Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt - salsa. Dziennik budowy Agi i Mata - komentarze


Recommended Posts

Dachówka to KORAMIC reńska angoba brązowo-miedziana; jest śliczna. Tyle,że akurat nasza ma dużo odpadów, dużo jest rozbitych, czego nie było widać z zewnątrz, trzeba będzie reklamować :(

Luksfery też już mamy, ale wstyd pokazać, bo tak osadzone, że szlag człowieka trafia :(

Dobrze, że już zbliża się koniec prac murarzy, bo nie wiem jak długo bym jeszcze wytrzymała, mój mąż już ma zszargane nerwy. Ne stoisz nad nimi, nie wymierzysz sam ( sam nie sama, bo to mąż wymierza - ja tylko sprawdzam ;) )to zrobią źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dachówka to KORAMIC reńska angoba brązowo-miedziana; jest śliczna. Tyle,że akurat nasza ma dużo odpadów, dużo jest rozbitych, czego nie było widać z zewnątrz, trzeba będzie reklamować :(

Luksfery też już mamy, ale wstyd pokazać, bo tak osadzone, że szlag człowieka trafia :(

Dobrze, że już zbliża się koniec prac murarzy, bo nie wiem jak długo bym jeszcze wytrzymała, mój mąż już ma zszargane nerwy. Ne stoisz nad nimi, nie wymierzysz sam ( sam nie sama, bo to mąż wymierza - ja tylko sprawdzam ;) )to zrobią źle.

 

igma nie strasz Mnie!!!!!! bo już Mi niedobrze jak czytam o tych murarzach :o a co dopiero jak zaczną u Mnie a Ja niestety obecna tam nie będę :cry: budowę ze zdjęć tylko oglądać Mi przyjdzie :cry: Jestem tylko dobrej myśli że wszystko będzie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka to KORAMIC reńska angoba brązowo-miedziana; jest śliczna. Tyle,że akurat nasza ma dużo odpadów, dużo jest rozbitych, czego nie było widać z zewnątrz, trzeba będzie reklamować :(

Luksfery też już mamy, ale wstyd pokazać, bo tak osadzone, że szlag człowieka trafia :(

Dobrze, że już zbliża się koniec prac murarzy, bo nie wiem jak długo bym jeszcze wytrzymała, mój mąż już ma zszargane nerwy. Ne stoisz nad nimi, nie wymierzysz sam ( sam nie sama, bo to mąż wymierza - ja tylko sprawdzam ;) )to zrobią źle.

 

igma nie strasz Mnie!!!!!! bo już Mi niedobrze jak czytam o tych murarzach :o a co dopiero jak zaczną u Mnie a Ja niestety obecna tam nie będę :cry: budowę ze zdjęć tylko oglądać Mi przyjdzie :cry: Jestem tylko dobrej myśli że wszystko będzie w porządku.

Ja nie straszę tylko piszę jak to wygląda u mnie :(

Co mogę Ci napisać- życzę odpowiedzialnej ekipy i powodzenia - przyda się

Może u Ciebie będzie dobrze, zdarzają się ekipy którym można zaufać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igma, powiedz proszę co z tymi luksferami? Umnie też będą. Jaką wielkość ma otwór, w którym były murowane i jakim sposobem?

Na co zwrócić uwagę jak będą je osadzać?

Mamy dwa okna obok siebie, jedno jest w garażu drugie w kotłowni, z wewnątrz nie widać różnicy, no oczywiście poza tą, że są krzywo osadzone ( minimalne krzwywizny, ale widoczne (jak się przyjrzysz to zauważysz), natomiast z zewnątrz, gdy możesz porównać dwa, to jedno okno jest osadzone niżej, a drugie wyżej i widać to gołym okiem, gdybyśmy tak zostawili to całe życie by mnie to wkurzało, więc kazaliśmy rozebrać to jedno, powiedzieli, że już nie będą osadzali luksferów, bo lepiej nie zrobią :roll: :-? i tyle

 

W jednym otworze mieści się 12 pustaków (4x3). Luksfery murowane na specjalnym kleju do pustaków szklanych, są do tego również odpowiednie krzyzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ,że Salsę zasypało śniegiem w kropki,jak fotki zobaczyłem :D

I łuk już macie i przypory.Tak sobie myślę,że nawet łatwiej ten łuk zrobić ze styro,bo jeśli zrobi się od razu to go ciężko będzie ładnie styropianem wykończyć.Nie spodziewałem się tak szybko ocieplenia. :D Tak ,więc niespodzianka jest.Te kominki to w oryginale?To pewnie ładnie zaśpiewali :wink: U mnie wzór kominka jest taki sam.Będe miał jeden w oryginale.Powodznia w dalszych pracach,zwłaszcza dobrej pogody życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o otwieranie :cry:

Nie zamawiałam szprosów na dole, miały być tylko te u góry. Wyobrażasz sobie moje zdziwienie kiedy je zobaczyłam? :o :o :o :cry:

 

No wyobrażam sobie jak musiałaś byc zdziwiona też bym była i jeszcze ten zły wymiar :o w świetle ich nie zauważyłam dopiero na tym zdjęciu od środka.Dziwi Mnie też że Ci co je robili tam je wstawili tak trochę chyba bez zastanowienia bo jeszcze ze szprosami okien na dole szczerze mówiąc nie widziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie,czasami na dole jest podziałka - daje się ją kiedy okno jest za wysokie, żeby się nie wypaczało czy jakoś tak, ale to podziałka a nie szprosy :evil: :o :o

To też to wykonanie takiego okna dziwi jeszcze bardziej :-?

 

Powiem Ci Igma ,że mi się nawet podoba,serio.Takich nikt nie ma.Jeśli Ci się nie podoba to chyba nie ma problemu.Zmienią i będzie ok.Gorzej z tym,że za niskie.Rozumiem ,że tego nie zmieniacie tylko opuściliście okno o tą różnicę.A kolor naprawdę ładny.Mam taki sam teraz w domu i bardzo mi się podoba i nawet pasuje od środka do wnętrz.Przynajmniej u mnie.Salsa robi się u Ciebie coraz bardziej "Salsowa" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom13 kolor to rzeczywiście orzech :)

Wyliczę, żeby było łatwiej zrozumieć :)

-Okno zrobili za niskie o 7 cm

-dali szprosy na dole - mowy o czymś takim nawet nie było

-dodatkowo dali listwę na którą montuję się powyżej góry ramy - nie wiem po co, nie zamawiałam :-? (tą listwę dalismy na dół, żeby felerne okno było na tej samej wysokości co okno które jest w tym samym pomieszczeniu,na ścianie obok i co za tym idzie będziemy musieli zrobić posadzkę wyżej o 4-5 cm, żeby nie mieć stopnia przy wyjściu tarasowym

W sumie nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam więc w razie wątpliwości pytajcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Igma ,że mi się nawet podoba,serio.Takich nikt nie ma.Jeśli Ci się nie podoba to chyba nie ma problemu.Zmienią i będzie ok.Gorzej z tym,że za niskie.Rozumiem ,że tego nie zmieniacie tylko opuściliście okno o tą różnicę.A kolor naprawdę ładny.Mam taki sam teraz w domu i bardzo mi się podoba i nawet pasuje od środka do wnętrz.Przynajmniej u mnie.Salsa robi się u Ciebie coraz bardziej "Salsowa" :D

 

Próbowałam zaakceptować te szprosy, ale niestety nie podobają mi się za cho...rę :wink: Muszą wymienić Poza tym wiesz wszystkie okna mają szprosy tylko na górze a tu to jedno takie inne by było

Nie opuścilismy okna bo byłoby na innym poziomie niż to drugie w salonie, dalismy dodatkową listwę na dół i będziemy podnosić poziom posadzki. W ogóle skomplikowało to teraz wszystko i już nie mam siły do tego. Nie wiem jakie decyzje podjąć. Ja to bym kazała zabrać to okno w cho...rę. Dzwonili z fabryki będę jeszcze się dogadywać, coś wspominali, że można wymienić całość albo tylko szyby i wtedy jakiś rabat za to, że za krótkie okno.

Rzeczywiście kolor wyszedł super, gdyby nie ten błąd z dużym oknem byłabym naprawdę zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez tą posadzkę to trochę rzeczy się zmieni.Czy wtedy będzie zadawalająca CIę wysokość pomieszczeń zwłaszcza jeśli chcesz podwieszać gdziekowiek sufit.I czy szafki w kuchni nie wyjdą wtedy wyżej niż parapet? No i sprawa drzwi wejściowych.Dobrze ,że bedziesz mieć schdy drewniane,bo w razie betonowych to pierwszy stopień wyszedłby dużo niższy niż pozostałe.Przemyśl to jeszcze inaczej niech wymieniają.Chyba ,że nie zmieni to podniesienie posadzki w istotny sposób wymienionych rzeczy.Na plus to będziesz w takiej sytacji mieć więcej styro w podłodze i przez to cieplejszy domek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...