Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Automatyczna szufelka w centralnym odkurzaczu.


Gość toto

Recommended Posts

Wywołałeś mnie do tablicy.

Małe pytanie: którędy/skąd niby ma śmiedzieć, skoro zarówno gniazda, jak i szufelki są hermetycznie zamykane?

Dlatego uważam to za niemożliwe - chyba, że nie jest to prawidłowo wykonana instalacja i gdzieś np. kończy się niezamkniętą rurą - ale wtedy raczej by w ogóle nie działała.

Czy znasz może konkretnie kogoś, komu śmierdzi z instalacji? Bo gość, któremu odpisywałem, pisał, że elektryk mu mówił, że podobno śmierdzi.

Sorry, ale wiarygodne coś takiego nie jest.

Ja, zanim zdecydowałem się na odkurzacz centralny, znalazłem i rozmawiałem z kilkunastoma osobami, które taki odkurzacz już mają jakiś czas i używają. Nikomu nie śmierdzi, natomiast zapchało się kilka razy tylko jednemu gościowi, który sam zrobił sobie instalację ze zwykłych rur kanalizacyjnych fi 50mm łączonych standardowo na kielich z uszczelką gumową.

Tak więc, sorry, chciałbym się z Tobą całkowicie nie zgodzić ;)

 

BTW: też jestem informatykiem i znam SOA - natomiast, wbrew temu, co mi zarzuciłeś, jestem przeciwnikiem uogólniania na podstawie pojedynczego przypadku, z czym zresztą walczę także na tym forum.

 

No to się rozumiemy :) generalnie czytam o odkurzaczu centralnym tylko z ciekawości, bo nie mam takiego i nie znam też nikogo komu śmierdzi bądź nie (pewnie dlatego że nigdy się o to nie dopytywałem). Natomiast założę się że znajdzie się zawsze przypadek co teoretycznie nie ma prawa się zdarzyć - np że śmierdzi z rury z której na dobrą sprawę nie ma prawa śmierdzieć. Jako informatyk na pewno pamiętasz kilka takich przypadków.

Może słynny elektryk odetkał taką rurę jak odkurzacz nie był włączony, albo coś w tym rodzaju (nie znam się...)? Jestem daleki od tego żeby twierdzić że z odkurzacza śmierdzi, albo że nie masz racji w tym że w prawidłowo wykonanym odkurzaczu nie ma prawa nic śmierdzieć. Po prostu Twój sposób argumentacji za bardzo przypomina SOA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odkurzacz centralny to określona instalacja - jak jest dobrze wykonana ,to nie będzie nic śmierdzieć ,jak źle, to może i tak (chociaż zastanawiam się co tam się utrzyma w rurach i zaśmierdnie przy tym ogromnym pędzie suchego powietrza?). Ale przecież ze źle wykonanej kanalizacji i przy awarii to dopiero śmierdzi (tam to jest prawdziwy syf!), a jednak nikt nie rezygnuje z kibelków w domu na rzecz wygódki w ogródku! (albo wiaderka lub przenośnego kibla turystycznego - to taki odpowiednik zwykłego odkurzacza:wink:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się gostek trochę narobi, jeśli ma być to ładne i serwisowalne. W zasadzie bez stosowania listew przypodłogowych to się nie da.

No, a jeśli chce Ci zalepić tą szufelkę na stałe, to współczuję - co będzie, jeśli np. ułamie się dźwigienka do otwierania/zamykania szufelki? Kucie? Masakra jakaś... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ja w sprawie rury rozciągliwej zamiast szufelki. Montuje sie gniazdo zwykłe zamiast szufelki. Mnie tez tak proponuja. Rura ma 1 metr i rozciaga sie do 6. Fakt przeciwko - drożej niż szufelka, za - mozna odkurzyc spokojnie całą kuchnie bez zamiatania. Coś w tym jest - trzeba to przemysleć. Ja mam czas do wiosny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z was jakieś zdjęcie zamontowanej szufelki w kuchni i wiatrołapie? Jak to wygląda? Bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić... jak zamówiłam ekipe do montażu rur do odkurzacza to tam gdzie mają być te szufelki to wystawili mi pionowo rury w góre na 0,5 m i tak to zostawili. Teraz mam wrażenie jakby miało mi to zająć miesce w połowie szafki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z was jakieś zdjęcie zamontowanej szufelki w kuchni i wiatrołapie? Jak to wygląda? Bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić... jak zamówiłam ekipe do montażu rur do odkurzacza to tam gdzie mają być te szufelki to wystawili mi pionowo rury w góre na 0,5 m i tak to zostawili. Teraz mam wrażenie jakby miało mi to zająć miesce w połowie szafki[/quote

 

Nie martw się, te rure przycinają, a szufelka montowana jest do cokołu w szafkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z was jakieś zdjęcie zamontowanej szufelki w kuchni i wiatrołapie? Jak to wygląda?

 

http://images32.fotosik.pl/3/63775ceaa88123a8.jpg

 

U mnie wygląda to j.w.

Co do uwag praktycznych nie instalowałbym bezpośrednio pod zlewozmywakiem ze względu na częste przypadkowe załączanie szufelki podczas codziennych czynnosci przy nim. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser

Jaką jednostkę wybrać??

Generalnie to myślę o BEAM..

Może coś takiego??

Czym tu się kierować, jaka funkcja/opcja jest naprawdę ważna??

 

Przy Twoim metrażu ( niestety nie wiem nić na temat samej instalacji ile gniazd jakie zwierzęta i może jakaś wykładzina dywanowa)

Proponuję dwa rozwiązania

Standard Beam 2750 i nic tańszego lub też

Lux Husky Air Q cyklon

Obie te jednostki są godne polecenia różnica miedzy nimi jest zarówno w cenie jak i w wyposażenia oraz mocy a tej w odkurzaczach centralnych nigdy zbyt wiele

 

A teraz trochę prywaty obie te jednostki mogę sprzedać w bardzo dobrej cenie i taniej niż na stronach sklepów internetowych oczywiście z wyposażeniem

O różnicach między tymi jednostkami już pisałem na Forum

 

Należy tylko pamiętać że taki zakup jest na lat kilkanaście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Dzisiaj dzwoniłem do przedstawiciela firmy Beam.

 

Powiedziano mi że automatyczną szufelkę można zamocować tylko w cokole szafki czyli najczęściej w kuchni.

 

Na pytanie że chce tez w korytarzu usłyszałem że sie nie da chyba że w korytarzu postawię szafkę z cokołem :)

Wg nich nie da się zamocować automatycznej szufelki w ścianie.

 

Jak instalowaliście automatyczne szufelki na korytarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...