Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Głową w bale


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Heheheheheheh

Nie, nie czytasz.... chociaż brałem pod uwagę deski ułożone poziomo....

 

Słupy będę tez murował, tylko zastanawiam się, czy robić je np. z cegły, czy po prostu szalować i zalać betonem....

 

Zalać betonem a potem obkładać czym?

Słup z cegły beeee, natomiast z kamienia cacy.

Poziome deski są bardziej country....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zalać betonem, to obłożyć kamieniem. Jeśli cegła to niekoniecznie.....

Słup z cegły wcale nie jest beee..... Przy odpowiednim wykończeniu powinno być ok. Mam na myśli ładne wyfugowanie specjalną zaprawą i zaimpregnowanie dla podkreślenia koloru......

Deski poziome nie pasują mi do koncepcji, poza tym nie chcę mieć country, tylko złamany rustykalnością modern..... :p:P:P Ale określenie teraz znalazłem...... :p:P

 

Trzeba najpierw policzyć co ile wyjdzie finansowo.... Potem się okaże .........

 

Byle do przodu

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

I dekarze wymienili blachę w jeden dzień. Miło. Dzisiaj obróbki i zapewne skończą.

Przy okazji wyszły babole górali. Bo górale wszak robili dach. Trzeba było łatać podziurawioną folię. Wokół kominów nie było folii, ani żadnego zabezpieczenia. Cud jakiś, że do domu się przez ten czas nie lała się woda. Dekarz kazał kupić taśmę dekarską i uszczelniacze silikonowe, żeby poprawić ..... Nie przyłożyli się moje chłopaki do dachu..... Zobaczymy co wyjdzie po dzisiejszym dniu.......

 

Generalnie nowa blacha - wersja Smart z Plannji -wygląda lepiej od poprzedniej...... Dom jakby optycznie większy.......

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daawno Cię tu nie było.........

 

 

Hej kruszon...już wszystko ok z dachem?

 

Z dachem prawie skończone. Prawie, bo nie wymieniona została blacha na bocznym, małym daszku, tym od strony garażu. Po krótkiej interwencji u Pana Z Plannjiokazało się, że skład zapomniał zamówić blachę...... Więc dekarze jeszcze wpadną na chwilę. Poza tym w porządku.

 

ps. Pochwalę Ci się, że już za parę chwil będę mieszkać na wsi :)

 

A co ? Szałas czy namiot ? Karawaning ? :p:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Toś mnie teraz zaskoczyła..... Obszarnikiem będziesz...... Ba, może nawet farmerem........

Cegły sprzedane ?

 

8)

Fotki ??

 

Taa, farmerem...jeszcze mi tylko owiec, bydła i trzody brak :p Śmiej się śmiej :)

A tak po prawdzie to dzięki opieszałości tamtej gminy trafiła się nam ta oferta...no i jesteśmy na etapie załatwiania formalności.

Cegły nie sprzedane, bo jak powiedziałam już, domek jest mały, nawet powiedziałabym bardzo mały, no wielkości naszego obecnego mieszkania... czyli trochę ponad 50m

Do tego piwnica i strych. Na razie wystarczy, ale działka duża więc pewnie kiedyś coś zbudujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziennik to dobry pomysł !!

 

:D

Może i dobry, ale nie wiem czy dla mnie. Nie jestem zbyt wylewna jak dobrze wiesz ;) i raczej lubię pisać krótko i na temat. Cos mi się zdaje, że nie bedzie chętnych do czytania moich zdawkowych relacji.

Zdjęć na razie brak...co miałam robić przy facecie zdjęcia w domu? Od razu by mnie wykopał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...