Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Głową w bale


Recommended Posts

Z tym kominkiem to może się uda jeszcze w tym roku....... przed zimą.......

Oczywiście jeszcze się nie wprowadzimy, ale jeżeli majster namówi gościa od siebie żeby przyjechał mi zrobić kominek i DGP, to będzie można zimą przy sobocie, jak to mówią, posiedzieć ......

 

ehhhhhh

 

:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powoli widać jak ten nasz dom będzie wyglądał:

 

http://lh3.ggpht.com/duobell/SO0KooD30lI/AAAAAAAADI8/GIt5Rz-Jhkc/s512/IMGP5039.jpg

 

Wczoraj przyjechał nasz dach.

To znaczy to, czym będzie przykryty. Wybraliśmy blacho dachówkę Plannja w wersji Regent, kolor czarny. Powinien dobrze się komponować z jasnym świerkiem. Zostanie jasny, bo zdecydowałem się na impregnat bezbarwny, nie chcę koloru.

Dodatkowo przyjechały rynny Siba, dwa okna dachowe Fakro, jedno nad łazienką a drugie nad schodami.

 

http://lh3.ggpht.com/duobell/SO5WOyZVEUI/AAAAAAAADKE/8tofLZPV1Bc/s512/IMGP5049.jpg

 

http://lh5.ggpht.com/duobell/SO5OEMx-j-I/AAAAAAAADJc/kZ3dZgGXFq4/s512/IMGP5045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górale mieli zdążyć w tym tygodniu z położeniem dachu, ale się trochę przeliczyli...

za długo schodzi przy kominach

 

http://lh3.ggpht.com/duobell/SO5OEHU4cxI/AAAAAAAADJk/xPCRSJ1a1Fs/s320/IMGP5043.jpg

 

http://lh3.ggpht.com/duobell/SO5OEQ8b3qI/AAAAAAAADJs/uM-QBdwPQIQ/s512/IMGP5046.jpg

 

W samym kominie w łazience są cztery kanały wentylacyjne i jeden dymowy od pieca gazowego. No i się chłopaki trochę męczą, muszą z resztą czekać aż kominy wyjdą ponad dach.

 

Z drugim kominem jest mniejszy problem, bo tylko jeden kanał wentylacyjny i jeden dymowy.

 

Na marginesie to te nasze kominy to będą takie dwa maszty........obydwa będą sporo wystawać ponad dach. Ale jak mówi majster cug bedzie ze hej... :D

 

Pion trzymają elegancko...... pytam - trzymają pion ? Tadek (majster) odpowiada patrząc na komin - a co majom nie cymać .....

 

 

Acha, na ostatnim zjęciu widać imitację bala na ściankach szczytowych, a pomiędzy nimi jest ..... imitacja "msynia"... tak się kiedyś zastanawiałem po co te rzeźbione listewki leżą wśród reszty drewna......

na pirsy zut oka nie łodruznis.... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje postepow i wyboru technologii.

Jestem na poczatku swojej drogi ku szczesciu z bali a poniewaz tez jestem z Rzeszowa prosze o jakis namiar na budowe. Chcialbym porozmawic (w miare wolnego czasu :-? bo obowiazkow Panu nie brakuje ) zobaczyc dom na zywo, zapytac o gorali, architekta, projektanta ... jezeli nie na forum to na: [email protected]

 

 

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszon,

chałupa bedzie pikna,

ale ta czarna blacha....-napisz czy nie za ciemno ci wyszło..

my też położyliśmy ciemno, czarna,....i już po położeniu ze 2-3dni potem widziałam żem za ciemna obrała,...

zdecydowanie lepiej prezentuje sie grafit, max. ciemny grafit na takich dachach...

dlatego i jestem bardzo ciekawe Twej opini w sprawie czarności....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszon,

chałupa bedzie pikna,

ale ta czarna blacha....-napisz czy nie za ciemno ci wyszło..

my też położyliśmy ciemno, czarna,....i już po położeniu ze 2-3dni potem widziałam żem za ciemna obrała,...

zdecydowanie lepiej prezentuje sie grafit, max. ciemny grafit na takich dachach...

dlatego i jestem bardzo ciekawe Twej opini w sprawie czarności....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszon,

chałupa bedzie pikna,

ale ta czarna blacha....-napisz czy nie za ciemno ci wyszło..

my też położyliśmy ciemno, czarna,....i już po położeniu ze 2-3dni potem widziałam żem za ciemna obrała,...

zdecydowanie lepiej prezentuje sie grafit, max. ciemny grafit na takich dachach...

dlatego i jestem bardzo ciekawe Twej opini w sprawie czarności....

 

Taka czarna do końca to ona nie jest. Mam na myśli mroczną czerń. Wersja ani mat ani połysk, coś pomiędzy.... Byłem dzisiaj rano, ale z kominami jest trochę dłubania, więc tylko po dwa profile jest położona, no i niewiele widać. Skończą z tą blachą pewnie jutro, to zaraz pojawią się efekty na zdjęciach.

Wg mnie najbardziej pasuje do jasnego świerka.

 

A sam komin, przy okazji, wygląda zaj....cie. Położyliśmy kamień naturalny, zwany dzikim. Z piaskowca. Własnoręcznie wybierany i przebierany z kilku palet, żeby wybrać jak najcieńsze płyty.

Po południu zrobię kilka zdjęć i wkleję to zobaczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawa tej czarnej blachy. No i tego jaką masz koncepcję wykończenia ścian wewnątrz domu. Czy zostawisz jakieś drewniane elementy?

Co do kominka, to "co sie odwlece, to nie uciece" (to próba góralskiego z moich stron :lol: )

 

Ściany parteru w obecnej chwili nie zamierzamy ocieplać. Po pierwsze zobaczymy przez najbliższą zimę jak będzie, po drugie mój majster Tadek mówi, że przy tej grubości nie ma potrzeby i tylko się uśmiecha pod nosem z politowaniem, jak ktoś przy nim mówi o ocieplaniu ścian.

Po drugie ściany działowe mamy z tej samej grubości, co zewnętrzne. Jakby jednak przyszło mi do głowy ocieplać, to klimat zostanie zachowany, ocieplałbym tylko ściany dosłownie zewnętrzne, czyli te, które wyznaczają obrys domu.

 

Kominek wstępnie będzie robiony w styczniu, taki termin póki co ustaliłem z innym góralem (coś mam na punkcie robocizny górali :p), że przyjechałby i zrobił.

Wkład proponował Tarnavę. Robocizna kosztuje 3 tys., razem obudowanie kominka i rozprowadzenie DGP. Ponoć bardzo mało......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"co sie odwlece, to nie uciece" (to próba góralskiego z moich stron :lol: )

 

Ta próbka to chyba z niskich gór :lol: :lol: :lol: :lol:

"co sje odwlyce, to nje ućyce" - tak mniej więcej godajom moi górale.

W zasadzie kiedy rozmawiają między sobą, nie jest człowiek w stanie zrozumieć co i o czym..... ni cholery. Na początku próbowałem się wsłuchiwać, ale dałem sobie spokój, bo nie ma sensu. Nie dałem rady. Przypomina to taki świergot ptaków..... Coś pięknego.

 

A jak wymawiają "hej"zamiast "tak" albo "hej, hej" zamiast "oczywiście"....... coś pięknego.....

 

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już się rozpisuję o góralach.... Na ostatnim weekendzie byli u siebie w domu. Przyjechali wczoraj. Bynajmniej nie z pustymi rękami. Przywieźli na spróbowanie korbacze..... Ot tacy ludzie......

 

Jest wśród nich jeden, który rzeźbił nam zdobienia na głównych tragarzach podtrzymujących sufit. Może gdzieś wspominałem, że będziemy mieli taki reprezentacyjny, wiszący nad jadalnią i salonem, specjalnie wyrzeźbiony po góralsku, z datą powstania domu między innymi. Wykonany z modrzewia, dla kontrastu z jasnym świerkiem (Tadek sam to zaproponował, bo ładniej będzie wyglądał czerwieńszy modrzew na tle świerka). No i pytam gdzie się nauczył tak rzeźbić.... A w więzieniu się nauczył...... a za co siedział......a za wyrzeźbienie Lenina..... co wyglądał jak tancerka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już wszystko wiemy i widzimy..

no widzi sie widzi..

wiesz to może dlatego że bale masz narazie naturalne, u nas są już pomalowane na miodowy kolor i czarny dach wygląda ciemno......,-no nie wiem, takie mam wrażenie, a może i dlatego że przy domu mamy garaż i dach się zrobił ogroooomny,

ładnie!!!!!

a ten kamień to nie pisz że dziki bo ludzie beda takiego szukac po necie ;) , tylko że to piaskowiec dzikówka- niektórzy nazywają je też obladerami, ale to podobno już troche inny skład niż typowy piaskowiec...

też mamy obłożone tym piaskowce,

zostało nam tego sporo,bo też z 1palety wybierałam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bale zamierzam pomalować impregnatem bezbarwnym, szkoda mi ich barwić. I tak pewnie w tym roku zdążę raz pociągnąć impregnatem, chyba, że dobra pogoda utrzyma się, a właściwie w końcu przyjdzie.

 

Kamień jest nazywany naturalnym, tylko moi górale mówią na niego dziki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góral jest w takim razie bohaterem, a nie kryminalistą !!! Nie wspomnę, że równiez artystą.

Bale z czasem i tak ściemnieją, więc moim zdaniem nie ma swnsu przyciemniać.

Dach wyszedł fajnie. Dobrze wygląda w połączeniu z jasnym drewnem i z piaskowym piaskowcem (komin pierwsza klasa).

A najbardziej mi sie podoba na zdjęciach to światło w drzwiach i oknach (od razu z budowy zrobił się prawdziwy dom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...