Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika pisanego przez przemoch


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 76
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Po konsultacji z projektantem instalacji CO, okazało się że potrzebuję wentylacji grawitacyjnej w kotłowni i w kuchni - tam gdzie będzie palił się gaz. Wykonawca ma zrobić te prace do końca tygodni i dodatkowo za namową instalatora zdecydowałem się spruć podłogę w salonie aby wstawić szerszą rurę dostarczającą powietrze do kominka - jest fi110 będzie fi200. Przekonał mnie argument, że rura poprowadzona w ociepleniu podłogi w przypadku krzyżowania się z rurkami CO (a tak raczej będzie) może spowodować w skrajnym przypadku zamarzniecie wody w podłogówce - to byłaby masakra.

 

przemo czyli jednka rura fi200.

podeslij mi proszę obiecane wyliczenia :)

Kasia K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się wkur :evil:

Tak się rozpisałam i mi zeżarło :evil: By to ......... :evil:

No ale w skrócie powiem, ze mi się projekt podoba :)

Drewno tam jest na elewacji?? To ładnie, bardzo ładnie :)

No i te drzwi mnie nurtują, wewnętrzne znaczy się :roll: otwór do 80tek ma mieć 90cm, więc spoko, ale gdzie chcesz dac 70tki?? łone ciut małe som

Pisz, będę wpadać na kontrol :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio odwiedziliśmy Cie w niedziele. Domek całkiem duży i porządnie docieplony. Dlaczego taki gruby styropian?

Wczoraj chyba też byłeś na działce?Przejeżdżaliśmy i stały samochody koło domku.

 

Co do gazu to właśnie dzwoniłam do Gaz Błonie bo oni obsługują nasz rejon ale niestety zgazowanie jest w planach ale jeszcze długo może się zejść bo nie ma pieniędzy.

 

Przemoch a czy myślałeś o pompie ciepła? Może coś wiesz czy gmina Leszno pomoże uzyskać dofinansowanie z UE?

 

Pozdrawiam

K :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc K&M

 

dzięki za odwiedziny - te wirtualne i te rzeczywiste. Rzeczywiście byłem wczoraj na BUDOWIE :D - fajnie się tak mówi, nie na działce a na budowie :D. Miałem spotkanie z Solidem i z przedstawicielem Gorana w sprawie pomiaru okien. Jeśli będzie pogoda w weekend to przyjade z rodziną na dłużej. :D

 

Dlaczego taki styropian ? zdecydowanie po to aby dom byl dobrze zaizolowany - zarówno latem jak i zimą. Różnica w cenie pomiędzy gr. 15cm a 20cm (jak u mnie) nie jest wcale duża, ale też z tego samego powodu zdecydowałem się na styropian Platinium a nie na Platinium Plus - ten ostatni juz nieznacznie róznie się parametrami cieplnymi, lecz istotnie ceną. Co do słuszności decyzji, przekonał mnie również przedstawiciel Gaspolu, który szacuje zużycie gazu dla takiego domu standardowo oceiplonego na max 1500m3 rocznie (cena z wczoraj : 6,09pln/m3), w moim przypadku szacował, że zmieszczę się pomiędzy 800 a 1000 m3 - w zależności od wykorzystania kominka - więc jest szansa, że już w pierwszym sezonie grzewczym zwróci mi się część zainwestowanych środków w ogrzewanie.

 

Co do gazu, to chyba pozostaje po prostu czekać.

 

Pompę ciepła rozważałem, lecz ostatecznie zarzuciłem ten pomysł głównie ze względów ekonomicznych - w moim przypadku tylko odwiert 3 x 90 m, musiałby kosztować 27k pln, więc relatywnie dużo. Dodatkowo należałoby zrobic badanie gruntu aby mieć pewność, że PC będzie działać właściwie - dodatkowy koszt, a gwarancji też nikt nie da, że za kilka lat nie zmienią się trochę stosunki wodne i sprawność urządzenia spadnie. Jeszcze w kwesti oszczędności : w materiałach reklamowcyh podawane są informacje jakoby PC była darmowym źródłem ciepła, co jak się przeanalizuje sprawę dokładniej, jest nieprawdą. Aby pompa mogła funkcjonować, musi działać sprężarka, która wcale nie mało energii pożera. Do tego dochodzą jeszcz wszelkie przeglądy, naprawy itd. Summa summarum : rozwiązanie bardzo mnie interesowało lecz ostatecznie zdecydowałem się na gaz. Nie wiem też nic na temat dofinansowania przez gminę takich inwestycji - słyszałem, że tegoroczny budżet gminy jest już na wyczerpaniu. Trafiłem kiedys na informację, że BOŚ ma specjalną linię kredytową na takie inwestycje.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...