Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czy warto kupic okna z 3 szybami?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

bo szprosy sa wewnatrz szyb i ograniczaja przeplyw gazu

to tylko teorja

w sumie to nie wiem dalczego niby mialy by pogarszac

no i nawet okno z 4 szybami zle zamontowane traci swoje wlasciwosci pozdrawiam

tu nie chodzi o przepływ gazu wewnątrz szyby bo szpros nie dzieli szczelnie powstałych pól od siebie

Pomyśl - pomyśl i po chwili będziesz wiedział dlaczego szpros podwyższa straty ciepła przez szybe

Dla ułatwienia myślenia dodam iz jest wykonany z aluminium

By było jeszcze łatwiej wpaść dlaczego tak sie dzieje dodam ze ma grubość przeważnie 8mm zaś szerokość najczęściej spotykana to 26mm

Juz wiesz czy jeszcze nie?

W pakietach trzyszybowych, gdzie jest montowany w jednej z komor jego wpływ zaczyna byc marginalny ale.... ale w pewnych warunkach temperaturowo wilgotnościowych przy dwuszybowych widziałem parę wodna wkroplona na szybie w miejscach gdzie były szprosy - o czy m to świadczy?

Im większy udział powierzchni szprosów w całkowitej powierzchni szyby tym zjawisko jest bardziej spotęgowane (tj. podwyższenie współczynnika k o którego obniżenie tak walczycie zaciekle :) )

Znasz odpowiedz?

Wiec nie jest to do końca teoria :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Ponieważ mam we właśnie budowanym domu dużo otworów okiennych kupiłam okna trzyszybowe Urzędowskiego.Myślę, że przy inwestycji we własny dom nie warto oszczędzać na jakości.

 

Gebauer zamówiony w Komorowie pod Warszawą wyszedł mi sporo taniej niż Urzędowski. Szyba 0,6. Zobaczymy jak firma sprawdzi się później, bo montaż około października.

 

Co do szprosów, to wystarczy wiedzieć jaka jest jego przenikalność... i pewnie wyjdzie, że bez szprosów lepiej. Chyba, że ten plastik będzie tylko dekoracją na szybie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
a co bedzie jak szpros bedzie plastikowy ? bo ramki w oknach mi wllasnie takie zaproponowali zamias aluminium plastik ?

Szprosów plastikowych wewnętrznych sie nie robi.. zawsze sa z aluminium. Ramki dystansowe w szybach to co innego. Ale czy to sta, aluminium czy tworzywo to i tak jest zawsze gorsze/zimniejsze niż "poduszka" z argonu.

 

Niezle te teorie. Swiadczą tylko o tym, jak "handlowcy" potrafią czarować i kłamać. Wrrr.. nie nawidzę takich handlowców. Przy oknach powinni pracować tylko doradcy!

 

A te ciemniejsze szyby.. TO ZALETA :wink: nie trzeba stosować rolet :)))

 

Powaznie - jesli dla zestawu standard przyjmuje sie przepuszczalnośc swiatła na poziomie ok 80% (powiedzmy 10% na szybę) to dla trójszybowek bedzie to ok 70%? Niby duza strata, ale jej tak nie widac gołym okiem.

Mysle ze ten problem mozna zmarginalizowac i jest argumentem firm które nie mają ochoty wprowadzac cieplejszych szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło 1900 zł dopłaty na całości do okien 3-szybowych !

 

Brać czy nie brać ,,,, oto jest pytanie!

Sa one dużo cięższe i trudniejsze w montażu! Wyszło mi 20 % dopłaty,tylko jest problem:

 

Koniecznie ze szprosami :-?

Czy aby nie mija sie to z celem? Jak duże będą straty przez te szprosy?

Potrafi ktoś policzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło 1900 zł dopłaty na całości do okien 3-szybowych !

 

Brać czy nie brać ,,,, oto jest pytanie!

Sa one dużo cięższe i trudniejsze w montażu! Wyszło mi 20 % dopłaty,tylko jest problem:

 

Koniecznie ze szprosami :-?

Czy aby nie mija sie to z celem? Jak duże będą straty przez te szprosy?

Potrafi ktoś policzyć?

 

Gdybym wiedzial, ze to tak skomplikuje komus proces decyzyjny...

Napisano wyzej - jakieby nie byly, beda zdecydowanie mniejsze niz we wkladzie 2-szyb - bo sa montowane w jednej z DWÓCH komór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło 1900 zł dopłaty na całości do okien 3-szybowych !

 

Brać czy nie brać ,,,, oto jest pytanie!

Sa one dużo cięższe i trudniejsze w montażu! Wyszło mi 20 % dopłaty,tylko jest problem:

 

Koniecznie ze szprosami :-?

Czy aby nie mija sie to z celem? Jak duże będą straty przez te szprosy?

Potrafi ktoś policzyć?

 

Tak, zdecydowanie warto. Tylko nie wiem do ilu okien wyszło to 1900zł;), bo jak to dopłata do okien w kawalerce.. a moze dla całego apartamentowca..

A znów na poważnie, trzyszybówka ze szprosem będzie i tak cieplejsza niż dwuszybówka. Jak zaufałes swojemu sprzedawcy (czyli de facto powierzyłeś mu) to zapytaj go o współczynnik.

Nikt Ci raczej nie odpowie konkretnie, ale przynajmniej bedziesz wiedziec czy to kompetentny człowiek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło 1900 zł dopłaty na całości do okien 3-szybowych !

 

Brać czy nie brać ,,,, oto jest pytanie!

Sa one dużo cięższe i trudniejsze w montażu! Wyszło mi 20 % dopłaty,tylko jest problem:

 

Koniecznie ze szprosami :-?

Czy aby nie mija sie to z celem? Jak duże będą straty przez te szprosy?

Potrafi ktoś policzyć?

 

brać - pakiet 3 szybowy ze szprosami jest cieplejszy niz pakiet 2-szybowy ze szprosami, więc jeśli szprosy maja byc tak czy inaczej to lepiej doplacic te 1900 pln, bo cieplo a raczej energia niestety coraz bardziej w cenie i skoro mamy gonic zachod z wysokoscia oplat za energie :( to te 1900 sie zwroci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie już zdecydowałem,będą 3-szybowe :lol:

 

Jak coś robić to kompleksowo,2-szybowe do energooszczędnego nie pasują zbytnio!

A kwota nie taka straszna !

Podobno są o wiele cięższe i trudniejsze w montażu,poza tym tarasowe musieli podzielić i jest belka poprzeczna tak w 1/3 od dołu.

 

Przy okazji mam pytanie do jareko :

Wspomniałeś niedawno coś o ruchomym słupku!

U mnie ma taki być w tarasowym oknie,wymiary :270x235

 

Czy są jakieś przeciwwskazania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szerokosc dzielona na trzy ??? - jak tak to w porzo

 

Tak.

Jeden słupek standardowy a drugi ruchomy czyli po otwarciu będzie 180 cm prześwitu :D

 

Mam nadzieje że mi sie ościeżnica nie ugnie,zresztą często się tak nie otwiera obu skrzydeł ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że mi sie ościeżnica nie ugnie,zresztą często się tak nie otwiera obu skrzydeł ,,,

 

jak zrobia dobrze (dobre wzmocnienia w srodku, porzadne polaczenia) - to sie nie ugnie, z tego co zrozumialem - okna zrobi jezierski - wiec raczej mozesz byc spokojny, ze dobrze to zrobi, a nawet jak sie rama ugnie... to od czego sa reklamacje?

a odnosnie korzystania z jednego skrzydla tylko - nie dajmy sie zwariowac okna sa po to, zeby je otwierac tak ja sie chce i kiedy sie chce - placisz wiec wymagaj - okna musza byc dobrze zrobione, oba skrzydla maja sie otwierac i oscieznica ma sie nie uginac - przeciez maja starczyc na lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...