Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Głową w bale


Recommended Posts

No właśnie zima to taki czas, kiedy nas z głównej drogi widać :p:P:P

Poza zimą już ni widu, ni słychu........ :lol: :lol: :lol:

 

A deskę elewacyjną Twoją bym chętnie zobaczył - w sensie zdjęć - i dowiedział się how much......

bo mi się podoba, a w przyszłości garaż trzeba "otynkować".......

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

(...)A deskę elewacyjną Twoją bym chętnie zobaczył - w sensie zdjęć - i dowiedział się how much......

bo mi się podoba, a w przyszłości garaż trzeba "otynkować".......

8)

Tak się trochę pochwale u Ciebie w temacie :wink:

Stara wersja przód:

http://img253.imageshack.us/img253/8084/staraprz.th.jpg

Stara wersja tył:

http://img227.imageshack.us/img227/2694/staraty.th.jpg

Nowa wersja przód:

http://img12.imageshack.us/img12/3158/nowaprzd.th.jpg

Nowa wersja tył:

http://img510.imageshack.us/img510/5913/nowaty.th.jpg

 

A tu zdjęcie deski, najbliższe jakie mam:

http://img709.imageshack.us/img709/442/deska6962234.th.jpg

 

Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia ile kosztowała deska elewacyjna, bo płaciliśmy za całe drewno na więźbę, podbiciówkę, elewację, stelaże pod elewację i na taras razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem przekonany, że to trzeba rozebrać bo się sypnie, za to cieśla który zajmuje się drewnianymi chałupami, przyjechał i stwierdził, że generalnie jest ok i bale są zniszczone, ale tylko powierzchniowo (rozbierałem 2 ściany wewnętrzne w domu, po czym kiedy je wyciąłem i spojrzałem na przekrój to były zdrowiuśkie jak nowe, mało tego, po rozbiórce starego dachu 80% krokwi było w bardzo dobrej kondycji - swoją drogą zostawiłem sobie je do zbudowania mini garażu na samochody - nawet stare łaty były zdrowe, więc po takim czasie jestem w stanie stwierdzić, że nie istnieje lepszy dom niż drewniany:) Nie dość, że się szybko nagrzewa to jeszcze jest przepiękny:).

 

W tym momencie na zewnątrz mam ocieplenie 10 cm wełny + deska elewacyjna 3.2 cm + bal 16 cm. Ogrzanie kominkiem od ok 4 stopni rano jak przyjeżdżam(obecnie kończę siebie i poddasze) do 15 stopni zajmuje mi mniej więcej 4/5 godzin. Kominek dwustronny nominalnie 11 kW.

 

Drewno rulez!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Hej

Wiosna a i owszem.... Przyszła razem z błotem .....

 

Plany są są. Ogrodzenie, rzecz teraz najważniejsza, wymiana dachu, ale to już broszka Plannji.....

 

No i rośliny...... Poza jesiennym sadzeniem brzózek to nic nie ma.......

Nota bene brzózek chyba nasadzę więcej, od strony południowej/tarasowej wzdłuż granicy..... Czekam na lepszą pogodę i na łowy ruszam.....

 

Może Zuzolka u nas zawita i pomoże z ogarnięciem tych spraw....... :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Wiem na pewno, że taras chcę zadaszyć poprzez posadzenie winobluszczu pięciolistkowego, czyli do zrobienia "kratka", po której się będzie wspinać....

 

Panów tyle, że czasu braknie i pieniędzy......

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Może Zuzolka u nas zawita i pomoże z ogarnięciem tych spraw....... :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Wiem na pewno, że taras chcę zadaszyć poprzez posadzenie winobluszczu pięciolistkowego, czyli do zrobienia "kratka", po której się będzie wspinać....

 

Panów tyle, że czasu braknie i pieniędzy......

 

8)

U mnie dużo zmian na nieszczęście nie na budowie. Jeśli potrzeba dorady... dajcie znać po świętach. Postaram się odwiedzić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem czy się przyzwyczaję. Wcaje już nie chce mi się tu przychodzić...zagladam z przyzwyczajenia, ale nie wiem na ile jeszcze wystarczy mi cierliwości. Taki tu sie bałagan zrobił...jest obco...bardzo obco...zaczynają się kłotnie...ludzie uciekają. Jest po prostu niemuratorowo. Dla mnie ta cala nowoczesność jest na nie

Kruszon odezwij się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, jestem, chociaż odnaleźć się trudno..... popierniczyło się wszystko, robią z tego forum po części jakiś portal społecznościowy. Co moim zdaniem jest spóźnioną i chybioną decyzją.

Nawet powiadomień nie mam..... I chęci też żeby te wszystkie "moje" tematy odnaleźć......

Dupa, dupa, dupa....... Było dobrze, to jak zwykle musieli spierniczyć.....

Chociaż doceniam niektóre zmiany, bo mam wrażenie, że forum będzie bardziej uporządkowane.... A do zmian ciężko się przyzwyczaić.... Z lenistwa.....

 

A tymczasem na wsi....

Ogrodzenie będziem stawiać.... Szukałem inspiracji, pytałem na "naszym" wątku balowym.... Bez odzewu....

No i znowu musiałem samemu wymyślić.... Echchchchchch 8)

Najważniejsze, że zarys jest.... Wykonać jeszcze go trzeba.....

 

Ogarniamy temat ogrodzeń z Kruszonową i nagle człowiek zauważa wszędzie ogrodzenia.... :p:P

Ale jedno wiemy na pewno. Nie będzie słupków murowanych klinkierem co 2 metry, a pomiędzy płot kuty, bądź sztachetowy....

Nie będzie bramy przesuwnej kutej czy obitej sztachetami..... Nie będzie mechanizmu zdalnego otwierania na kilometr przed dojechaniem do domu.... Może kiedyś.....

Ale "sztachety" będą.......

Oby się udało wszystko, co zaplanowane.....

 

PS. Smolik nasz Blondyn posądzany jest o ojcostwo..... Rozpasała się bestia..... :D:D:D:

Za kilka tygodni, jak szczeniaki podrosną okaże się, czy to prawda..... Jeśli tak, to powiększy się nam inwentarz o kruczoczarnego psiaka...... :):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój pomysł na ogrodzenie od frontu (z pozostałych 3 stron już jest siatka) jest taki:

Zamuruję w ziemi słupek stalowy. Wokół niego wymuruję z kamieni rzecznych słup. Tak powstałe słupy połączę dwiema dechami poziomo (podobnie jak mam na balkonie) - mam nadzieję Kruszon, że nie czytam w Twoich myślach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...