Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WYSOKOSCI WYLEWEK pod gres, parkiet, wykładziny, panele itp.


kradosz

Recommended Posts

Witam

Mam pytanko ile sie powinno dawac kleju do klejenia gresu na podlodze(ogrzewanie podlogowe) format plytki to 45x45, jaka szerokosc fugi w tym przypadku,

a ile kleju sie powinno dawac pod Deske podlogowa lita wym. 18x135 dlugosci 300-1200 .Ile mm min. a ile max.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Przy wykonaniu odpowiednich dylatacji na jastrychu i przeniesieniu ich na okładzinę ceramiczną fuga 3 mm będzie wystarczająca.

 

Klej aby przeniósł 100 procent ciepła powinien być samorozpływny oraz grubowarstwowy przeznaczony do dużych formatów płytek. Oznaczenie takiego kleju w karcie technicznej będzie wyglądało C 2E i tym nalezy się sugerować przede wszystkim.

 

Paca z zębem półokragłym 10 mm.

 

Jest bardzo dużo czynników które wpłyną na ostateczny efekt. Jeśli masz małe doświadczenie w układaniu płytek to radzę zainwestować w dobrego glazurnika ponieważ podłoże z ogrzewaniem podłogowym jest podłożem trudnym dla warstwy ceramicznej.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko ile sie powinno dawac kleju do klejenia gresu na podlodze(ogrzewanie podlogowe) format plytki to 45x45, jaka szerokosc fugi w tym przypadku,...

 

Minimalna szerokość fugi powinieneś znaleźć na opakowaniu od płytek .

Jezeli chodzi o klej , to zalezy od ewentualnych nierówności wylewki . Wypoziomuj kilka plytek na sucho i ustal ile kleju potrzebujesz . W zależności od tego dobierzesz klej ,ktory dzielimy na cienko i grubo warstwowe . Zabawnie sie robi , gdy miejscami wystarczy 4mm , a wiec optymalna grubość kleju elastycznego , a gdzieniegdzie 15mm . No i bądź tu mądry i weź to jakoś wypośrodkuj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Plytki sa jednak 50x50 cm grubosci 8,5mm w zwiazku z tym pytanko, grzebien z wycieciami okraglymi 10 czy 12?

 

Czy trzeba dawac jakis grunt na podloze(wylewke)?

Czy trzeba nakladac tez klej na plytke ?(jesli tak to ile i czym?)

 

 

Czy MAPEI KERAFLEX MAXI S1 bedzie odpowiednim klejem?

 

Z gory dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Podłączam się do pytania, ile tego kleju pod gresem na ogrzewaniu podłogowym? Czy grubość warstwy kleju zależy od formatu płytki? :confused:

 

Nastawiałam się na gres 60x60 na parter, ale nie mają odpowiedniej ilości mojego upatrzonego gresu ani na stanie ani w planie produkcyjnym. W rachubę wchodzi położenie częściowo paneli w salonie i tu rodzi się problem z poziomami. Pod gres 60x60 zakładałam około 1 cm kleju (nie wiem czy słusznie...), 1+1 jak nic daje 2 cm a panel będzie miał mniej.

 

Podsumowując, czy pod 60x60 mogę dać mniej kleju czy trzeba położyć mniejszy format płytki żeby wyjść na równo z panelem?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • 8 months później...
  • 3 months później...
podbijam pytanie, zakładając że mam idealnie równy jastrych, gres 60 x 60 gr 1cm , ogrzewanie podłogowe, jaka jest minimalna grubość kleju.

 

Jestem w identycznej sytuacji:) zastanawiam się ile położyć podkładu pod panele:)

Gres ma grubość 9mm, wymiar płytki 60x60, glazurnik mówi że w tym przypadku "będzie robił na jedynce" rozumiem, że 1 cm ząb na pacy, wiadomo że płytka osiądzie na kleju i będzie niżej niż 1cm, prawda?

Zakładam (nie wiem czy słusznie), że około 8mm kleju plus 9mm gres.

Panele podłogowe mają 8mm.

Czy w takim przypadku mam dać dwie warstwy podkładu 5mm pod panele?, zakładając że podkład "ugniecie" się i sprasuje do około 9mm.

Jeżeli to jest prawidłowa metoda to nie będzie za miękko na dwóch podkładach?

Nie chcę zniszczyć paneli, a mam obawy że jak będzie za miękko to powyłamuje się na łączeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak płytki 60x60 to paca minimum 12mm. Grubość warstwy kleju jaka wyjdzie po położeniu płytki zależy od konsystencji kleju mi wychodziło ok 4mm. Czyli masz 9mm +4mm =13mm. Panele mam 8mm + pianka 3mm = 11mm różnica poziomów zniwelowana listwą aluminiową (takiego typu http://allegro.pl/listwa-aluminowa-progowa-180cm-do-wykladzin-a01-i3046736068.html). Jeżeli masz równą posadzkę to piankę max 3mm jak dasz grubszą to duże prawdopodobieństwo że panele puszczą ci na łączeniach w miejscach często używanych.

 

PS: do tak dłużych płytek musisz kupić odpowiedni klej, Adesilex P9 czy zwykły keraflex to za mało najlepiej coś ala keraflex maxi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli chodzi o gres to czy 40x40 czy 60x60 to taki format w glazurnictwie nazywa sie "duży/wielki". Jeżeli podkład betonowy jest wygrzany i wysezonowany można na niego układać glazurę. Klej powinien/musi miec oznaczenia C2 S1. C2 to norma odpowiadająca za siłę na zrywanie od podłoża a S1 to norma mówiąca o odkształcalności kleju. Jać już koledzy powiedzieli dobrze stosowac chociaż niekoniecznie klej rozpływny i grzebień minimum 10mm. Spoiny przy użyciu specjalnych mat (np botamentu lub sopro) można stosować nawet 1mm nie bacząc nawet na przenoszenie dylatacji. Maty te nie sa jednak zbyt tanie. Normy mówią że na ogrzewaniu podłogowym fuga powinna wynosic min 4-5mm (juz dokładnie nie pamietam). Znam jednak glazurników którzy układają kamień naturalny na podłogówce z zastosowaniem fugi 1mm przy formacie 80x80 i nic sie nie dzieje. Ważna jest jakość podkładu betonowego. Płytka sama w sobie, o długości 7mb ( testowa), na którą działa temperatura rozszerza się na tych 7m o jakieś dziesiąte części mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 1 year później...

Mam do zrobienia 6 cm wylewkę pod płytki drewnopodobne układane w jodełkę na powierzchni 22m2.

Czy mogę dać 5 cm styropianu podłogowego i wylać 1 cm posadzki cementowej FLOOR 1000 WEBER-a? Czy będzie za mało jak na taką grubość styropianu?

Potem na wylewkę grunt, klej i płytka. Więc nad styropianem będzie leżało ok 2.5 cm podłogi.

Wszystko będzie grało???

 

Czy raczej 4 cm styropian i min. 2 cm wylewki podłogi na to dopiero klej i płytki?

Cement lać na styro bezpośrednio czy położyć folię na niego? Folia idzie też pod styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popłynąłeś teraz kolego ostro. Pytam, bo dostałem takie dwie opcje od ekip budowlanych, które wcześniej robiły u mnie ściany. Nie zajmują się podłogami generalnie codziennie, a to taka trochę nietypowa sprawa. Dom już jest gotowy więc maszynowo na górze już nic nie będę wylewał i zbroił. Styropian powinien załatwić*sprawę i nie obciąży mi stropu. A keramzytu nie chce mi się dźwigać na górę.

 

Mam jeszcze takie starodawne wyobrażenie co do styropianów, ale przecież*to specjalny podłogowy jest. Mam go na dole przy podłogówce, tylko z większą wylewką, ale tam tak było w projekcie wszystko. Na górze większa wylewka równa się już próg, a tego absolutnie nie chcę.

 

Chodzi mi o doświadczenia ludzi, którzy już kombinowali podobne numery ze styropianem.

Sam producent Yetico zapewnia że szafa gra przy takim rozwiązaniu. Ale u nich zawsze wszystko gra.

 

Więc jak 4cm styro i 2 cm wylewki Webera 1000 czy 5 cm styro i 1 cm Webera 1000 wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak - zwłaszcza jak ma się do położenia kilkadziesiąt metrów parkietu / np 22mm / i kilkadziesiąt metrów ceramiki na podłodze / np 8mm płytek / .

To bardzo dobry pomysł robić wylewki na jednym poziomie - potem na wylewkę wyrównującą albo wyrównanie klejem brakujące 14mm wydasz niepotrzebnie wcale niemałą kwotę ...

 

Tak na marginesie - ja kładłem na parterze ceramikę / 8mm / i parkiet - egzotyk o grubości 15mm - podczas wykonywania wylewek zaznaczyłem w których pomieszczeniach będzie jaki materiał i ekipa zrobiła odpowiednią różnicę w poziomie ... - dodatkowe koszta wyniosły mnie 0 pln - jastrych z mixokreta zacierany mechanicznie - jakość wylewki / poziomów / - bardzo dobra .

 

Po co sobie dokładać niepotrzebnej roboty i kosztów jak można od razu zrobić dobrze ...

wlasnie -jakosc poziomow..co z wytrzymaloscio posadzki pod prace drewna i twardoscia,dalej wilgotnosc podkladu pod parkiet-mierzyl Ci to ktos?to sie da uzyskac na mixokrecie ale tylko z zastosowaniem w wylewce kruszywa 2-8mm.zapraszam do obejrzenia filmu

-wykonanie mocnego betonu pod drewno klejone....nie dajcie sie zwieść pieknym glatkim posadzkom ktore sa robione tylko dla oka i z zanizona iloscia cementu Edytowane przez teka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...