Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Idylliczne komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 112
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
  • 1 month później...
O rany :o :

"cement Ożarów CEMII 32,5R - 11ton x 401 PLN"

Miałeś fundamenty lane z betoniarki?

Mi na wymurowanie ścian fundamentowych poszło odrobinę ponad 2t cementu.

 

kurde, rąbnąłem się :wink:

cementu kupiłem w sumie 3 tony, wg szefa ekipy starczy na cały SSO. Ta wartość była potem skorygowana na fakturze

dzięki za czujność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego ostatecznie budujesz?

Bo mi na odpowiednik Porothermu poszło już 2 palety REYMIXa (super, polecam jak masz gdzie kupić, to bardzo mocny cement zmieszany z wapnem po niskiej w sumie cenie, ciężko w to gwóźdź wbić) oraz paleta cementu i jeszcze trochę zabraknie na działówki.

A co do betonu z "gruchy" - gdzie bierzesz, bo drogo okrótnie. Ja za B10 płacę 210zł netto plus 220zł za godzinę pracy pompy. Za B20 240zł netto. Beton dobrej jakości. Dużo go u Ciebie na chudziak poszło - u mnie było ok. 26m3 przy podobnej powierzchni.

Chyba powoli mnie gonisz, bo u mnie prace idą wolniej :) - zacząłem 18 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beton B-20 ostatecznie wyszedł mi 290 PLN / m3 netto wraz z pracą pompy. Zamawiane w Trans-Bet z Michałowic.

 

Budować będę z ceramiki Brennera, cena bodajże 6,75 brutto z 22% VAT. Dla mnie będzie nieco mniej, bo płacę 7%.

 

Co do chudziaka to tak mi też wyszło z obliczeń 190 m2 powierzchni x 0,18m warstwa daje ok. 34 m3

 

Co do tempa, to chłopaki się nie opierdzielają :) Mieszkają na budowie, to co mają lepszego do roboty?

Za dwa tygodnie ma być już strop, taras i schody, przełom X/XI więźba i deskowanie.

Jeśli wszystko się dobrze zgra i pogoda pozwoli, w listopadzie chciałbym położyć dachówkę, pocz. grudnia wstawić okna i przez zimę coś podłubać w środku: elektryka, kanaliza, ocieplenie dachu (wełna + folia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podglądam Was troszke ;) ... czyżbyś zamawiał dach u Pana Michała? z DachLuxu? ... ja też i jak narazie jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Zobaczymy jak już będzie dach na dachu ;) ... kto będzie kładł Ci dachówkę?

 

pozdrawiam i dalej podgladam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

fakt, idzie żwawo. Brawa należą się ekipie pana Jerzego, która zasuwa od rana do zmroku. Co do drzwi i okien - przyznaję, że nie spędziliśmy na tym wiele czasu. Może dwa wieczory w internecie na stronach producentów, lektura forum i oględziny wybranych produktów na żywo - wszystko trwało w sumie może tydzień... Zapewne dużo gorzej będzie przy płytkach i innych duperelach wykończeniowych :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Niewątpliwie jest to zaleta ekipy mieszkającej na budowie oraz jej szefa, posiadającego rozległe znajomości. Teraz pracują ściągnięci przez niego cieśle, rozmawiamy też o tynkach wewn, ociepleniu dachu i elektryce. Jeżeli nie znajdę ekip wyraźnie tańszych, zlecę to Panu Jerzemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cenie samej pompy całkiem sporo, ale z kolei p.Kuraszyk okazał się znacznie droższy od instalatorów Nibe. Całość, z podłogówką, grzejnikami, styropianem, odwiertami wyniesie mnie 71k.

W zasadzie przeważyła opinia ojca kumpla z pracy, który zajmuje się instalacją różnych pomp. Kumpel ma Nibe od 2 lat i jest zachwycony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
w cenie samej pompy całkiem sporo, ale z kolei p.Kuraszyk okazał się znacznie droższy od instalatorów Nibe. Całość, z podłogówką, grzejnikami, styropianem, odwiertami wyniesie mnie 71k.

W zasadzie przeważyła opinia ojca kumpla z pracy, który zajmuje się instalacją różnych pomp. Kumpel ma Nibe od 2 lat i jest zachwycony...

 

A po dotację się zgłaszał? :)

Na forum było - może uda się coś odzyskać.

Ja na razie za kompletną pompę Ziriusa 11kW z wężownicą pod solary zapłaciłem 25tysi. Pozostało wkopać kolektory i podłączyć pompę.

no ale COP na pewno będzie niższy niż u Ciebie.

Swoją drogą - bardzo ładny daszek - przynajmniej z głównej drogi bardzo ładnie się prezentuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...