Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Głową w bale


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kruszon dziennik od deski do deski przeczytany :)

w sprawie dachu nie pomogę ( nie znam się nic a nic :roll: )

za to bardzo bym prosiła o zdjęcia te obiecane dla ogółu :) myślę, że akumulatorki już się naładowały a jak nie to na pewno na święta ładujesz, bo Kruszonka musi mieć uwiecznioną :wink: ( no nie daj się prosić :) )

Z Panią Kruszonową bym się dogadała w sprawie aniołowej :wink: u mnie się już nie mieszczą :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pomogę co wybrać na ten dach :) skoro reklamacja uwzględniona :) ale do dachu to mi dalej niż do budowy :)

 

kruszon, może jakieś przypomnienie w telefonie o aparacie :lol: :wink: :wink:

 

a zima trzyma oj trzyma :)

http://img686.imageshack.us/img686/2161/zimawewsi.jpg

tak było wczoraj w Karkonoszach dziś troszkę dopadało :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu......

 

Oto słup z lampą.....zwany przez niektórych latarnią......

 

 

http://lh6.ggpht.com/_3pVeVH6dKuA/SzC8y6H6pyI/AAAAAAAAF-Y/M6MCh7JQGzQ/s640/IMGP6760.JPG

 

Jak widać nic szczególnego.......

 

Na specjalne życzenie Tolki dzwonki wietrzne, zrobione z miniaturowych doniczek:

 

http://lh4.ggpht.com/_3pVeVH6dKuA/SzC8y01AJFI/AAAAAAAAF-c/uC2h9_lGisk/s512/IMGP6762.JPG

 

Na drugim planie widać nasz dzwonek "analogowy". Wydaje dźwięk niczym gong obiadowy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

http://lh4.ggpht.com/_3pVeVH6dKuA/SzC8zLpfELI/AAAAAAAAF-g/Yh8ri6nIRHE/s512/IMGP6764.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszon chata cudo !!!Ten sam projekt wybrałem z żoną i też w podkarpackim będziemy się budować i stąd pytanie do Ciebie jakbyś mógł oczywiście o jakieś namiary na cieśli.I napisz ile drzewa poszło na twój domek i z jakiego bala grubego budowałeś.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszon chata cudo !!!Ten sam projekt wybrałem z żoną i też w podkarpackim będziemy się budować i stąd pytanie do Ciebie jakbyś mógł oczywiście o jakieś namiary na cieśli.I napisz ile drzewa poszło na twój domek i z jakiego bala grubego budowałeś.Pozdrawiam

 

Namiary zaraz na PW.

Drzewa poszło coś koło 40 m3 z tego co pamiętam. Musiałbym sprawdzić w projekcie - możesz też sam, skoro masz ten sam :). U nas płazy 18x30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.Projektu jeszcze nie mamy tylko wybrany a jak wczoraj z żoną oglądnęliśmy twój domek to szczeny opadły.Pisałeś że nie będziesz docieplał ścian (moim zdaniem słusznie )ale napisz jak po tegorocznych mrozach dało się wytrzymać???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dało :)

Najgorzej było w niedzielę. 25 st. mrozu w nocy, rano temperatura 12 na plusie....

Z tym, że mszenie jest nieco nieszczelne w niektórych miejscach. Za długo by tłumaczyć dlaczego, co i jak..... Słup trzyma, opaski blokują, ościeżnice.... Generalnie nie wszędzie bale jeszcze dobrze siadły, najwięcej i ostatecznie siądą po tym sezonie grzewczym, a na maj zapowiedział się Tadek na poprawę mszenia.

Dzisiaj na ten przykład w nocy temperatura na lekkim plusie, koniec palenia w kominku ok. 22, rano 17,8 st. Normalnie w ciągu dnia w domu mamy jakieś 19-20 st. Wczoraj napaliłem zdrowo do temperatury 21,4 i było duszno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak było ciepło .My w tej chwili mieszkamy w wynajmowanym pod Krakowem w murowanym i było -18 z niedzieli na poniedziałek a w domu 14 i jeszcze się paliło.Napisz proszę skąd pochodzą cieśle będę dzwonił do niego po nowym roku ale mało prawdopodobne żeby się udało w przyszłym roku zacząć z nim oczywiście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...