Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Głową w bale


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A mnie zaintrygował ten "złamany rustykalnością modern" . Ja mam poziome dechy, ale w życiu nie przyszedł mi do głowy jakis styl country i tak naprawdę nie podoba mi się to określenie. :sick:Od momentu przeczytania o tym Twoim "modernie" czuję się tak jabym popełniła nieświadomie ogrodzeniowe faux pas :x. Pokazuj mi szybko o co Ci konkretnie chodzi bo może zdążę się jeszcze jakoś zrehabilitować :eek:.

Co to do choll....ry jest "złamany rustykalnością modern":stirthepot::confused:, objaśnij mniej inteligentnej koleżance :wiggle::bash::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś mnie rozbawiła tymi poszukiwaniami :D:D:D:D W życiu bym nie pomyślał, że kogoś podkusi na poszukiwania u wujka przypadkowego splotu słów :p:P

Poszukałem dorbie i widziałem. Zamysł ciekawy, może i oryginalny, ale jakoś mi nie leży.... za bardzo kargulowy ten płot i nawet do drewnianego naszego by nie pasował...

 

Majstrujemy generalnie płot ze zwykłych sztachet, zwykłą bramę drewnianą, zwykłe słupki z profili pod sztachety, zwykłe słupki murowane pod bramę; zastanawiam się nad "daszkiem' nad bramą i furtką .......

 

Może się uda w miarę szybko to skończyć. Maj był mokry i lejący, część urlopu zmarnowana na wyczekiwaniu na poprawę pogody. Przy siatce trochę czasu tez zeszło przy murkach.... Robione, a nie kupowane gotowe..... Odczekać chwilę trzeba żeby siatkę naciągnąć.....

 

Wykombinować trzeba sztachety, bo w okolicy liczą sobie, więc zostaje jak zwykle alle....

Brama ma być gotowa za ok. 2 tyg., jeśli stolarzowi wierzyć......

 

A jak wyjdzie to się okaże...

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to potrafisz budować napięcie:eek:...wszystko takie zwykłe, żadnych zdjęć a potem...odjazd. No dobra uzbroję się w cierpliwość. Faktycznie że sztachet warto poszukać bo ceny są bardzo zróżnicowane... pamiętam jak myśmy się zastanawiali nad róznymi opcjami ogrodzenia. Serdecznie pozdrawiam :D Uściski dla małej Kruszonki:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A skoro Wy o ogrodzeniach to może mi podpowiesz Kruszon. Wczoraj był facet, znalazłam go na allegro, wymierzył pomierzył..... No i umówiliśmy się za tydzień. Ma robić tylko ramę do bramy i furtki bo w ramach oszczędności sama wypełnię drewnem:) Ale w czym problem jak odjeżdżał to zobaczyłam u niego na aucie kawałek ogrodzenia i pytam czy moja rama też będzie z takiego samego a on NIE BO TO OCYNK. No więc od wczoraj myślę, czy to moje to z rdzą będzie? Czy brać jak nie ocynk? Wiem, że to pewnie śmieszne ale przy gwoździach często zaznaczyć miałam że ma być ocynk i teraz co nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz robić z ocynku, ale w tym przypadku nie jest to konieczne. A będzie sporo droższe.

Ramy z reguły robi się z profili nieocynkowanych. A potem maluje się farbami, które chronią przed rdzą. Obaw więc nie ma.

A gwoździe to zupełnie inna bajka. Wszak gwoździ przed wbiciem nie malujesz :p:P Muszą być ocynkowane, żeby nie powodowały niszczenia drewna.

Podobnie śruby, których zapewne użyjesz do mocowania sztachet/desek do bramy.

 

Elementów ogrodzenia, czy to siatka, czy profile, czy cokolwiek innego, jeśli są robione z ocynku się nie maluje. Przynajmniej przez pierwsze wiele lat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...