojące :))) W domu pewnie tez bedzie sporo ikei - a wszystkim przeciwnikom mogę powiedziec tylko tyle, - jesli wskażecie mi sklep w którym mogę kupić meble w podobnym stylu (ja wybieram raczej te rustykalno wiejskie klimaty) za podobne ceny i tak dużo dodatków w ludzkich cenach, gdzi ejeszcze mogę zjeść po całym dniu pracy, a dziecko może pobuszować wśród zabawek, to z chęcią się wybiorę :))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górze mamy troche mebli z Ikea. Jeden wyjazd dostawczym samochodem, jedno popołudnie spędzone na zakupach i 3 pomieszczenia umeblowane. Cenowo rewelacja. Łączyłam serie.

 

Pokój nastolatki. Expedit, Lack i Malm. Okleina brzozowa. Czekamy jeszcze na nowe dywany.

 

http://images34.fotosik.pl/277/004c07c4ffeb7fff.jpg

http://images33.fotosik.pl/278/812745814f2595b8.jpg

http://images26.fotosik.pl/226/729ef31eed1d7b86.jpg

http://images25.fotosik.pl/227/3ff59d91b5ecc7a6.jpg

 

Sypialnia. Serie Hoppen, Malm, Ramberg w kolorze średni brąz.

http://images24.fotosik.pl/241/91a9fa5d7872a400.jpg

 

Przedpokój. Billy średni brąz.

http://images33.fotosik.pl/300/b0148dea82d79d0d.jpg

 

Więcej zdjeć w moim dzienniku. Wyszczegolnione są także dokładnie meble i dodatki z Ikea. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą, ze Ikea to zła jakosć mebli. Ja tak nie uważam. Owszem, nie jest to drewno i chyba każdy ma tę świadomość. W porównaniu z meblami wykonanymi z tych samych materiałów tj. płyty wiórowej, Ikea bardzo dobrze wypada. Systemy montażowe są proste, dziecinnie łatwe. Meble prawidłowo skręcone są równe, elementy do siebie pasują.

Mam porównanie z innymi producentami mebli do samodzielnego montażu np. BRW, Vox, Szynaka Meble, i-mebel. Ikea wypada najlepiej. Dodatkowym atutem jest możliwość łączenia elementów z różnych serii.

Lubię równiez kupować tam dodatki.

 

Niedoscigłym wzorem w nowoczesnym wzornictwie jest dla mnie stół Ikea Bjursta. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70116262

http://www.ikea.com/PIAimages/67535_PE181365_S3.jpg

Stół tej wielkości i o tak prostym kształcie okazuje się niemalże nieosiagalny poza Ikeą. Inni prodecenci oferują podobne stoły jednak ich ceny to kilka tysięcy zł. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie ten sklep, choc do tej pory wiekszych rzeczy nie kupowalam bo nie mialam potrzeby. Teraz zmieniam mieszkanie i jutro jade kupic tam kuchnie (Tidaholm - czesciowo drewniane fronty, dab).

 

Dlaczego w Ikea (juz sie nasluchalam masy oburzonych glosow na ten temat od znajomych)?

 

Bo maja wg mnie najlepszy stosunek jakosc/cena. - Kuchnie ze sklepow typu Bodzio, Castorama itd przyprawiaja mnie o mdlosci (w wiekszosci znaczy sie) - wybaczcie mi ich zwolennicy, kwestia gustu i tego co kto lubi i oczekuje od kuchni. Kuchnie ktore mi sie podobaja kosztuja w salonach 30 tysiecy ktorych nie mam. Poza tym w Ikea mam 25 lat gwarancji na szafki i blaty, 10 lat na fronty (o ile czegos nie pokrecilam, mniejsza z tym, to wystarczajaco dlugo) i 5 lat na kazdy sprzet u nich kupiony (co byc moze sprawi ze kupie u nich piekarnik dodatkowo).

 

Bo maja cichodomykajace sie szuflady w standardzie a ja nie znosze halasu trzaskajacych mebli (typu kuchnie z Castoramy itp brrr)

 

Bo podobaja mi sie akurat te fronty i juz. I wiem ze wybralam jedne z najdrozszych w Ikea - trudno.

 

Bo mam pieknie urzadzone "kuchnie" w Ikea ktore daja mi mase pomyslow i nie wygladaja tak sterylnie jak kuchnie w salonach drogich (te wygladaja jakby nikt tam nie mieszkal i nie umiem sobie wyobrazic, w Ikea jakos umiem sobie siebie zobaczyc w tej kuchni na co dzien).

 

Bo sa dostepne od reki a nie na zamowienie, nie musze trzasc sie ile fachowiec mnie wyniesie lub czy nie oszuka i zrobi solidnie. Lub czy nie bedzie jak u moich znajomych "wychodzil do auta po wkretak" i wracal za 2 dni bo akurat robi 2 fuchy... (przyklad z zycia wziety).

 

Bo mam transport gratis w moim miescie.

 

Bo praktycznie wszystko kupie w jednym sklepie. A wczesniej zjem obiad i napije sie kawy. Z sernikiem.

 

I na koniec - bo po prostu LUBIE SKRECAC MEBLE. Sprawia mi to nieopisana frajde, jedna kuchnie z BRW juz u rodzicow skrecilam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej IKEA!

 

Moja żona - fanatyk firma zrobiła 5 zakupów, z tego 4 rzeczy reklamowałem.

Nowa kanapa Made in Bulgaria - nie dawała się złożyć, szafeczka - made in China , rozpadła się w czasie montażu.

Po pyskówkach (pan poczeka 2 miesiące, aż przyjdzie nowa dostawa z Chin )- reklamacje zostały załatwione pomyślnie, ale IKEA ma we mnie wroga publicznego.

 

Reklama o ich jakości - to PIC i LIPA !!!!

Totaslnie przedrożona firma. fakt wzornictwo przemysowe potrafi być efektowne.

 

Poczytajcie także artykuły prasowe o wykorzystywaniu dzieci w Chinach , pracujących dla IKEA. To nie dla mnie.

 

ŁĄCZMY SIĘ PRZECIWKO IKEA !!!

 

Miałam busa mebli z Ikea. Nic nie było z Chin! Były meble robione w Polsce, Szwecji i na Ukrainie.

Reklamowałam komodę. Kupiłam zły kolor. Odwiozłam na drugi dzień. Dostałam pieniadze od ręki. Nie musiałam sie tłumaczyć, nie było żadnego problemu, czekałam 10 minut. Ikea Janki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnie ze sklepow typu Bodzio, Castorama itd przyprawiaja mnie o mdlosci (w wiekszosci znaczy sie)

 

(te wygladaja jakby nikt tam nie mieszkal i nie umiem sobie wyobrazic, w Ikea jakos umiem sobie siebie zobaczyc w tej kuchni na co dzien).

 

 

 

Poprieram w 1000%.

Dzisiaj z żoną obeszliśmy BRW, VOX'a, abrę, Mix'a i dwa inne "hangary" z meblami,

wniosek:

- nie ma nigdzie tak funkcjonalnych i solidnie pracujących szaf wnękowych jak w IKEA !

- większość kuchni jest w nowoczesnym stylu lub mega oldskulowych

- wszystkie obecnie na topie kuchnie w pozostałych salonach, są mega zimne, nie przyjemne, jakby para-nowoczesne :/

A te, które nam się podobają, nawet pomijając cenę, którą by się przełknęło są o wiele mniej funkcjonalne

(np. szafki na garnki zamiast szuflad [ikea])

 

Już postanowione: kochnia i szafa będzie z Ikea

http://galerkiwnetrz.pl/files/g/2_1917694616_IMG_9647_.jpg

 

Łazienka: opoczno - koło - KFA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kuchnię Faktum i jedyne co nam tak naprawdę się nie podoba to jakość blatów - już są rysy i wgniecenie w jednym miejscu, mimo iż w zasadzie jeszcze nawet nie zaczęliśmy ich na poważnie używać (wprowadzamy się za dwa tygodnie) :-?

Poza tym super. Cargo działa świetnie, dzięki dużej możliwości wyboru w Ikei udało nam się świetnie wykorzystać miejsce, a fakt, że samemu skręca się meble, pozwolił nam np. zmieścić kuchenkę mikrofalową i zmywarkę w miejscach, gdzie normalnie by się nie dało (najpierw ustawiło się AGD, a potem dopiero dokręciło przeszkadzające elementy szafek).

 

Poza tym z Ikei mamy rozkładany stolik do pokoju gościnnego (skręcałem cholerę pół nocy, ale stolik, który w stanie złożonym ma szerokość 30cm, a w rozłożonym 140cm, wymaga pewnych poświęceń), krzesła i łóżko :) Łóżko jeszcze nie złożone, ale to ich chyba najprostszy model, bardzo japoński w kroju, więc jest szansa, że nie ma żadnych delikatnych elementów, które się szybko zniszczą.

Natomiast z tego co wiemy sofy i wersalki lepiej kupować gdzie indziej - te z Ikei podobno bardzo szybko się przecierają na łączeniach :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o to "Made in China" to ikeowskie meble produkowane są w chinach, następnie wracają do szwecji, gdzie są podbijane i jadą dalej do sklepów.

 

Z drugiej jednak strony rozejrzałem sie po moim biurku i wszystko co zobaczylem:

- monitor

- laptop (MBP)

- telefon

- biurko

- dlugopis

- myszka

- klawiatura (logitech)

- szklanki

- tablet

- drukarka

wszysto jest z chin i mi służy :p

 

Jedynie zegarek szwajcarski, ale to inna historia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast z tego co wiemy sofy i wersalki lepiej kupować gdzie indziej - te z Ikei podobno bardzo szybko się przecierają na łączeniach

 

To pewnie zależy jakie. Ja np. kupiłam w Ikea rozkładaną sofę Beddinge. Użytkujemy od 4 lat. Prawie codziennie jest rozkładana i składana. To, co się na niej działo :o :D przechodzi ludzkie pojęcie :lol: (Mam oczywiście na myśli dwoje skaczących dzieci, no i czasami rodziców, niech będzie :D ) Wszystko bez zmian. A kiedy wydaje mi się konieczne odświeżenie pokrycia (gruby granatowy sztruks) wtedy oddaję do pralni chemicznej. Potem zakładam w ciągu 30 sekund, 2 zameczki, cyk, cyk i można hulać. POLECAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalnie do gdanska jezdzimy gdyz w Toruniu nie ma. mebli tam nie kupujemy lecz tzw. pierdoly typu:

- wyciskacz do czosnku

- noz do pizzy

- jakies garnuszki

- deseczki do krojenia

- nowe papierowe lampy od 5 do 30 zeta

- sloiczki do przypraw

- chlebak

- gumowe docinane wkladki do szuflad

- itd

 

ostaatnio zostawilismy ponad 1200 zeta na wlasnie takie pierdoly a to nie koniec zakupow - na razie lekko obkupilismy zaledwie kuchnie :wink:

 

od kilku lat lubimu zakupy w Ikea i raczej nam sie to nie zmieni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o to "Made in China" to ikeowskie meble produkowane są w chinach, następnie wracają do szwecji, gdzie są podbijane i jadą dalej do sklepów.

 

 

gwarantuje Ci , ze zadne meble IKEA dostepne u nas

Szwecji nie ogladaja nawet z daleka :D

Cala masa mebli produkowana jest w Polsce.

Jestesmy drugim , po Chinach producentem dla IKEA :)

 

Ja tam lubie IKEA'owy design.

Troche gorzej z jakoscia - chociaz uzytkuje kuchnie i lozko i nie narzekam :)

zwlaszcza na lozko :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...