Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Idylliczne komentarze


Recommended Posts

Odnośnie szamba - możemy spróbować jeśli chcesz wziąść dwa na spółkę ;) Może udałoby się coś ugrać na cenie i załatwić jednym transportem, jednym dniem pracy koparki itp :)

Ja właśnie zamierzam niedługo zając się tym tematem.

Sprawdzę jak by to wyglądało w firmie, gdzie trzy lata temu brałem swoje poprzednie szambo, ale z tego co w zeszłym roku sprawdzałem szambo 10m3 bez transportu i kopania kosztowało coś koło 2,5tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Strasznie duże to zabezpieczenie na pompę. Ja na całą chałupę mam 20A i przydział 13kW. 25A zakładają chyba przy minimum 17kW. Moja pompa bierze jakieś 4kW plus ewentualnie drugie 4 na grzałki elektryczne. Twoja nie powinna więcej. Czyli w sumie max. 8kW na pompę - po co im 25A zabezpieczenie? :) Aż taki prąd rozruchu?

BTW - w wykopanym na podwórku dołku mam wodę na 80cm :-? też tak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Gość od pompy mówi, że to prawdopodobnie za dużo, ale bezpiecznie na ewentualność załączenia pompy na full ze wszystkimi grzałkami. Muszę jeszcze o tym pogadać z elektrykiem.

 

U mnie na działce sucho jak pieprz. Przy wkopywaniu kabla elektrycznego na głębokości ok. 150 cm nie stwierdzono ani kropli H2O. Grunt chłonie wodę jak gąbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Gość Akrimka
Witam, dzięki za ciepłe słowa.

Na dachu leży dachówka cementowa Braas bałtycka w kolorze kasztanowym.

Pozdrawiam

 

WItaj,

też taka tzn Bałtycka chce połozyć.

MOgłbyś dać moi znać może być na PW jaki był koszt dachóweczki>

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak słusznie widzisz komin mamy w środku (nie chcieliśmy komina na tarasie).Początkowo miał przylegać do narożnika, ale nasz majster nie przewidział, że takie przesunięcie będzie kolidować z układem więzby i okazało się że komin wchodzi w koszową. Więc komin został przesunięty o ca. 0,5 m od ściany. Ale jest OK i ta aranżacja kominka nam się podoba. Przy okazji pytanie, czym będziesz okładał swój kominek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana,

 

i gratuluję determinacji i postępów w pracy.

 

Mam pytanie odnośnie użytkowego poddasza. Czy podnosił Pan ścianę kolankową, czy buduje Pan tak jak w projekcie?

 

Chciałbym budować dom Idalia i zamienić poddasze na większą pracownię/bibliotekę, a jednocześnie nie chciałbym podnosić ścian, by nie zniszczyć stylu domu parterowego. Tylko nie wiem, czy uda się to pogodzić?

 

Pozdrawiam

Kazimierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nasza Idylla została podniesiona o jeden pustak.

Moim zdaniem wizualnie dom nie stracił, za to wewnątrz zdecydowanie przybyło przestrzeni. Wszystko zależy chyba od tego co planujesz na poddaszu. Gdyby miało tam być jedno rozległe pomieszczenie, to miejsca będzie dość.

My jednak chcieliśmy wygospodarować tam jak największy pokój dla syna, łazienkę i pomieszczenie techniczne na rekuperator. Bez podniesienia ścianki marnie by to wyglądało, zwłaszcza w łazience. Nawet teraz organizacja tego pomieszczenia nie jest najprostsza.

 

Pozdrawiam, życzę powodzenia w budowie i jestem do dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań

 

Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne info. Przyjrzałem się zdjęciom Twojego domu i faktycznie z jednym pustakiem wygląda OK. Z kolejnym byłoby już gorzej.

 

Ja chciałbym zrobić z poddasza jedno pomieszczenie (biblioteka) plus ewentualnie tylko ubikację/małą łazienkę. Dlatego właśnie zastanawiałem się, czy jest sens podwyższać ściankę.

 

Jak widzę, Twój dziennik jest skarbnicą informacji. Będę regularnie zaglądał, jak tylko zapadnie ostateczna decyzja odnośnie Idalii. Projekt już jest i działka pod Wieliczką

:D

 

Sam projekt Idalii (podobnie jest z Idyllą - o wyborze decydują szczegóły) cholernie mi się spodobał. Kupiłem go trochę irracjonalnie, nie do końca bacząc na duże koszty budowy. Czyli chyba trochę tak, jak Ty

:D

 

Pozdrawiam

Kazimierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go trochę irracjonalnie, nie do końca bacząc na duże koszty budowy. Czyli chyba trochę tak, jak Ty

:D

 

Witam więc w klubie :) Pocieszam się myślą, że dzięki temu mamy dom, który nam się podoba, a nie taki który wybraliśmy ze względu na koszty realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, oj podziwiam tempo prac :p Wielkie uznanie za organizację.

Podglądam Twój dziennik i muszę przyznać że bardzo mi się u Was podoba :D

Do mnie wchodzą właśnie z budową kominka, poza tym pracujemy nas projektem kuchni. I właśnie w tym kontekście mam prośbę: mamy bardzo podbny układ kuchnia / salon i też chcemy oddzielić ją barkiem. Czy mógłbyś podać jakie wymiary ma Twój barek? Chodzi o wysokość/ szerokość części wyższej i niższej. Bardzo byś mi pomógł :wink: Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

więc tak: barek ma mieć długość 203 cm, wysokość 112cm i szerokość 16cm. Od góry "nakryty" będzie deską o szerokości 20cm. Od strony kuchni będzie do niego przyklejona szafka o głębokości 60cm. Wysokość od blatu roboczego do szczytu barku 24cm.

Mam nadzieję, że nie zagmatwałem...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo pieknie dziękuję :D :D Jak już zbudujemy swoje Idyllo-Idalie musimy się spotkać :D Ja zapraszam pierwsza :D Chociaż Ty z tego co widze za chwilę się wprowadzasz, a ja jeszcze w powijakach. Blokuje nas gaz, który będzie ok. września. Raz jeszcze dziękuje i pewnie jeszcze sie odezwę... po prośbie :wink: :wink: Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...