Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACH, FOLIA, OCIELPENIE - kilkapytan


Recommended Posts

Witam,

mam kilka pytan dotyczacych dachu.

Mam krokwie, na krokwiach folia Doerken - Delta VENT S (wysokoparoprzepuszczalna), na to kontrłaty, łaty i blachodachówka.

1) Czy pomimo, iż jest to folia wysokoparoprzep. dawac szczeline miedzy welna a folia?

2) Czy nacinac w kalenicy folie wysokoparoprzep? (slyszalem, ze wspomaga to wentylacje calego dachu?

3) moja blacha ma dosyc wysoko fale - jak zabezpieczyc kazda fale, co by mi wroble nie wchodzily?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak??

Wysokoparoprzepuszczalna jest, ALE... co w sytuacji, kiedy jest 5 stopni na minusie na zewn, a w domu 20 na plusie?? Wtedy z roznicy temperatur nastepuje wg mnie wykraplanie sie pary (np na spodzie blachy) - z blachy natomiast wszystko skapuje na folie.

Jak masz parasol - wiedomo nie przecieka... ale jak dotkniesz palcem mokrego materialu, to co?? - przemieka...

nie sądzisz, ze w przypadku mokrej folii (od wykraplania sie) - jak welna bedzie dotykala jej - to tez zrobi sie mokra???

czy moze zle rozumuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze membrana (folia wysokoparop...) zachowa sie jak parasol w tym wypadku.... jak 90% materialow... -bo przeciez nie jest to folia - taka stricte folia...

Patrz - to jakoś producenci się w takim razie nie znają ....

 

folie wysokoparoprzepuszczalne - paroprzepuszczalność powyżej 1000 g/m2/24h . Folie te dzięki wysokiej paroprzepuszczalności pozwalają na montaż izolacji termicznej na całej wysokości krokwi i stykanie się tejże folii bezpośrednio z termoizolacją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze membrana (folia wysokoparop...) zachowa sie jak parasol w tym wypadku.... jak 90% materialow... -bo przeciez nie jest to folia - taka stricte folia...

Patrz - to jakoś producenci się w takim razie nie znają ....

 

nie widziales chyba jeszcze membrany przeciekajacej w ten sposob ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam kilka pytan dotyczacych dachu.

Mam krokwie, na krokwiach folia Doerken - Delta VENT S (wysokoparoprzepuszczalna), na to kontrłaty, łaty i blachodachówka.

1) Czy pomimo, iż jest to folia wysokoparoprzep. dawac szczeline miedzy welna a folia?

2) Czy nacinac w kalenicy folie wysokoparoprzep? (slyszalem, ze wspomaga to wentylacje calego dachu?

3) moja blacha ma dosyc wysoko fale - jak zabezpieczyc kazda fale, co by mi wroble nie wchodzily?

 

ad. 1. Nie. I tak sama się zrobi z czasem.

ad. 2. NIE!

ad. 3. Zamontować wróblówkę.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze membrana (folia wysokoparop...) zachowa sie jak parasol w tym wypadku.... jak 90% materialow... -bo przeciez nie jest to folia - taka stricte folia...

Patrz - to jakoś producenci się w takim razie nie znają ....

 

nie widziales chyba jeszcze membrany przeciekajacej w ten sposob ?

Rozumiem, że widziałaś i reklamowałaś - jaka była odpowiedź producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...