Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt - salsa. Dziennik budowy Agi i Mata - komentarze


Recommended Posts

Witam.Mam parę pytań :D

Na jakim profilu macie okna i czy jesteście z nich zadowoleni?

Mam teraz w domu okna na profilu thermoplast.Jestem zadowolony,ale szukam,czytam na temat okien i chciałbym wybrać coś fajnego.Chociaż nie wykluczam thermoplastu,zwłaszcza ,że mają fajne kolory okleiny.U mnie też będzie orzech.

:D

Ile razy malowaliście podbitkę?Bo jak znam kolor mahoń,a jakoś mi nie pasuje to co widzę u Ciebie na fotkach.Chociaż ja zawsze używałem drewnochronu i może dlatego mam takie wrażenie.Może bondex ma inny odcień.Podoba mi się u Ciebie odcień podbitki i dlatego chyba kupię na testa bondexa i zobaczę

jak bedzie pasował z moją dachówką.

Jak wrażenia z eksploatacji okien(a właściwie drzwi :D) przesuwnych?

I jeszcze jedno.Chyba mnie oszukałaś

:(

 

 

 

 

 

 

 

Ta łopata od wykopów to chyba ten fFiskars ,który wypatrzyłem na jednej z fotek :D A nie ta mała łopatka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj

Nie pamiętam jaki to profil, ale tutaj wyczytasz http://www.okna-majewski.pl/ - tu kupilismy.

Podbitka i cała więźba malowana tylko raz, teraz się suszy więc pęka i jeszcze puszcza żywicę. W przyszłym roku pomalujemy sobie, trzeba drewno trochę wyczyścić. Swoja drogą ten BONDEX jest inny niż te tanie produkty, tzn. widać, że lepszy, a więc nie żałuję, że go kupiliśmy.

Jeśli chodzi o eksploatację okna tarasowego to trudno powiedzieć, dopiero od niedawna mamy wylane posadzki, a dopiero wówczas gdy okna mają się o co "oprzeć" to wiadomo czy wszystko ok. Skrzydła okien zwykłych też się jeszcze opuszczają, bo nie są obrobione od wewnątrz. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolona z okien tarasowych i na pewno nie chciałabym okien otwieranych normalnie, suwanka zdecydowanie ma więcej plusów. Po rozsunięciu dwóch skrzydeł mamy 2 metry wolnego przejścia :D

 

Co do łopaty to nie oszukałam tylko żartowałam :wink:

Wykop oczywiście był robiony szpadlem, takim lepszym - mąż go dostał od swoich rodziców - i do dzisiaj z niego korzystamy.

Ale wykop pod ławy to już za Tobą :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Balkon wg projektu. Chociaż naszym murarzom, pomimo tego iż projekt był dla nich dostępny w każdej chwili, zdarzało się robić troszkę inaczej. Możliwe więc, że i balkon ma odrobinę inne wymiary. w każdym razie, jeśli tak jest to nie było to planowane - bynajmniej nie przez nas :lol:

 

A na naszej budowie odbyło się już nie jedno grillowanie. Jesteśmy tam w każdej wolnej chwili.

Mam nadzieję, że w tym tygodniu ruszymy z dalszymi pracami. Płytki już wstępnie wybrane. Schody maja być za miesiąc, kuchnia za ok.2 m-ce i najważniejszy - prąd najpóźniej na początku listopada. Mamy nadzieje do grudnia się wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkim i na wstepie gratuluje domkow. Mam 3 pytania do budujacych SALSE (glownie IGMY):

 

1.) Czy na parterze pod schodami i na pietrze kolo schodow jest wystarczajaco miejsca zeby zrobic schowki na jakies pierdoly typu wiadro, odkurzacz, polki, suszarka stojaca itp (jesli moge prosic o wymiary to bede wdzieczny)

 

2.) Co kladziecie na dole na ogrzewanie podlogowe ? Gdzies na poczatku wyczytalem ze deske ale czy to aby nie izolator ktory spowoduje brak doplywu cieplego powietrza ? Osobiscie przy ogrzewaniu podlogowym myslalem raczej o plytkach deskopodobych ktore dodatkowo trzymaja cieplo.

 

3.) Podwyzszaliscie scianke kolankowa ? Jesli tak to o ile i czy nie wplywa to w zaden sposob na wizerunek domu ?

 

Nadmieniam ze jesli chodzi o mnie to do budowy domu jeszcze daleko ale warto juz teraz miec jakies plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj radekepol

Pod schodami będziemy mieli schowek i uważam, że jest tam dosyć dużo miejsca. Co do góry to nie bardzo wiem o jakim miejscu mówisz :) . My sobie troszkę zwiększyliśmy powierzchnię na górze o jakiś 1 m kw. i dzięki temu zyskaliśmy trochę przestrzeni, planuję tam coś postawić, może jakiś regał... jeszcze nie wiem :roll: . Odkurzacz czy wiadro zmieszczą się na pewno :D

Na dole kładziemy płytki oczywiście - już dzisiaj płytkarz wziął się za pracę ,więc niedługo pokażę efekty :D Początkowo w salonie chcieliśmy położyć deskę, ale to rzeczywiście będzie izolowało ciepło z podłogówki więc położymy płytkę imitującą drewno, już wybraliśmy Paradyż Woodentic.

Ściankę kolankową podnosiliśmy o jeden pustak - cegłę. Wg mnie podniesiona wygląda jeszcze lepiej.

Jeśli masz jeszcze pytania to chętnie odpowiem :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj radekepol

Co do góry to nie bardzo wiem o jakim miejscu mówisz :) . My sobie troszkę zwiększyliśmy powierzchnię na górze o jakiś 1 m kw. i dzięki temu zyskaliśmy trochę przestrzeni, planuję tam coś postawić, może jakiś regał... jeszcze nie wiem :roll: .

 

Dzieki za info. No chyba wlasnie o tym miejscu mowie (miedzy schodami a sciana najwiekszego pokoju. Jestes w stanie mi powiedziec jaka wysokosc ma wasza scianka kolankowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym konkretnie polega ta kicha ?

http://forum.muratordom.pl/woodentic,t146761-60.htm

 

Nie ma co panikowac, biorac pod uwage wszystkie opinie to nie sa zle ale wyglada na to ze trzeba miec dobrego fachowca (zreszta zawsze trzeba go miec jesli chce sie miec dobrze zrobione). Pamietaj o tym ze ile ludzi tyle opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdą stroną tego wątku, zaczynam się trochę uspokajać ;)

Ty też myślałeś o Woodentic-u?

 

Ja jeszcze o niczym nie myslalem narazie tylko zbieram opinie i planuje (mysle ze do budowy domu mam jeszcze przynajmniej 2 lata) ale woodentic wyglada niezle. W kazdym razie co ja bym zrobil przy tych plytkach to powiedzial glazurnikowi ze ma sie nigdzie nie spieszyc, robic to tak dokladnie jak moze i zaproponowac nieco wyzsza cene za dobre wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś musi pracować na spłatę kredytu :roll: :lol:

 

Apropos widzialem wasz dziennik i podliczanie kosztow. Musze przyznac ze sporo na razie was wyszlo a jeszcze sporo pracy was czeka. Nie wiem ile wy liczyliscie ze wam zejdzie ale mysle ze mniej. Troche mnie to przeraza no ale coz, za marzenia trzeba placic. Czekam na kolejne zdjecia (tego slodkiego kocia tez :lol: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybraliśmy troszkę droższych rozwiązań. Można było taniej, ale uważamy, że w pewne rzeczy niestety trzeba zainwestować.

w co trzeba? -Ciepłe okna, solar, wiata, drenaż, lepsze okna dachowe, rynny stalowe, zmiękczacz do wody.

I to w co chcieliśmy to np. kominek dwustronny, droższa dachówka-bo taka nam się podobała, większe okna w tym okno przesuwne składające się z 4 skrzydeł, podłogówka na całym dole.

I tak po zebraniu tych wszystkich dodatków zebrała się sporo suma :(

 

I praca fachowców dużo nas kosztowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...