Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Automatyczna szufelka w centralnym odkurzaczu.


Gość toto

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 131
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szufelka wygląda tak:

 

http://www.beam.pl/itempics/szufelka_auto.jpg

 

W cokole szafki widać tylko frontowy panel. Ten wystający element, to nożny włącznik odkurzacza.

 

P.S. Też mam przygotowane przyłącze do szufelki pod kominkiem :wink: . Co do zmiotki, to taki zestaw kominkowy załatwia temat (stojaczek + zmiotka, pogrzebacz, szufelka do popiołu). Ja uważam, że to dobry pomysł :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy pasuje swoim wyglądem do obudowy? Czy nie szpeci?

- czy będzie wygodna w użytkowaniu?

- czy wygodnie będzie zmiatać te paprochy z przestrzeni kilku metrów kwadratowych w ten jeden konkretny punkt?

łojeza!

nie martw się wowka o moją szufelkę!

- będzie z boku kominka, a nie od frontu

- nie wiem, czy będzie wygodna, czy nie, tego się dowiem w praktyce, napewno będę miał więcej możliwości, niż gdybym z niej zrezygnował

- zawsze sie paprochy zmiata w jeden konkretny punkt, żeby je wyrzucić do śmieci (też jeden konkretny punkt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... - zawsze sie paprochy zmiata w jeden konkretny punkt, żeby je wyrzucić do śmieci (też jeden konkretny punkt)

 

Tak, ale w przypadku ręcznej szufelki lokalizacja tego punktu jest ruchoma a do szufelki z boku obudowy kominka będziesz musiał popychac pojedynczy paproszek przez kilka metrów.

 

.... - nie wiem, czy będzie wygodna, czy nie, tego się dowiem w praktyce, napewno będę miał więcej możliwości, niż gdybym z niej zrezygnował

 

Z tym się zgadzam w 100% :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednej z instrukcji do instalacji centralnego odkurzania wyczytałem, że instalacja nie może służyć do wybierania popiołu z kominka z 2 wzgledów :

- popiół ma tendencje do zatykania rur

- gorący popiół uszkadza rury.

Pozostaje więc tylko usuwanie paprochów z paliwa (kory) i drobnych pyłów po ręcznym wybraniu popiołu.

Szufelki w Beamie bywają tylko 2 kolorów : czarne i białe (nie ma brązowych i szarych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten odkurzacz nie jest do wybierania popiołu z kominka (jak szufelką zresztą go wybrać?)

tylko wokół kominka podobno dużo się śmieci, jak się przynosi i wkłada drewno itepe. Forumowicze radzili kiedyś zrobić sobie szufelkę w pobliżu kominka. Dlatego robię.

Nie będę miał paru metrów od kominka do szufelki tylko maksimum pótora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Nie będę miał paru metrów od kominka do szufelki tylko maksimum pótora.

 

Stary...... będziesz donosił drewno do kominka, wybierał popiół do wiadra, czyścił szybę, wynosił popielnik . ... to zobaczysz na ilu metrach będzie się to sypało....

 

Ale jak chcesz, podoba się tobie i co najważniejsze możesz sobie na to finansowo pozwolić to dlaczego nie....

 

Nieustannie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując szufelkę trzeba też od razu kupić około 60cm specjalnego elastycznego węża do przyłączenia szufelki z rurą sztywną, która wychodzi ze ściany lub podłogi.

Ponadto przy samej szufelce potrzebne jest kolanko 90 stopni (nie łuk, lecz ostre).

Kolanko nie jest klejone do szufelki - tylko na wcisk, aby można było szufelkę wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyobraziłem sobie (cytat Wowki) "popychanie jednego paproszka przez kilka metrów" :lol: Choćby dla tego widoku warto taką szufelkę zamontować :lol: A tak na poważnie, to chyba jednak wygodniej jest mieć niż nie mieć. Ja założę w trzech miejscach (buty, kuchnia, kominek) (a może jeszcze przy wyjściu na taras ???).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

Szufelki nie można przykleić bezpośrednio do rury sztywnej, lecz poprzez około 50cm specjalnego elastycznego peszla, który można kupić tam gdzie sprzedają elementy instalacji centr. odkurzania.

Umożliwia to wyciągnięcie szufelki z cokołu mebla, dla wymiany, lub konserwacji.

Połączenie peszla z rurą sztywną - na klej, z szufelką - na wcisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szufelki nie można przykleić bezpośrednio do rury sztywnej, lecz poprzez około 50cm specjalnego elastycznego peszla, który można kupić tam gdzie sprzedają elementy instalacji centr. odkurzania.

Umożliwia to wyciągnięcie szufelki z cokołu mebla, dla wymiany, lub konserwacji.

Połączenie peszla z rurą sztywną - na klej, z szufelką - na wcisk.

 

Pisałem o giętkim przewodzie, ale mi chodzi o koniec rurociągu -ze ściany czy z podłogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a ja mam dwie szufelki i o ile ta w kuchni na razie ma wyprowadzoną rurę z podłogi w miejscu ciągu szafek kuchennych, do której planuję zrobić przedłużkę to druga jest zrobiona w cokole w wiatrołapie i jest (jeszcze nie sklejona) ale dopasowana rura sztywna do szufekli, która jest z kolei dopasowana do wyciętego cokołu. Nie wiedziałem o takim sposobie podłączenia tzn wężem elastycznym i raczej byłoby trudno to zrealizować bo miejsca na wąż jest za cokołem za mało, ale może są jakiej gumowe tuleje, które stanowiłyby połączenie rozłączne a jednocześnie szczelne.

Co w tym temacie można by zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwalam sobie jeszcze raz napisać. Właśnie sprawdziłem strony Vacu Maida, Beama, Borysowski i w żadnym z systemów nie ma czegoś co można by potraktować jako elastyczne podłączenie szufelki, więc pytanie do Pana Rudnickiego skąd to wziąć skoro żaden producent tego nie przewiduje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...