Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt - salsa. Dziennik budowy Agi i Mata - komentarze


Recommended Posts

przez tą posadzkę to trochę rzeczy się zmieni.Czy wtedy będzie zadawalająca CIę wysokość pomieszczeń zwłaszcza jeśli chcesz podwieszać gdziekowiek sufit.I czy szafki w kuchni nie wyjdą wtedy wyżej niż parapet? No i sprawa drzwi wejściowych.Dobrze ,że bedziesz mieć schdy drewniane,bo w razie betonowych to pierwszy stopień wyszedłby dużo niższy niż pozostałe.Przemyśl to jeszcze inaczej niech wymieniają.Chyba ,że nie zmieni to podniesienie posadzki w istotny sposób wymienionych rzeczy.Na plus to będziesz w takiej sytacji mieć więcej styro w podłodze i przez to cieplejszy domek.

No tak już to przemyśleliśmy. Podwieszanych sufitów będzie mało - w kuchni chyba tylko. Co do kuchni to w zasadzie będzie nawet plus,bo chciałam mieć blat na wysokości parapetu, żeby nie robić parapetu tylko wpuścić tam blat. Drzwi wejściowe trzeba będzie zamontowac jeszcze raz tym razem wyżej - da radę bo jest kilka cm luzu. wewnętrzne też się zmieszczą w otwory. Co do schodów to chyba też da radę - musimy jeszcze zadzwonić do stolarza i zapytać. No i właśnie to, że więcej styro równa się cieplej w domku.

Więc niby wszystko da radę, ale ile to zachodu i zmian - a ja nie lubię takich zmian bo zawsze się boję, że coś niezostanie przewidziane i będzie jeszcze gorzej. Ja bym się pozbyła tego całego okna i wszystko by było po staremu. Co Ty byś zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli te wszystkie rzeczy Ci pasują ,to może zostać tylko niech zaproponują może za to jakiś rabat ,żeby pokryć jakoś te koszty związane ze zmianami i dodatkowym ociepleniem.Ze schodami nie powinno być problemu ,bo 5 cm na przykładowo 15 stopniach to 0,33 cm.Ale jeśli nic nie będziesz mieć w zamian to może lepiej niech wymieniają?A jeśli coś zaproponują ciekawego to warto się zastanowić.Będzie cieplej.Koszt dodatkowego styro na sam dom bez garażu to pewnie coś około 500-600 pln + nowy montaż drzwi.Zobaczysz co powiedzą i wtedy zadecyduj.Ja sam raczej od tego bym uzależniał swoją decyzję.

 

Swoją drogą okna prezentują się nieźle i Salsa nabrała po ociepleniu właściwych kształtów.Jednym słowem dojrzewa :D Strach pomyśleć co będzie jak zawita prawdziwa wiosenna pogoda,bez zimowych akcentów.A dla mnie drzwi wejściowe to naprawdę dobry wybór.Bardzo mi się podobają.A jeszcze ten widoczek odbijający się w nich....Mogę przypuszczać jak ładnie jest u Was w lecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fabryką sprawa jest taka, że albo wymienią albo dadzą rabat w takiej wysokości, żeby pokryć te wszystkie nasze dodatkowe koszty związane ze zmianami.

Swoją drogą okna prezentują się nieźle i Salsa nabrała po ociepleniu właściwych kształtów.Jednym słowem dojrzewa Strach pomyśleć co będzie jak zawita prawdziwa wiosenna pogoda,bez zimowych akcentów.A dla mnie drzwi wejściowe to naprawdę dobry wybór.Bardzo mi się podobają.A jeszcze ten widoczek odbijający się w nich....Mogę przypuszczać jak ładnie jest u Was w lecie.

Dzięki. To zdjęcie drzwi, w których odbija się ten piękny widok, to robił mój mąż. A że ja skromna nie jestem to napisze, że salsa moja piękna jest :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igmo,

 

GRATULUJĘ osiągnięcia SSZ :D :D :D

 

Mamy zaledwie tydzień różnicy, ale u Was prace idą pełną parą....

 

Domek po ociepleniu ślicznie się prezentuje, bo nabrał właściwego kształtu.

 

Czy mogłabyś mi napisać coś odnośnie ceny drzwi i faktycznego terminu oczekiwania? Może na pw :roll:

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On się reklamuje przez takie prezentacje właśnie :)

My byliśmy w Przytoku oglądać schody jego produkcji i zdecydowaliśmy się

Ja oglądam Twój dziennik od jakiegoś czasu. Ładny macie domek, bardzo podobają mi się Twoje okna :)

Widziałam, że już tynki macie, my będziemy zaczynać na początku kwietnia.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak właśnie się łudziłam, że tylko tak mówią, ale mój mąż zdecydowanie każe mi myśleć realnie. Wczoraj dzwonił i tak mu powiedziano :-? :(

 

Już się przyzwyczaiłam do tej myśli, najgorzej było kiedy mąż rano wrócił do domu ze swojej nocnej pracy ( pilnuje naszej budowy :) ) i pierwsze słowa brzmiały : "mam dwie wiadomości jedną złą a drugą jeszce gorszą" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a juz mialam nadzieje , ze taka piekna duza łazienka :)

jednak od poczatku wydawala mi sie za duza :) szkoda :)

u Nas jutro bedzie wylewany strop :)

pozdrawiam :)

 

No tak dobrze to nie ma :lol: tym bardziej, że na pierwszym planie tego zdjęcia są gniazda to tv ( w tej białej rurce będą schowane kable, których zazwyczaj trochę jest :wink: )

Fajnie, że zaczyna się coś u Was dziać, będzie czym oko nacieszyć :D Niech rodzina robi zdjęcia. Przyjeżdżacie na święta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ciekawe rozwiązanie z tym kominkiem będziecie mieli, fakt czysto w salonie ale pewnie i taki wkład nieźle kosztuje.

 

powodzenia przy tynkowaniu, od czasu do czasu postaram się tu zaglądać

 

Taki wkład razem ze stojakiem, montażem i dostawą kosztuje 6 tys.zł; dodatkowo jest to wkład z płaszczem wodnym, uważam, że warto i nie chcę innego :D

Już się boję tego tynkowania, nie wiem czy to my powinniśmy zabezpieczyć okna i drzwi czy zrobią to tynkarze :-?

Dzięki i zapraszam ponownie, pozdr. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...