Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zmywarkę podłączyć do ciepłej czy zimnej wody?


daggulka

Recommended Posts

Witam.

Mam w instrukcji montażu napisane, że mogę podłączyć zmywarkę do ciepłej lub zimnej wody . Poczytałam trochę na forum i zdania są podzoelone....może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć czy podłączenie zmywarki do ciepłej wody jest bardziej opłacalne?

Dla wyjaśnienia ... grzeję ekogroszkiem, mnam zasobnik 300l ... w większości tej wody i tak nie wykorzystujemy , więc skoro piec i tak rzeje tą wodę to może można ją wykorzystać do zmywarki? :roll: Jest to bardziej opłacalne czy podłączyć do zimnej i se tyłka nie zawracać duperelami? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest tak:

- do zimnej: całe podgrzanie wody zachodzi w zmywarce, a więc podgrzewanie jest prądem - co wiadomo, ile kosztuje.

- do ciepłej: część podgrzania masz realizowane w kotłowni tańszym od prądu ekogroszkiem, a zmywarka tylko musi dogrzać prądem tą ciepłą wodę do temperatury, która zmywarce jest potrzebna. Czyli część grzania groszkiem, część prądem.

A więc już chyba wiesz.

Ale są jeszcze inne aspekty tej sprawy:

1. naczynia płukane ciepłą wodą jakoś nie błyszczą

2. co będzie, jeśli kiedyś będziesz chciała zmienić zmywarkę na inną, i okaże się, że ta inna nie ma możliwości pracy na ciepłej wodzie?

 

Myślę, że skoro masz takie zapędy ;) - powinnaś po prostu wyprowadzić pod zmywarkę zarówno ciepłą, jak i zimną wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak:

- do zimnej: całe podgrzanie wody zachodzi w zmywarce, a więc podgrzewanie jest prądem - co wiadomo, ile kosztuje.

- do ciepłej: część podgrzania masz realizowane w kotłowni tańszym od prądu ekogroszkiem, a zmywarka tylko musi dogrzać prądem tą ciepłą wodę do temperatury, która zmywarce jest potrzebna. Czyli część grzania groszkiem, część prądem.

A więc już chyba wiesz.

Ale są jeszcze inne aspekty tej sprawy:

1. naczynia płukane ciepłą wodą jakoś nie błyszczą

2. co będzie, jeśli kiedyś będziesz chciała zmienić zmywarkę na inną, i okaże się, że ta inna nie ma możliwości pracy na ciepłej wodzie?

 

Myślę, że skoro masz takie zapędy ;) - powinnaś po prostu wyprowadzić pod zmywarkę zarówno ciepłą, jak i zimną wodę.

 

Szczególnie zwróć uwagę na pkt 1 wymieniony przez kolegę powyżej.

 

Ja sam dokładnie się o tym przekonałem jak pomyliłem króćce i podłączyłem zmywarkę do ciepłej wody - od razu moja żona zauważyłeś że coś ze zmywarką jest nie tak bo szklanki i kieliszki przede wszystkim takie jakieś matowe ...

Pierwszy wniosek - kiepska chemia / tabletki - stosujemy tabletki a nie nabłyszczacz w płynie / , po zamianie - to samo - wówczas wlazłem do szafki obok zmywarki - tam mam przyłącze wody i zauważyłem pomyłkę ...

 

Niby nic a jednak jak sie myje w zmywarce to naczynia powinny lśnić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, kochany ...ja mam wszystko wyprowadzone , i ciepłą i zimną wodę :D ...właśnie w tej chwili zabrałam się do podłączania tego news'a i zaświtało mi w główce to pytanie :wink: :lol: ... no bo po co ma se brać tyle prądu skoro mam taniej z kotłowni :wink: :D .

 

Ale .... skoro skróci się cuykl mycia przez to ( a skróci się na pewno :wink: ), to czy tabletka zdąży się rozpuścić i czy naczynia będą dobrze domywane :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zamontowana do zimnej .... już zrobiłam pierwsze "mycie" ... rewelacja .... mogę powiedzieć z czystym sumieniem "nastajła wielkopomna chwila" ... :lol: :lol: :lol: ... teraz w zlewie to se umyję tylko mój ulubiony kubek do kawy :wink: :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Mylicie się,

zmywarka przepłukuje naczynia w ostatnim cyklu, pobierając do tego nabłyszcacz.

Mało tego, u mnie na programie 45 stopni- krótki, płukanie odbywa się na wyższej temperaturze niż ta która jest dla procesu zmywania.

Temperatura zmywania=45 stopni, temperatura płukania z nabłyszczaniem=55 stopni.

 

Jeżeli twierdzicie, że naczynia należy płukać w zimnej wodzie, to chyba nie zmywaliście naczyń ręcznie.

 

Proszę zrobić test. Umyć w płynie do naczyń duży kieliszek np. od szampana w gorącej wodzie, poźniej go przepłukać w jeszcze cieplejszej. EFEKT BĘDZIE TAKI- KIELISZEK LŚNI I NIE MA NA NIM ZACIEKÓW, GDYŻ WODA ODPARUJE Z GORĄCEGO SZKŁA.

Kiedy woda będzie zmina, wówczas będzie długo odparowywać z jego powierzczni, która po suszeniu będzie matowa i będzie miała zacieki i smugi.

 

TEMPERATURA PŁUKANIA Z NABŁYSZCZANIEM JEST WYŻSZA DLA KAŻDEGO PROGRAMU O 10 stopni (zmywarka BOSCH)

 

 

Pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inny aspekt sprawy. Niestety z przyczyn ekonomicznych w zmywarkach jak i w innych urządzeniach np pralka nie koniecznie występują termostaty na każdą z wybranych temperatur dla danych programów. Czasem niestety jest to realizowane tak: określona i stała ilość wody wymaga do podgrznia do zadanej temperatury z góry okreslonego czasu. Wazna jast tu temperatura startowa, no i dostarczona moc. Łatwo przewidzieć co będzie, jak temperatura początkowa będzie o X wyższa. Urządzenie musi być zaprojektowane do podłączenia do wody ciepłej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również podłączyłem zmywarkę do ciepłej wody mimo, że nie było o tym słowa w instrukcji (nawet o tym, że nie wolno :) ) i nic się złego nie dzieje (temp. ok 40 st). Naczynia błyszczą (może dlatego, że mam uzdatniona wode-bardzo miękką). A zmywarka płucze w ciepłej (przynajmniej ostatnie płukanie), bo inaczej naczynia nie wyschną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...