Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Idylliczne komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 112
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Widzę, że mamy podobne koncepcje dotyczące i wentylacji i ogrzewania.

Już chyba rozumiem, skąd Twoje pytanie o audyt energetyczny - czyżbyś wyceniał Bartosza w pewnej firmie z Bartyckiej? :D

Do mnie właśnie po rozmowie z nimi odezwał się ten sam gość (z takim samym cennikiem) :)

A co do dachu - też miałem kłaść cementową dachówkę, ale z wycen, które pozbierałem najtaniej wyszedł mi albo miedziany Roben albo Nibra (taka sama prawie cena) obie ceramiczne. Różnice w wycenach w moim przypadku (prawie 380m2 dachu) wynosiły nawet 30tyś zł :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako, że zaczynasz budowę wcześniej - będę czerpał z Twoich doświadczeń.

Co do Bartosza to oczywiście się zgadza :) Link-air z Bartyckiej

Jaka wyszła Ci róznica między dachówką ceramiczną, którą wybrałeś, a cementową?

Co do ogrzewania. Byłem już zdecydowany na 99% na Thermogolv, ale zaczęli mnie napastować inni producenci :) W tej chwili mam 9 ofert, z czego trzy poważnie rozważam. Kusi mnie zwłaszcza opcja z kolektorami pionowymi - niby troche drożej, ale jest stabilniejszy i nie zabiera tyle miejsca na działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza oferta na dachówkę cementową to była oferta na Euronit. Prawie dokładnie taka sama jak na Nibrę DS-5 angobowaną. Fakt, że w firmie gdzie pytałem o Nibrę (a przy okazji dostałem wycenę na Robena) nie interesowałem się cementową, może byłoby jeszcze taniej :)

Cały materiał na pokrycie dachu bez membrany wyszło coś koło 26tyś z 6 połaciówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak dla mnie trochę podejrzanie niska. Jutro mam spotkanie z ekipą w sprawie warunków umowy. Jeżeli to podtrzymają to super, jeśli nie, to gotów jestem trochę dołożyć.

 

Co do startu budowy, to wszystko w zasadzie zależy od PnB. Jeżeli starostwo wyrobi się w 30 dni jak obiecują, wówczas zaczynamy we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zmiany są, i to raczej poważne. Dom "utył" o jakieś 30m pow. użytkowej, został poszerzony o ok. 150 cm. Dzięki temu będzie garaż na dwa auta, dodatkowe pom. gosp., suszarnia i mała łazienka na górze. W sumie powierzchnia z garażem wyniesie 201 mkw, dach 340 mkw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...