Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Głową w bale


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...

Witam. Planujemy z narzeczoną budowę tago samego projektu również w technologii z bala. Bardzo nam się spodobał Pana dom. W sumie dokładnie to samo byśmy chcięli osiągnąć. Również jesteśmy z podkarpackiego i faktycznie nasze firmy są stanowczo za drogie i szukamy tańszych firm. Czy mógłby nam Pan podać namiary do wykonawcy pańskiego domu (na maila: [email protected]) i napisać jak ten projekt się sprawuje w codziennym użytkowaniu. Czy są jakieś minusy, które warto by zmienić przez architekta?

Bardzo prosimy o odpowiedź i z góry dziękujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dzięki za kontakt. Dzwoniłem i powołałem się na Pana i oczywiście wiedział o kogo chodzi dając do zrozumienia, że nie jestem pierwszym z Pana polecenia.Niestety terminy ma zajęte już do wiosny 2012,także bedę szukał innego rozwiązania.

Mam pytanie odnośnie grubości ścian zewnętrzych.Z tego co wyczytałem jest 18cm.Jak taka bala gruboś sprawadza się w zimie bez ocieplenia?Czy planuję Pan docieplac od wewnątrz?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kontakt. Dzwoniłem i powołałem się na Pana i oczywiście wiedział o kogo chodzi dając do zrozumienia, że nie jestem pierwszym z Pana polecenia.Niestety terminy ma zajęte już do wiosny 2012,także bedę szukał innego rozwiązania.

Mam pytanie odnośnie grubości ścian zewnętrzych.Z tego co wyczytałem jest 18cm.Jak taka bala gruboś sprawadza się w zimie bez ocieplenia?Czy planuję Pan docieplac od wewnątrz?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Grubość w zasadzie się sprawdza, zimą ciepło, latem w miarę chłodno... Choć szczerze powiedziawszy to może kiedyś będę ocieplał. Dla zmniejszenia kosztów ogrzewania zimą i dłuższego trzymania ciepła przez dom. Na pewno planuję ocieplić wiatrołap i kiedyś łazienkę na parterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra...nie było mnie widać jakiś czas....

Nie miałam jakoś nastroju na pisanie, ale zagladałam od czasu do czasu poczytać...

Ty też z resztą nie za bardzo grzeszysz aktywnością na forum :p

 

A mój domek wyremontowany tyle o ile, bo choć bardzo go lubię i sentyment ogromny czuję do niego, to chciałabym coś troszkę większego i bardziej funkcjonalnego.

Znów wracają marzenia o budowie...przeglądanie katalogów i stron z projektami, ale to powoli...

Teraz nie mogę sie doczekać kiedy przyjdzie wiosna i wreszcie zajmę się ogrodem, a mam 26 arów pola do popisu :D

 

p.s może chcesz mi coś pwiedzieć na priv? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom piękny, dlatego też dołączam do grona osób, które chciały by namiar na górali :D Mam pytanie a propos mszenia, jak się sprawuje w praktyce? Mam jedną ekipę miejscową, która twierdzi, że po pewnym czasie warkocze mogą gnić, bądź zalęgną się robale.... generalnie polecają uszczelki, a dla dekoracji wstawiają linę. Ja dopiero planuję budowę, stąd jeszcze pewne wahania w doborze materiału, ale na 90% będą to płazy ok. 20 - 25cm grubości. Budowa w górach, dlatego taki wybór.

 

Pozdrawiam,

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem Ci pw.

Odnośnie mszenia, to ich zabezpieczanie jest takie samo jak w przypadku bali. Impregnujemy. Przy odpowiednim zaimpregnowaniu nic im się nie będzie działo.

Mogę jedynie domniemywać, że Ci, którzy Ci tak powiedzieli nie mają ochoty, czasu, czy też umiejętności do robienia mszenia. Bo mszenie to czasochłonna robota, u nas - dom o obrysie 9,5 x 8 metrów - dwóch optyków siedziało dwa tygodnie, oczywiście włączając ściany wewnętrzne.

Będzie się natomiast mszenie rozsychało, szczególnie po pierwszym sezonie grzewczym. Dobra ekipa zapewni "w standardzie" poprawę/wymianę częściową mszenia.

 

Śmiało dzwoń do Tadka, jak wyżej napisał Marcin terminy dopiero na 2012 rok, ale jeśli dopiero planujesz budowę to spokojnie sie dogadacie.

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...