Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Muminkowo :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 316
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a gdzie ta stronka producenta???

http://principium.com.pl/index.php?p=3

 

Dzięki za miłe słowa. Mi też się podoba i jestem zadowolona. W końcu koniec - tzn musimy przepiąć wężyki , bo są nie tak podłączone.

 

AMFI z okapu jesteśmy zadowoleni. Pisałam już o nim parę postów wyżej. Dobrze ciągnie i pochłania zapachy. No i fajnie wygląda :)

 

Aha - byłam w Obi. I oglądałam te makaroniki, to najprawdopodobniej te same co na allegro. Nie specjalne :( Te z eurofiran zupełnie inne i o niebo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malami, poł godziny oglądałam realizacje mebli i chwilami dostawałam oczopląsu :roll: Chyba cała okolica wie kto ma taki odjechany dom ;) Widze że w studio robią głównie ceimne meble, czyżby to było odzwierciedlenie trendów, wszędzie taki sam styl??? Az ciekawa jestem jakie meble robią moi wykonawcy, chyba ich pomęczę przy okazji o jakieś zdjęcia.. Kiedys prawie wszystkie meeble byłyu zaokrąglone na brzegach, pokryte folią i często z ramką dooikola. TEraz w sumie tez podobne ludzie robia no chyba e rustykalne, ale tu też schematy....Ciekawa sprawa

 

A to prawda że ten wykonawca przygotowywał wam projekt i przebudowę całego wnętrza????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMFI z okapu jesteśmy zadowoleni. Pisałam już o nim parę postów wyżej. Dobrze ciągnie i pochłania zapachy. No i fajnie wygląda :)

 

bardzo dziękuję za odp :-) buszuję po tym forum od niedawna, wiec przepraszam jak sie czegoś nie doczytałam i zadaję pyt. o rzeczy, które już były :oops: bardzo mi się podoba taki okap tylko ich ceny... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała Mi piękna ta Twoja kuchnia :lol: Pomysł z hokerami i czerwienią bardzo trafiony :lol: Bardzo to wszystko spójne i przede wszystkim ładne :lol: :lol: :lol:

Też mnie naszło na bordo, czerwień i malinę tylko w salonie, bo też wszystko było stonowane. Zaszalałam z obrusem najpierw :lol: Tylko jeszcze fotek nie porobiłam, ale fajnie to wygląda 8)

Powiedz mi jak pamiętasz jaki to kolor farby i jaki producent, chodzi mi o tą na suficie i ściance (czekoladową)??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onna studio robiło meble w różnych kolorach, parę rozwiązań pokazywali nam na zdjęciach, a nie ma tych zdjęć na stronie, więc na stronie wstawiają chyba tylko wybrane 8) realizacje.

Nasza chyba była "wybrana" ze względu na szkło nas piecem, bo w sumie tak to żaden kosmos.

Co do kolorów .... wystarczy przelecieć się po zdjęciach na muratorze i widać jaki kolor króluje :lol: U mnie było tak, że bardzo spodobała mi się kuchnia mojej koleżanki - pierwsza jaką widziałam w wenge - ale to było już ok 3 lata temu. Potem przeglądając fora widziałam wszędzie wenge i wenge. I zdecydowałam , że jednak będzie jasna kuchnia. No, ale potem były projekty, dobór kolorów i ostatecznie stanęło na ciemnym zebrano. Gdybyśmy mieli górną zabudowę to najprawdopodobniej byłaby ona jasna (być może lakierowana). Pan "kuchenny" niczego nie narzucał, jedynie sugerował, zmieniał kolory w projektach, by pokazać mniej więcej jakby wyglądały inne wersje kolorystyczne.

 

Czy oni nam projektowali całość - i tak , i nie. Zburzenie ściany, wybór kolorów to nasze pomysły. Pewne rozwiązania, podpowiedzi były ich. Meble w przedpokoju też nam robili.

 

AMFI - oczywiście, że możesz pytać :) to, że napisała, że parę postów wcześniej pisałam o tym okapie to dlatego, że nie chciałam drugi raz opisywać tego samego, żebyś sama zajrzała :)

 

Magi77 - pamiętam co to za kolory mam na ścianach :) Jest to dulux. gotowe kolory świata . Na suficie - pastelowy jaśmin, na ścianach biała czekolana, a ten brąz to cynamon.

I tego ostatniego nie polecam !!!

Biała czekolada i jaśmin dobrze kryje, ale ten cynamon fatalny, a na dodatek przy przemyciu ściany zszedł. Musimy jedną ściankę na nowo pomalować. Radzę poszukać jakiejś czekolady z nobilesu czy decoralu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Magi77 - pamiętam co to za kolory mam na ścianach :) Jest to dulux. gotowe kolory świata . Na suficie - pastelowy jaśmin, na ścianach biała czekolana, a ten brąz to cynamon.

I tego ostatniego nie polecam !!!

Biała czekolada i jaśmin dobrze kryje, ale ten cynamon fatalny, a na dodatek przy przemyciu ściany zszedł. Musimy jedną ściankę na nowo pomalować. Radzę poszukać jakiejś czekolady z nobilesu czy decoralu.

 

Dzięki za odpowiedź. No właśnie my też mamy złe doświadczenia z duluxem. Moim zdaniem jakość zupełnie nie odpowiada cenie :roll: Cały dom mamy umalowany albo Śnieżka albo właśnie Dekoralem. Kryją dobrze, ale i świetnie się brudzą :roll:

My teraz po roku mieszkania właściwie cały dół mamy do malowania i trochę chcemy zmienić kolorystykę. Może teraz wlasnie wypróbujemy Nobiles :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam prawie wszędzie Duluxa i jestem bardzo zadowolona :lol:

nic się nie dzieje złego, myję ściany dość często, bo młody lubi paluchy odbijać..

a nawet ostatnio dokupiłam małą próbkę farby, żeby domalować ścianę (bo Dawidek zerwał naklejkę) i nie ma różnicy między tym, co pomalowałam a starą warstwą :o

 

ale to wszystko ponoć zależy od tego, jaki jest podkład pod farbę :wink:

 

za to w salonie mam Dekorala i to z mieszalnika. Brudzą się ściany okropnie, ciężko to domyć, na dodatek jak dokupowałam jeszcze puszkę farby to dostałam całkiem inny odcień farby niż poprzednio :o

:evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam w ogóle płytek w kuchni na ścianach. Ściany są pomalowane zmywalnymi farbami, bałam się tylko miejsca przy zlewie, ale jak do tej pory, bez żadnego uważania nie widać żadnych plam.

 

Nad płytą gazową mam szkło, ale jakie to nie wiem. Załatwienie tego szkła leżało w gestii studia kuchennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy to szkło nie jest upierdliwe w codziennnym sprzątaniu?? :lol:

 

nie wiem, bo mam je od zeszłego piątku, a od tego czasu jeszcze nie gotowałam porządnego obiadu :lol:

 

Ale tan na serio - no jest do pucowania, nie ma się co czarować, czy to kłopotliwe, raczej nie. mam ze szkła okap i płytę gazową od 2 miesięcy. Myję je wodą z płynem, a potem psikam jakimś płynem do szyb i do sucha poleruję. Jak dla mnie to żaden kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się czymś pochwalić

dwa moje storczyk - phalenopsisy - wypuszczają boczne pędy

 

jeden dopiero przekwita, a towarzystwa im dotrzymuje nowe dendrobium (o ile dobrze rozszyfrowałam to dendrobium phalenopsis)

http://images6.fotosik.pl/309/24bf3bbb76e9e01b.jpg http://images6.fotosik.pl/309/1ec34fc08e8928c2.jpg http://images6.fotosik.pl/309/4fdffc799e8e8a38.jpg http://images6.fotosik.pl/309/248bec26802a8bdf.jpg http://images6.fotosik.pl/309/e4ec58b78bcb3038.jpg http://images6.fotosik.pl/309/cc26b5e3df5d9b0f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...