Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt - salsa. Dziennik budowy Agi i Mata - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 295
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

piękne płytki w wc na dole-widać,że masz gust.Patrząc na Twój kominek zaczynam troszke załować że nie pomyślałam też o takim ładowanym od tyłu-czystość to jedno ale i nie zajmuje miejsca..ale .wiele rzeczy można by poprawić-podoobno ile razy by się człowiek nie budował to tyle razy by budował zawsze inaczej :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IGMA, łazienka wyszła super. Powiedz gdzie umieściłaś zlew. Jakoś nie mogę tego uchwycic, bo te sterczące cóś ze ściany to chyba podlączenia do drabinki?

 

I jeszcze jedno. Jak przygotowywaliście podłogę w styro pod wylewki na parterze, to tą taśmą dyletacyjną oddzielaliscie tez drzwi balkonowe, czy beton lali pod same drzwi bez dyletacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol:

sorki @igma, zlepek myśli i głupio wyszło :oops:, więc jeszcze raz:

1. czy pomiędzy drzwi tarasowe a wylewkę wkladaliście taśmę dyletacyjną?czy laliście posadzkę do samych drzwi bez dyletacji?

2. czy taśmę dyletacyjną przy ścianach wkładaliście aż do samego dołu tj.do folii na chudziaku, czy tylko na wysokości wylewanej posadzki( nie wiem jak powinno być) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol:

sorki @igma, zlepek myśli i głupio wyszło :oops:, więc jeszcze raz:

1. czy pomiędzy drzwi tarasowe a wylewkę wkladaliście taśmę dyletacyjną?czy laliście posadzkę do samych drzwi bez dyletacji?

2. czy taśmę dyletacyjną przy ścianach wkładaliście aż do samego dołu tj.do folii na chudziaku, czy tylko na wysokości wylewanej posadzki( nie wiem jak powinno być) ?

odp.1.tak, oddzielaliśmy taśmą, a dokładniej mówiąc taką pianką, która kładzie się pod panele

2. tylko na wysokości wylewanej posadzki, niżej i tak jest styro

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! jestem pełna podziwu i zaangażowania,aktualne wpisy do dziennika,porady itp...przyznam że,zdjęcia z waszej budowy robiąwrażenie... :o od kąd przejzałam wasz dziennik budowy ,nie moge spac po nocach....My dopiero mamy działkę,własnie wzielam wniosek z gminy o warunkach zabudowy :wink: mam nadzieję że, przez zimę skompletujemy dokumentację...a narazie na nasze działce gdzie stanie SALSA trwają prace porządkowe tj.ścinanie drzewi wyrywanie korzeni po dawnym sadzie......jak ja Ci zazzzzdroszczę...............pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na nowe fotki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! jestem pełna podziwu i zaangażowania,aktualne wpisy do dziennika,porady itp...przyznam że,zdjęcia z waszej budowy robiąwrażenie... :o od kąd przejzałam wasz dziennik budowy ,nie moge spac po nocach....My dopiero mamy działkę,własnie wzielam wniosek z gminy o warunkach zabudowy :wink: mam nadzieję że, przez zimę skompletujemy dokumentację...a narazie na nasze działce gdzie stanie SALSA trwają prace porządkowe tj.ścinanie drzewi wyrywanie korzeni po dawnym sadzie......jak ja Ci zazzzzdroszczę...............pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na nowe fotki!

Witaj :) Dzięki za miłe słowa. My też się zmagaliśmy z usuwaniem korzeni :roll: wciąż z nimi walczymy. Okropna robota.

Ja nie mogę spać z powodu stresu jakim jest wykończeniówka. Ciągle jakieś problemy... Z mężem kłócimy się codziennie :-? :roll:

Życzę Wam wszystkiego dobrego, pokaż tą działeczkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img156.imageshack.us/img156/7481/dziaka.th.jpg[/url]

 

 

witam! to jest wjazd na naszą działkę ale, korzeni wstretnych nie widac... :evil: no własnie,im bliżej końca tym bardziej się przedłuża itp...ale pociesz sie że, już w świeta siadziesz przed tym cudnym kominkiem i bedziesz spogladać w te piękne, ogromne okna tarasowe(znowu zazdrść mnie wzięła :D )dzisiaj cały dzień myslę o tych twoich czterech skrzydłach...tez muszę takie mieć :lol: jeśli mozna wiedzieć to ile kosztowały?podoba mi sie także pomysł okien garażowych.pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ta myśl o tym, że już bliżej niż dalej jest nawet bardzo pocieszająca. Okno bardzo drogie ok.7 tys.zł, ale trzeba zaznaczyć, że można kupić taniej. Nasze okna są:

z potrójną szybą

w kolorze

i chyba najważniejsze rozsuwane

Gdyby zrezygnować z powyższych na pewno byłoby taniej.

Działeczka fajna, póki co chyba nikt nie będzie Ci zaglądał w okna, mi na razie nie i tym też zamierzam się cieszyć, choć wiem, że do czasu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo...trochę drogie,ale właśnie:ten kolor wspaniały,potrójne szyby zapewne maja duże znaczenie w takich dużych oknach,no i rozsuwanie....bez tego nie mogę sobie wyobrazić takiego okna!chyba warto się nat tym zastanowić!ha,a ztym zagladaniem w okna,to moja działka jest akurat w środku.Z prawej strony,jakieś40 parę metrów mieszka moja mama(własnie od niej dostałam działeczkę),a z lewej strony-działka granicząca z moją ma siostra,która najprawdopodobniej zacznie wczesniej niz ja.Mogą sobie pozwolić,póki nie maja jeszcze dzieci....(my mamy 2 córki,11,2 latka)siostra stawia sielankę!do mamy jest kawałek,a siostra...myślę że nie będziemy wchodzić sobie w drogę.Zresztą będziemy wszyscy charować na kredyty...to więcej nas nie bedzie niż będziemy :D oh...jeszcze te solary.....mój mąz jest za! wyobrażam sobie ,że wy siedzicie juz jak na szpilkach,wiem że to nerwówka(tzn.potrafię sobie wyobrazić),ja chyba bym już sama kładła te kafelki... :D :D :D żeby szybciej był1 TRZYMAM ZA WAS KCIUKI! I CIESZĘ SIĘ RAZEM Z WAMI!!!O BOŻE JAKA TA SALSA JEST PIĘKNA!(A SZCZEGÓLNIE WASZA!)POZDRAWIAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo...trochę drogie,ale właśnie:ten kolor wspaniały,potrójne szyby zapewne maja duże znaczenie w takich dużych oknach,no i rozsuwanie....bez tego nie mogę sobie wyobrazić takiego okna!chyba warto się nat tym zastanowić!ha,a ztym zagladaniem w okna,to moja działka jest akurat w środku.Z prawej strony,jakieś40 parę metrów mieszka moja mama(własnie od niej dostałam działeczkę),a z lewej strony-działka granicząca z moją ma siostra,która najprawdopodobniej zacznie wczesniej niz ja.Mogą sobie pozwolić,póki nie maja jeszcze dzieci....(my mamy 2 córki,11,2 latka)siostra stawia sielankę!do mamy jest kawałek,a siostra...myślę że nie będziemy wchodzić sobie w drogę.Zresztą będziemy wszyscy charować na kredyty...to więcej nas nie bedzie niż będziemy :D oh...jeszcze te solary.....mój mąz jest za! wyobrażam sobie ,że wy siedzicie juz jak na szpilkach,wiem że to nerwówka(tzn.potrafię sobie wyobrazić),ja chyba bym już sama kładła te kafelki... :D :D :D żeby szybciej był1 TRZYMAM ZA WAS KCIUKI! I CIESZĘ SIĘ RAZEM Z WAMI!!!O BOŻE JAKA TA SALSA JEST PIĘKNA!(A SZCZEGÓLNIE WASZA!)POZDRAWIAM!

Ależ Ty mi słodzisz. Chyba będziesz moją ulubioną Salsowiczką :wink: :lol:

Też mamy córeczkę, w grudniu skończy 3 latka, chciałabym mieć już drugie dziecko, ale na razie trzeba ogarnąć się w nowym domku i znaleźć sposób na płynną spłatę kredytu :wink: :roll:

Mąż teraz już wszystko robi sam, ale 1 osoba, która w dodatku ma swoją pracę, nie może wykończyć domku tak szybko jakby się chciało, zresztą po co skoro i tak prądu nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Kiedy w końcu dostarczą nam prąd to będzie to naprawdę WIELKA CHWILA!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Igma,

Gratuluję dziennika- bardzo fajnie podgląda się waszą budowę.

Powiedz proszę to enea przeciąga termin podłączenia prądu czy taki miałaś termin? Mi w warunkach napisali 9 m-c ale jak niedawno do nich podjechałem zapytać jak przebiegają prace to mnie bardzo przepraszali bo przez pomyłkę wpisali 9 zamiast 15 miesięcy. Też będę miał z nimi przeboje.

Ile płacisz za schody? Jeśli można spytać (ile stopni?)

60pln za metr dachu to więźba razem z dachówką? czy sama dachówka.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...