Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Głową w bale


Recommended Posts

Hmmmm..... Zawsze można spróbować z innego komputera...... Niekoniecznie u siebie w domu....... Chęci, chęci moja droga trzeba mieć........

Przynajmniej wcześniej opisz jak to się odbyło, bo że drewniany to chyba dobrze pamiętam ?........

 

8)

 

 

Tymczasem na wsi....

Zabrałem się w końcu za układanie przed wejściem (miejsce nazywane szumnie gankiem przez nas:)) kamienia dzikiego ciętego.... Kolor..... taki jakiś .... bordowy.....

A że pierwszy raz w życiu przyszło mi się zmierzyć z taką "działalnością", to ułożenie jakiegoś m2 zajęło mi jedyne 3 godziny....

Reszta wyłoni się wkrótce.....

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Płot co prawda jeszcze nie postawiony, więc nie ma się w tym zakresie czym chwalić.......

 

Ale pochwalić się na pewno, koniecznie trzeba projektem ogrodu - w tym miejscu WIEEEELKIE DZIĘki dla Zuzolki, że jej się chciało go zrobić -

 

http://lh6.ggpht.com/_3pVeVH6dKuA/TGJzd8wg39I/AAAAAAAAGbA/bflC9SThEDM/s512/page0001.JPG

 

 

Zuzka przy wolnej chwili zapraszamy do nas na obiecaną kawę......... :):):):)

Tym bardziej, że podjęliśmy pierwszą próbę jego realizacji - mam na myśli ławeczkę przed wejściem do domu...... taka jeszcze prowizoryczna......ta próba.....

 

8)

 

No masz!

Zaglądam dziś a tu projekt ogrodu opublikowany!

Czyli nie jest taki zły ;-)

Przyniosę wydrukowany na papierze w jakiejś dobrej skali.

A co do kawy to .... wproszę się.

Pozdrawiam, Z

Edytowane przez zuzolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widze ze domek coraz piekniejszy i w "obejsciu" sie dzieje.

Kruszon mam kilka pytań, dogadaliśmy sie z Twoimi góralami i jestesmy klepnieci na przyszly rok koło sierpnia września. Czytalam ze oni u Ciebie byliu dogadani z jedzeniem i tak sie zastanawiam czy kompletne czy same obiady, jak to technicznie zorganizowaliście. Kolejne pytanie to oplata za transport drzewa, czytalam ze u Ciebie oni pokryli nam powiedzieli ze sami musimy pokryć, myślisz ze mozna sie licytowac o ten transport. wogóle chyba troszke sie rozkrecili od czasu kied u Ciebie stawiali ale wydaja sie wiarygodni, bez problemu zapraszaja na budowy (odwiedziliśmy ich juz 3 razy), klienci zadowoleni, polecają ich. Powiedz mi co oni Wam robili w ssz, nam narazie za ssz krzykneli 180-190tys a za stan niby pod klucz bo bez mediów i łazienek 1800zł z metra, jak myslisz to duzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no..... Szaleją chłopaki..... Rozkręcili się na maxa....

 

Myśmy byli tak dogadani, że zakwaterowanie i wyżywienie myśmy opłacili - na szczęście sąsiadka przyjęła ich pod swój dach i się nimi zajmowała całkowicie. W sensie "jedzeniowym" oczywiście :D

Ale za to oni pokrywali transport drewna, a potem stolarki. Ja bym się kłócił... Wikt i opierunek wyniósł nas 5 tys., więc każdy grosz się przyda, jeśli uda się go wytargować....

 

Napisz mi najpierw jaki projekt i co konkretnie wliczają w cenę. Podstawowy koszt rodzi się z metrażu domu....

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko matysiakowo jak gada moj siedmioletni syn za 5 tysiecy to ja sobie łazienke wykończe. I co ta sasiadka to tak i kanapeczki na śniadanko i do pracy i obiadek i kolacyjka to nic dziwnego ze na dodatkową "obsługę" jej energii zbraklło:p. Ze spaniem nie mamy problemu bo dzialka nawprost mojej teściowej to w tzw. parniczku będa spać ale to gotowanie to masakra a na katering mnie nie stać.

Zdecydowalismy sie na przykop, w ssz robią , podlogi na dole i deska sufitowa, schody, oczywiscie okna i drzwi wejściowe, balustradki, na poddaszu legary na podlodze i wsio, a i jeszcz blachę jak sobie kupimy, chociaz jak przeczytałam o tych babolach u Ciebie to sie troszke wydygałam. Za te 1800zl. z metra podlaogi jest wszystko bez mediów i łazienek, czyli to co tyczy drewna. Przy przykopie to wychodzi jakieś 296 tysięcy :jawdrop:co mnie z nóg lekko zwala. myślalam ze za 350 to juz wszystko z fundamentami, szambem i studnią zrobimy ale chyba sie nie uda. My chcemy jeszcze tak jak kala walnąć osb albo jakąś zwykła deskę szalowke pod plytę bo teraz na poddaszu mamy ściany z gk i marnej półki zawiesić sie nie da a to jeszcze podniesie koszty.

Edytowane przez acia13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 5 tys. wyszło, bo to 5 chłopa, w porywach do 7, w sumie przez 6 tygodni, czyli jakieś mniej więcej 300 dniówek .... płacz i płać......

Skoro teściowa po sąsiedzku, to sporo zaoszczędzisz....

 

A z ceną to pojechali.... Cóż....im większy popyt, to i cena rośnie.... Normalne prawa rynku :p:P

Ja bym decydował się na standardowy u nich zakres prac, a resztę powoli samemu.... Wbrew pozorom można dać radę.....

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 5 tys. wyszło, bo to 5 chłopa, w porywach do 7, w sumie przez 6 tygodni,

 

No trudno na co dzień mam trzech to pieciu dodatkowych też jakoś nakarmię ale chyba póżniej przez rok gotować nie będę.

Kruszon jak mozesz to powiedz mi jeszcze na temat banku. Nasza budowa również bedzie finansowana przez bank. Chlopaki chca 50tyś zaliczki, czy ban wypłacil Ci pierwszą transzę na zaliczke czy dopiero po fundamentach czy czyms tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bankiem akurat tak było, że pierwsza transza była na działkę, kolejne uruchomili po pozwoleniu na budowę. Wtedy wzięliśmy większą, starczyło na fundamenty i zaliczkę dla górali. Bank nie rozliczał na co konkretnie idą pieniądze, musiałem jedynie przed wypłaceniem kolejnej raty, rozliczyć fakturami poprzednią. A co było na fakturach to inna bajka, ważne żeby grała kwota...

 

Kwestia odpowiedniego ustawienia wysokości i terminów transz. Trzeba to w Twoim banku sprawdzić.

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Kruszon11, przyznaję się bez bicia, że Twój dziennik czytałem ponad rok temu, ostatnio wróciłem opd wpływem tego ddoatku do Muratora, ale tym razem zrobiłem szybki skan, bo dwójka maluchów i budowa skutecznie ogranicza mi czas do minimum. Mam jedno pytanko. Na kilku fotkach widziałem, że masz kable elektryczne na balach. No i jak to zakryłeś? Masz może jakieś fotki? Wyobrażałem sobie, że wpuszczę to jakoś w bala, ale po rozmowie z człowiekiem elektrykiem zaczynam widzieć te kable raczej na niż w.

Pozdrawiam, tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...