Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czy warto kupic okna z 3 szybami?


Recommended Posts

Dostałem oferty z kilku firm na okna i tak:

Współczynnik 1, profil 5k VEKA, kolor dwustronny, zaokrąglone

 

OknoPlast i Jezierski wychodzi podobnie około 18095zł netto za wszystkie okna

Okna Vertex są tylko o 1300 zł tańsze

 

Ale Jezierski ma promocje gdzie dopłata do wszystkich okien za potrójna szybe to "tylko" 1000 zł

Czy warto dopłacac te 5 % ?

Może za kilka lat to będzie standard - czyli okna o współczynniku 0.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

faktycznie jest promocja na k=0,7 dla CT-70 a 19 zeta netto za 1mkw i dla Si-82 w cenie 1,- PLN netto za 1mkw czyniąc siedmiokomorowke bardzo atrakcyjna cenowo

Czy warto? Realnie zbyt wiele czynników wpływa na ostateczny bilans cieplny chałupy by kategorycznie stwierdzić ze warto bądź nie

Ale patrząc z drugiej strony kwota 1000 zeta w kosztach samych okien jak i całości wydatków na chałupę nie jest powalająca

Ja bym sie nie zastanawiał i wziął - mimo mojego sknerstwa ;) za to mialbym sie czym pochwalić ;) ze mam okna na topie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaryzykowałabym że nawet częściej na szybe niż na całe okno :roll:

 

tez bym szaryzykował takie stwierdzenie.

 

średnio przy szybie 1,0 -1,1 całosc okna ~1,4-1,5 wychodzi

 

producenci nie za bardzo na całe okno mogą dać współczynnik, bo to zalezy od % powierzchni szyby wzgledem % powierzchni profila - a to w zaleznosci od konkretnego okna różnie wyglada ...

 

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I całe to U szlag trafia po kilku wietrzeniach, chyba że ktoś lubi zaduch i boi się swieżego powietrza 8)

Sorry że tak ironizuje ale chyba coś w tym jest i są granice zdrowego rozsądku.

pzdr

 

Nie koniecznie, przy wentylacji mechanicznej nawiewno - wywiewnej, okna pozostają sprawne :D Nie potzreba ich otwierać aby mieć świeże powietrze....ba nie ma nawet po co. Chyba tylko po to aby je umyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Jezierski ma promocje gdzie dopłata do wszystkich okien za potrójna szybe to "tylko" 1000 zł

Czy warto dopłacac te 5 % ?

Może za kilka lat to będzie standard - czyli okna o współczynniku 0.7

 

Póki co > u=0,7 to parametry wkładu szybowego nie okna !

 

Mimo to doplata wyglada atrakcyjnie; a na ile warto - wyniknie z wyliczen dla budynku.

 

Przy tym jedna uwaga - czasami ktos kupuje taki supercieply wklad do swojego hipercieplego domu - ale ze szprosem ozdobnym wewnatrz - szprosy wydatnie pogarszaja termoizolacje i przyjmowanie wowczas u=0,7 jest mowiac delikatnie nieporozumieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym jedna uwaga - czasami ktos kupuje taki supercieply wklad do swojego hipercieplego domu - ale ze szprosem ozdobnym wewnatrz - szprosy wydatnie pogarszaja termoizolacje i przyjmowanie wowczas u=0,7 jest mowiac delikatnie nieporozumieniem...

 

Czemu szprosy wewnętrzne mają pogarszać właściwości termoizolacyjne okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w budowanym domu sa okna Jezierskiego 3 szybowe (Jareko coś o tym wie :lol: Żadnych objawów zaciemnienia nie zauważyłem, a dodam, że działka leśna.

 

Ja będę grzać prądem (i kominkiem, zobaczymy), więc dom energooszczędny - i okna też. Ale gdybym miał gaz ziemny, to kto wie kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...