Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czy warto kupic okna z 3 szybami?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...

Witam,

 

Czytam to forum już ponad rok, ale do dziś nie odezwałem się ani razu - szukałem raczej odpowiedzi na moje pytania, a te z reguły ktoś już wcześniej zadał. Dziś mam stan surowy i rozglądam się za oknami. Interesuja mnie okna z profilu Schuco, więc firma Jezierski jest dla mnie także interesująca. Na fali promocji pakietu trzyszybowego zainteresowałem się tym produktem. Mój znajomy, który także stawia dom, zakupił okna z trzema szybami w poprzedniej promocji Jezierskiego (okolice wiosny 2008). Natomiast założone miał je jakoś niedawno. Będąc ich ciekaw poprosiłem go czy mogę je zobaczyć. To co zobaczyłem skłoniło mnie do napisania tej wypowiedzi: okna faktycznie mają dwie ramki dystansowe, natomiast pomiędzy nimi NIE MA SZYBY !. :o Ramki są ułożone na ścisk i wyraźnie widać, że nie ma między nimi środkowej szyby. I tutaj pytania które kłębią mi się w głowie:

1. Czy to firma Jezierski sprzedaje okna z dwoma szybam jako pakiet trzy szybowy?

2. Czy też lokalny przedstawiciel oszukał mojego kolegę sprzedając mu okna z dwoma ramkami dystansowymi lecz bez 3. szyby jako okno 3 szybowe?

3. Istniała dobra wola po wszystkich stronach ale zaistniał jakiś błąd, tylko gdzie? Może Jezierski zamawia pakiety szybowe od firm trzecich?

 

Nie chce mi sie wierzyc aby pytanie 1. miało odpowiedź twierdzącą. Marka jaką jest Jezierski raczej nie powinna pozwolić sobie na wprowadzanie klientów w błąd w tak prymitywny sposób. Jeśli to lokalny przedstawiciel jest winien, pojawia się pytanie czy firma Jezierski przyjmuje zamówieinia okien z pakietem dwu szybowym z dwoma ramkami dystansowymi pomiedzy szybami? I czy jeśli tak, czy jest świadoma w jaki sposób może to być wykorzystane w lokalnym punkcie.

 

Dodam, że jestem już zdecydowany na te okna, zamówie je ale nie u tego przedstawiciela u którego zamawiał mój znajomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory m2 - udowadniać ze koń to koń nie zamierzam :lol: Zapal zapalniczkę i spójrz na odbicia pod katem i powiedz na ile płomyczków widziałeś 1? 2? 3? 4? 5? 6? a może 7? Powodzenia :lol: Czekamy na info z odpowiedzią :)

A później spokojnie pójdź do tego przedstawiciela u którego znajomy okienka kupował i bez żadnych oporów kasę u niego zostaw - nie zostanie wyrzucona w błoto

Czego to tu ludzie nie napiszą i nie wymyślą :lol: zwłaszcza w swym pierwszym poście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W majestacie prawa i u notariusza możemy się założyć:

 

Proszę wziąć młotek i swojemu znajomemu rozbić szybę. Jeśli w środku nie ma szyby, to ja daję Pani swój samochód. Jeśli jest, to Pani daje swój samochód mnie.

 

Koszty rozbitej szyby zwrócę ja osobiście :)

 

Potrójna szyba to potrójna szyba.

 

pzdr

Piotr Jezierski

PPH Jezierski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie będę pytał czym jezdzisz Lekomin bo nie sądzę byś musiał w tym zakładzie sięgać do garażu :)

 

Tak, zapalniczka i płomienie to najprostsza, bezinwazyjna metoda sprawdzenia ilości szyb w pakiecie. Płomienie odbijają się na każdej częsci szyby, czyli w trzyszybówce będzie ich 6.

Ale nie każdy potrafi w to uwierzyć, może być to teoria do podważenia, tak jak dwie ramki dystansowe. :wink: - to dla tych którzy wietrzą wszędzie teorie spiskowe.

Trzeciej szyby prawie nigdy nie widać gołym okiem a to "złożenie ramek na ścisk" to złudzenie.

 

Bez większego ryzyka i z mniejszą wartością zakładu (by nie rezygnować z zabawy) Dobry montażysta może wyjąć tą szybę i policzyć od zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Język się zmienia - przysłowia też.

Odczytałem, żę Piątka tak czyta bo chce dopiero zamówić.

 

Jareko, nie pojawiasz się na forum oknonetu, to powiem Ci ze tam ofensywę wpisów pseudo przeprowadza Dobroplast - reklamują okna angielskie. Może wkrótce też się zoirentują że trójszybówka to bardziej właściwy kierunek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pojawiam sie. Tamto Forum jest - wybacz - ale totalnie beznadziejny pod każdym względem. Niech sobie robią reklamę czegoś co u nas się nie sprawdza - szkoda tylko klientów co marketingowemu bełkotowi ulegają

Tam kłótnie, każdy mądrzejszy od drugiego realnie nie mając nic do powiedzenia

Forum sfrustrowanych wykonawców, sprzedawców etc.

Bylem ale po kilku miesiącach uciekłem jak przeczytałem tyle głupot ze głowa mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się czepiam...

Ale ten wątek brzmi trochę jak reklama Jezierskiego :D

Nie to, żebym miał coś do tej firmy, ale to chyba nie jest już nawet kryptoreklama...

 

A okna z pakietem dwukomorowym to dobra sprawa..., ale tylko razem z wentylacją mechaniczną...

Poza tym chyba za mało się mówi o profilu, a to chyba równie ważna sprawa?

Pozdrawiam

 

PS. Zaraz pewnie mnie zamordują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również się zastanawiałem nad oknami 3 szybowymi. Ale skłaniam się bardziej ku 2 szybowymi z Vertexa. Za 3 szybowymi przemawia współczynnik przenikania ciepła i lepsza izolacja akustyczna. Więcej zalet w porównaniu do 2 szybowych raczej nie mają. Do wad z tego co się orientowałem można zaliczyć:

 

- słabsza widoczność,

- dużo większy ciężar ( waga szyb większa o 50%). Może ale nie musi być to niedogodnością przy otwieraniu okien, w przypadku osób o niezbyt dużej sile ( np. dzieci ). Bardziej poważna sprawą może być fakt, że duże obciążenie ramy i zawiasów może się przełożyć na żywotność okna.

 

Jeśli ktoś da ciała przy montowaniu i prawidłowym uszczelnieniu okien przy ościeżach to nawet okna o najlepszym współczynniku nic nie pomogą.

Takie jest moje zdanie poparte zebranymi doświadczeniami moimi i nie tylko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Ale ten wątek brzmi trochę jak reklama Jezierskiego :D

Nie to, żebym miał coś do tej firmy, ale to chyba nie jest już nawet kryptoreklama.....

hi hi czepiasz sie. Klient pyta - odpowiadamy :)

Co do pakietow trzyszybowych

zmniejszenie natezenia swiatla wpadajacego do wnetrza jest niewychwytywalne ludzkim okiem - no chyba ze w jednym skrzydle bedzie dwuszybowu zas w drugim trzyszybowy a w trzecim P-4

wtedy dostrzeze sie roznice - minimalna ale jednak - w koncu mamy albo 8mm szkla albo 12 albo 12 z 4 foliami

nie wspomnej juz o trzyszybowkach w wersji P4 - wtedy jest w sumie 16 mm szkla i tu faktycznie widac spadek ilosci swiatla wpadajacego do wnetrza

Okucia - spokojnie - wytrzymaja, zawiasy sa nawet do 100 kilo - rzadko kiedy zdarza sie by skrzydlo okna z szyba P-4 osiagalo 80 kilo - co dopiero przekaczalo 100

Nie chce mi sie teraz szperać ale sa tez zawiasy do 150 kilo

wiec kolejne "przeciw" odpada

gadanie ze trzyszybowka jest li tylko do wentylacji mechanicznej tez nie jest do końca zgodne z prawda - wszystko zależy ile sie dopłaca do tej szyby - jesli tak jak wyzej 5 tys - faktycznie jest to wydatek z lekka bez sensu ale jesli ta doplata wynosi 500-800 to sory za zwrot - tylko nierozgarniety czlowiek odżałowałby te 8 stow przy koszcie całości zamawianych okien

to realna oszczednosc w kosztach ogrzewania czy jest wentylacja mechaniczna czy rozsadnie zaprojektowana grawitacyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryptoreklama? Ależ skąd! To jawna reklama :D

Jak ktoś promuje (w tym wypadku Jezierski) dobre rozwiązania w bardzo dobrej cenie, to czemu o tym nie mówić? nawet jeśli ktoś sprzedaje te okna, to wystarczy się wczytać w parę postów danej osoby, by zobaczyć że nie chodzi tu o kryptoreklamę.

 

Chociaż swego czasu (baaa!, to był rok 2005! Urzedowski wprowadził okna z szybą U 0,5 z kryptonem zamiast argonu) i wtedy nie było takiej ofensywy promującej (a tam okucia są standard do 130kg skrzydła;-) .. ale różnica w cenie jest znaczna..

 

Faktem jest, że w tym roku trójszybówki stały się popularnym standardem, oczywiście nie do każdego okna się po prostu zmieszczą ze względu na szerokość zestawu, więc profile - nazwę to potocznie "cienkie" odpadają na starcie.

Dla zwolenników posiadania tego co najnaj : Glaspol ma szybę 0,4. Ile ona kosztuje to nie wiem, ale są firmy które ją stosują (lub tylko się z tym reklamują - np. Pozbud (jesli dobrze pamietam). Niektórzy chcą się wyróżnic za wszelką cenę, chociażby szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Słyszałem od zaprzyjaźnionej osoby z Thermoplastu że wkrótce standardem ma byc U-0.4 A to już niebanalne oszczędności :wink: Niestety na dzień dzisiejszy producenci aplikujący krypton w ramki mają ceny zaporowe. Na dzien dzisiejszy stosowanie dwuszybówki nie ma uzasadnienia ekonomicznego, żważywszy fakt małej różnicy cenowej. Nieprawdą jest zatem że to ekskluzywny dodatek -. Uznałbym dwukomorówkę /i termoramkę/ jako standard /z małym plusem/ na koniec 2008 roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca jest to prawda

to ze Jezierski wprowadził promocje na szyby dwukomorowe nie oznacza jeszcze ze inni producenci poszli jego śladem

jest różnica czy u Jezierskiego płacisz 19 pln za 1 mkw okna czy gdzie indziej 100-120 pln za 1 mkw

przy średniej powierzchni okien w domach na poziomie 30 mkw różnica w cenie miedzy 3000 a 570 pln netto jest jednak dla wielu budujących znacząca

sa szyby o k=0,5 bez kryptonu o konstrukcji 4/16a/4/16a/4 za nie powalająca z nóg cenę (dopłata rzędu 100-110 PLN za 1mkw) ale... ale niestety, można jest stosować w aluminium gdzie możliwość zamontowania tak grubego pakietu szybowego jest możliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...