Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Filtr do wody - moze BRITA


AmberWind

Recommended Posts

Potrzebuje kupic filtr do wody, aby skutecznie ja zmiekczyc przed wlaniem np. do ekspresu czy po prostu do gotowania.

 

I stad moje pytanie. Czy te dzbanki z filtrami Brita sa godne polecenia? Czy to takie hipermarketowe beleco ? 8) A jesli tak, to co malo skomplkowanego mozna kupic do biezacego odkamieniania wody z kranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 powody:

1. mialam niedobra wode z kranu (nie ze jakas mega wstretna ale nie dobra)

kupilam filtr zeby dalo sie toto pic (producent chwalil sie ze roznica smakowa jest spora)

roznica w smaku - 0 (słownie: zero)

2. kamień wyrosł jak ta lala w tempie ekspresowym jak cholera (np. wlasnie na czajniku - bo ekspresu do kawy nie używam, ale tez wokol kranu, dziurki w zlewie etc. ) - fakt ze woda byla ogolnie b. twarda z bardzo duza tendecja do kamienia - no ale dlatego kupilam filtr :)

(fachowcy od filtrow -takich na stałe - nie wiem niestety czy wiarygodni :) - tez zgodnie mowia ze te czajniki z filtrem to g... jest - zrobili taki test - wzieli wode z kranu, wode z tego filtra cos tam zagotowali i na obu wyrosla warstwa smierdzacego szlamu na grubosc przynajmniej 1 cm - moze zeby byc sprawiedliwym w tej wodzie z "fitra" byla ciut mniejsza )

 

Teraz mam taki duzy filtr pod zlewem (nie wiem jakiej firmy bo nabylam go razem z mieszkaniem ) - i roznica - przynajmniej w smaku- jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 powody:

1. mialam niedobra wode z kranu (nie ze jakas mega wstretna ale nie dobra)

kupilam filtr zeby dalo sie toto pic (producent chwalil sie ze roznica smakowa jest spora)

roznica w smaku - 0 (słownie: zero)

2. kamień wyrosł jak ta lala w tempie ekspresowym jak cholera (np. wlasnie na czajniku - bo ekspresu do kawy nie używam) - fakt ze woda byla ogolnie b. twarda z bardzo duza tendecja do kamienia - no ale dlatego kupilam filtr :)

(fachowcy od filtrow - nie wiem niestety czy wiarygodni :) - tez zgodnie mowia ze te czajniki z filtrem to g... jest)

 

Teraz mam taki duzy filtr pod zlewem (nie wiem jakiej firmy bo nabylam go razem z mieszkaniem ) - i roznica - przynajmniej w smaku- jest.

Tam gdzioe mieszkasz jest smaczna woda i bez filtra. Ostatnio byłam w gościach dwie przecznice od Ciebie i piłam herbatę jedną za drugą :)

 

Mam Brittę, ale to filtr domowy - zatrzymuje właściwie tylko kawałki rdzy :) Ale lepsze to niż nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowie o poprzednim mieszkaniu - na Kabatach.

Tu gdzie mieszkam teraz - z kranu zła nie jest (choc to tez zalezy od instalacji w budynku - na asp leci z rur pomaranczowa od zelaza :)) ale z filtra wyczuwalnie lepsza (robilam testy z podawaniem i probowaniem dwoch rodzajow wody)

 

Na Kabatach zla nie mialam ;) Mieszkalam na osiedlu z wlasnym systemem uzdatniania wody miejskiej i calkiem dobrze to dzialalo :D Teraz tez zle nie mamy ... Mierzymy twardosc wody, a nawet pokusilismy sie o analize skladu. Jest ok, ale i tak ekspres zaopatrzony jest we wlasny filtr, tak na wszelaki wypadek ;)

 

Musze jednak wyraznie zmiekczac i odmineralizowac wode w nowym mieszkaniu. Na czytniku TDS kranowa ma wartosc ok. 300, a woda mineralna przepuszczona przez Brite ok. 45 do czego warto dazyc ;)

Moze wiec zamiast bardzo drogiego filtra i urzadzen do odwroconej osmozy, kupowac niskozmineralizowana wode, uzdatniac ja w Bricie i miec te swoje 45 - 50 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te dzbanki z filtrami Brita sa godne polecenia?

 

Ja ostatnio taki kupiłam i jestem bardzo zadowolona. Właśnie doszłam do wniosku, że chyba zaprzestanę kupować wodę mineralną. Wcześniej szlag mnie trafiał, bo kupiłam akurat nowy czajnik bezprzewodowy i w tydzień zrobił się w środku brązowy. Teraz ciągle jest czysty bez cotygodniowego szorowania. Normalnie byłam w szoku, bo jakoś nie zdawałam sobie sprawy, że ta woda taka zanieczyszczona. Na wejściu wody do domku też mam filtr, ale chyba taki bardziej mechaniczny, na takie grubsze brudki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam brite od 4 lat.. uzywam caly czas. zmieniam wklady jak na herbarcie zaczyna sie pojawiac osad. Wlasnie z ciekawosci zajrzalem do czajnika ktorego uzywam 3 lata i na dnie mam tylko leciutki nalot. Wiec generalnie poleca. Ja pije wode prosto z filtra i zyje. wkoncu potrzebujemy jakichs mineralow tez do zycia..

 

Musze jednak wyraznie zmiekczac i odmineralizowac wode w nowym mieszkaniu. Na czytniku TDS kranowa ma wartosc ok. 300, a woda mineralna przepuszczona przez Brite ok. 45 do czego warto dazyc

Moze wiec zamiast bardzo drogiego filtra i urzadzen do odwroconej osmozy, kupowac niskozmineralizowana wode, uzdatniac ja w Bricie i miec te swoje 45 - 50

 

a jakie sa normy? co jest zdrowe dla czlowieka? bo watpie zeby bylo zdrowe pic wode destylowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo watpie zeby bylo zdrowe pic wode destylowana...

 

A gdzie ja napisalam, ze chce pozyskiwac wode metoda destylacji :o Odwrocona osmoza nie ma nic wspolnego z destylacja 8)

 

A wracajac do Brity mam juz wyniki badan, nawet przy zastosowaniu dosc twardej wody ( 20 - 23 st wg niemieckiej skali twardosci) udalo sie ostatecznie uzyskac wode (na nowym modelu filtru Brity) o twardosci 4 - 5 st. czyli z wyniku mozna byc bardzo zadowolonym. Urzadzenia domowe przy takich parametrach wody moga sie czuc bezpieczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam bardzo.

 

Mamy od lat taki z supermarketu firmy Anna. Nieco tańszy w eksploatacji niż Brita. Nasza woda ma dużą zawartość siarczanów i węglanów magnezu. Po tygodniu gotowania wody prosto z kranu czajnik zarastał osadem. Odkamieniałam co tydzień. Teraz odkamieniam co 2-3 miesiące i nie wyobrażam sobie życia bez tego filtra.

Wydaje mi się jednak że świeży filtr zatrzymuje wiele innych jonów, więc woda może mieć zbliżone właściwości do wody dejonizowanej (destylowanej)

 

(Zresztą teraz mam możliwość zbadania takiej wody po filtrze i może w przyszłym tygodniu sama sobie zbadam, jak znajdę czas w pracy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zrobiłam badania kilku parametrów wody pitnej po filtrze w dzbanku Anna.

 

Twardość wody spada z 300 do 30.

Przewodnictwo właściwe jest całkiem przyzwoite: 250, czyli nie jest to woda destylowana.

 

Natomiast bakteriologicznie woda nie nadaje się do picia. Ilość bakterii 10-krotnie przwyższa normę dla wody pitnej.

Filtr jest doskonałym "rozmnażalnikiem" rozmaitych mikroorganizmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce prawdopodobne dla filtrów ze złożem z węgla aktywnego.

 

Jeśli poddasz swoją wodę badaniu, to napisz na tym wątku jak wyszła bakteriologia. Ciekawa jestem.

Zrób analizę która się nazywa "Ogólna liczba bakterii na agarze odżywczym w 37 st.(48h) i w 22 st. (72h)"

Ja robiłam tą metodą, więc będzie porównanie.

Wyszło mi 900 jtk/ 1 ml w 37 stopniach. Rozporządzenie dopuszcza 50 jtk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Temat już pewnie nieaktualny, chciałem się jednak z Wami podzielić opinią na temat tego filtra odwróconej osmozy

Filtra używam 6 miesięcy i jestem bardzo zadowolony, woda jest przeznaczona do celów pitnych, także wymagam najwyższej jakości i czystości. Filtr jest zamontowany pod zlewozmywakiem i zajmuje mniej więcej tyle miejsca co kosz na smieci :)

Lepszą jakość wody daje się odczuć w smaku zwłaszcza jeśli pochodzi prosto z filtra, jedyne zastrzeżenie jakie mam jest takie, że woda z filtra ma niskie ciśnienie i leci jak krew z nosa ale do celów pitnych zwykle to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...