Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt - salsa. Dziennik budowy Agi i Mata - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 295
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

[wpis przeniesiony z "dziennika"]

 

witam wszystkich . Widze że wielu salsowiczów zamyka kuchnię i nie wiem dlaczego otwarta jest super ,mała wysepka na środku dwa barowe krzesełka i można jeść śniadanko zawsze mi się taka marzyła .Łazienka na górze jest dość duża i wanna narożna na pewno mi się zmieści,tyko że my podnieśliśmy ścianę i ten skos nie jest tak nisko ,a dom nie stracił na swoim wyglądzie . bardzo bym chciała pokazać wam jak to wygląda ,ale z moim komputerem jest coś nie tak ,morze spróbuję od znajomych wkleić zdjęcia . Obiecałam to kiedyś na forum jak kupiliśmy projekt salsy . Witam oczywiście nowych,bo ja na szczęście już do nich nie należę :p :D

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik69317.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykamy kuchnię nie całkowicie ale, w dużym stopniu ( wejście do kuchni będzie od salonu i od holu ). Nie wiem czy inni zamykają kuchnię i dlaczego to robią my wybraliśmy takie rozwiązanie przede wszystkim z dwóch powodów.

Po pierwsze mieszkamy teraz w domu gdzie mamy otwartą kuchnię połączoną z salonem i dużym minusem jest to, że gdy gotujesz czy sprzątasz (smażenie, mycie naczyń, czy nawet włączony czajnik elektryczny, mikser itp.itd. ) w kuchni to osobą która ogląda telewizor musi zwiększyć fonię w tv o jakieś 5-10 stopni ( banalne? no cóż każdemu przeszkadza co innego :) ) Drugi powód jest taki, że w ten sposób zyskamy miejsce (dodatkowa ściana ) na powieszenie telewizora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ten Twój pomysł to raczej nowatorski.Ciekawy.Oddzielone zostanie ta bardziej intymna częśc łazienki od reszty.Ciekawe.Muszę to przemyśleć.Chociaż ja chciałem mieć jeszcze prysznic na górze.Ale powiększam łazienkę o pół metra,może więc cośpodbnego wymyślę.Pomysł warty przemyślenia.

A pogodą się nie przejmuj.Ja jak się przejmowałem moim pierwszym geodetą ,który mnie ewidentnie roboł w konia,to mi pierwsze siwe włosy wyszły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam dużo o tej łazience, bo nie jest duża, ma skosy i jeszcze wymyśliłam sobie wannę z kabiną prysznicową (co uniemożliwia postawienie jej pod skosami) i znalazłam zdjęcie łazienki ze ścianką dzielącą. Tak mi się ten pomysł spodobał, że na dzień dzisiejszy nie wyobrażam innego rozwiązania :lol:

Niedużą kabinę prysznicową będę też miała, ale na dole. Mam już sporo pomysłów na łazienkę, ale do ich realizacji jeszcze sporo czasu. Za kilka miesięcy mam nadzieję pokazać Wam moją łazienkę (już gotową) i wtedy będzie można oceniać :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukam inspiracjii na górną łazienkę ale jakoś nic ciekawego znależć nie mogę.Chyba dopiero jak ją zobczę na żywo to Mnie zainspiruje do urządzenia jej wnętrza :wink:

 

No i nie mówiełem? Następna kobita tylko ja jeden ,RODZYNEK.Chyba nicka zmienię :D Poradzisz sobie Burifanek.Mi się spodobała ta fotkazdzienneika @Igmy.Ciekawie zabudowany kibelek i bidet.Odsunite od ścianki kolankowej przez zabudowę z półeczkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy do końca tego roku i od samego początku następnego :lol:

Jeśli będą jakieś przerwy to tylko spowodowane naprawdę niesprzyjającą pogodą lub wybyciem ekipy na inną budowę - bo to czasami się zdarza.

Na połowę stycznia mamy umówioną ekipę od dachu

A teraz kiedy już powstają ścianki to jest czym oko nacieszyć

Dużo teraz decyzji przed nami co do okien, drzwi i ścian ( robimy kilka zmian )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do góry, niech się pnie do góry :) I tak 3mać.

Cieszę się, że są tu też ludzie z lubuskiego :) W styczniu dach... Brawo!!!!!!!!

Ja po zakończeniu dachu robię przerwę do... nie wiem... kwietnia? Niech siądzie i przewietrzy się.

Ale domek ładny :) Najbardziej podoba mi się miejsce na hokery, ale z moją słaba, silną wolą... :lol:

Powodzenia życzymy i samej radości z budowy i życia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tarasowe na 4 metry to dość szerokie.Nie boisz się ,że salon taki mało ustawny bedzie?Zostanie Ci po ok 130 cm z każdej strony.A 400 cm na 4 okna to trochę za dużo.Myslę,że wystarczy spokojnie 360 na surowo,a może być nawet mniej i 4 skrzydła wejdą.Im szersze będzie okno balkonowe,tym mniej stabilne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie mało ustawny? - Nie, przecież to, że będzie tam okno nie znaczy że pod oknem nie może stać np.sofa, stół czy krzesła :) . Jak będę miała chwilkę to postaram się znaleźć jakieś zdjęcie, które oddawało by nasz pomysł

Też myślę, że wystarczyło by 360cm, ale za późno się zorientowaliśmy, bo już murarze wymurowali tą ścianę, nie będziemy jej burzyć, będzie dobrze

Chcieliśmy zrobić ogród zimowy, a ponieważ jest to bardzo droga sprawa, to wstawimy szerokie okna w salonie.

Takie okna są dodatkowo wzmacniane, więc nie boję się o jego stabilność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

raz jeszcze :)

 

Niech się spełnią świąteczne życzenia,

te łatwe i te trudne do spełnienia.

Niech się spełnią te duże i te małe,

te mówione głośno lub wcale.

Niech się spełnią te wszystkie krok po

kroku w nadchodzącym Nowym Roku

 

http://i287.photobucket.com/albums/ll149/glittergn/newyear/newyear007.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie w nowym roku, życzę wam aby spełniły się wszystkie wasze marzenia.

Drzwi są prześliczne, strasznie mi się podobają w szczególności takie z bocznym naświetleniem, niestety my możemy założyć zwykłe bez naświetleń :cry: :cry: , bo otwór został na takie właśnie wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem do Was,a i system mnie zawiódł i nie przysyłał mi wiadomości.Drzwi fajne.U mnie też wymiarowo będą podobne.Budujcie szybko może coś od Was ściągnę jeszcze :D Bo pomysł z łazienką górną dał mi do myślenia i na pewno coś podobnego zrobię.Powodzenia,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...