Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika Magdy i Irka


Recommended Posts

choć majki pisał:

KANALIZACJA W ZIEMI - [wymoderowałem]. Dokładnie, doradzi, punktualny, szybko i sprawnie.

HYDRAULIKA ( CO / CWU / woda ) - [wymoderowałem]. Zrobione sprawnie, moim zdaniem bardzo dobrze i dokładnie, z dobrych materiałów. Skrupulatne rozliczenie końcowe co do 1 kolanka

 

Cholera, głupio mi bo sam miałem namiary na niego od innej osoby z forum ... :-? :roll:

Ale, u mnie część w ziemi zrobił super. Potem rozprowadzenie rurek pod wylewkami tez poszło ok i tak jak pisałem super rozliczone i taniej niż się spodziewaliśmy ...

Focha dostał teraz na etapie kotłowni, robił długo, i nie tak do końca jak chciałem ( ale chodzi tu bardziej o rozmieszczenie pewnych elementów niż poprawność podłączenia ).

Na koniec zostawił mi parę temató nie zrobionych i powiedział, że już nie ma czasu ...

Ja czekam na rozliczenie końcowe i też "wymoderuję" wpisy :-?

 

Ale z innej beczki : SUPER tempo fundamentów, dżizus jak pamiętam swoich "gwiazdorów" ... :evil:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak widać wszystko trzeba pisać (to jak wystawiać negatywy i neutrale na allegro). Zobaczymy jak będzie dalej, sądzę że będzie ok. :roll:

 

Co do tempa. Gdyby nie ten Pan, już jutro by były zalane, a tak w poniedziałek planujemy. Potem będzie przerwa ze dwa miesiące, bo ekipa ma coś innego w planie... niech sobie foondamencik schnie jak należy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak widać wszystko trzeba pisać (to jak wystawiać negatywy i neutrale na allegro). Zobaczymy jak będzie dalej, sądzę że będzie ok. :roll:

 

Co do tempa. Gdyby nie ten Pan, już jutro by były zalane, a tak w poniedziałek planujemy. Potem będzie przerwa ze dwa miesiące, bo ekipa ma coś innego w planie... niech sobie foondamencik schnie jak należy :lol:

 

Mam nadzieję, że za bardzo Wam nie namieszałem :roll:

A może z tymi fundamentami na odwrót ? Zalać za dwa miesiące ? Chyba lepsza opcja, bo nic tak nie ubije dodatkowo piasku jak deszcze i samoczynne osiadanie ....

Na chudziaku, to można 2 dni po zalaniu już coś tam murować ...

 

pozdrawiam, majki

 

PS. Witam kolegę "po fachu" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że za bardzo Wam nie namieszałem :roll:

A może z tymi fundamentami na odwrót ? Zalać za dwa miesiące ? Chyba lepsza opcja, bo nic tak nie ubije dodatkowo piasku jak deszcze i samoczynne osiadanie ....

Na chudziaku, to można 2 dni po zalaniu już coś tam murować ...

 

Nie martw się że namieszałeś, ogłoszenia jak ogłoszenia, każdemu może się coś przytrafić, zobaczymy jak będzie dalej, ale na resztę poszukam sobie na 100% kogoś innego.

Chłopaki zagęszczą jeszcze raz w poniedziałek od rana, bo tym szkodniiku pozostło co nieco. Po zakopaniu rurek rzucali bloczek fundamentowy celem zagęszczenia :)

Niech zaleją, skończy się jeden etap, będzie z głowy. :roll:

 

A co do fachu, Ty nie chwalisz się w profilu, to ja nie wiedziałem, ale zawsze miło uslyszeć, jeden wątek wspólny więcej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam, jestem na razie tylko posiadaczem projektu "agatka" lecz mam nadzieję że wkrótce wszystko zacznie się urzeczywistniać :D

Śledzę Wasz dziennik oczywiście z wielką niecierpliwością przyglądając się każdemu etapowi budowy, lecz coś ostatnio wszystko wyhamowało :-? . Szkoda, ale z drugiej strony rozumiem, w końcu budowa to czas, tfu jego ciągły brak :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

witam

Pieknie poprowadzony ten dziennik,fotki i opisy idealnie obrazuja kolejne etapy ,wprost mozna poradnik zrobić budowlany :p

 

Na budowie widze czysciutko ,schludnie,ekipyy ładnie robią,naprawde gratulacje.

Projekt tez bardzo ciekawy,prosty a jednoczesnie funkcjonalny.

Mam pytanie dotyczace kosztów,tzn.chodzi mi o te studnię głebinowa i doprowadzenie prądu-iile to kosztowało.

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
witam

Pieknie poprowadzony ten dziennik,fotki i opisy idealnie obrazuja kolejne etapy ,wprost mozna poradnik zrobić budowlany :p

 

Na budowie widze czysciutko ,schludnie,ekipyy ładnie robią,naprawde gratulacje.

Projekt tez bardzo ciekawy,prosty a jednoczesnie funkcjonalny.

Mam pytanie dotyczace kosztów,tzn.chodzi mi o te studnię głebinowa i doprowadzenie prądu-iile to kosztowało.

Pozdrawiam serdecznie :)

 

Dzięki za miłe słowa - fajnie że tak nas ktoś postrzega ;)

Kurcze nie odpisałem wcześniej bo nie wiem czemu nie dostałem powiadomień, że ktoś mi coś tu napisał. Dziś dopiero jak chciałem uzupełnić dziennik okazało się że forum stoi na głowie (jest nowe i linki nie działają ze starego).

 

Co do kosztów studni.. to 19m, razem z pompą coś ok 7000

podłączenie prądu (projekt, skrzynka RB'tka i podłączenie ) lekko ponad 3000

pozdrawiam Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam powrót do podstawówki na lekcje Geografii.

W tej szerokości geograficznej, prognozy pogody można sporządzać na 2-3 dni do przodu....

Śmieszy mnie ufność w jakieś "długoterminowe" na 2 tygodnie do przodu.

 

NIe skomentuje tego wpisu.. ja publicznie nie piszę nikomu że jest .. taki czy inny (głąb, co ma iść się uczyć) i nie piszę że mnie ktoś śmieszy że używa tego co ktoś daje. Skoro długoterminowe prognozy w naszych szerokościach geograficznych bez sensu (geniuszu), to napisz do tych serwisów co je wyświetlają, że robią ludziom złudne nadzieje, a nie pisz do ludzi że robią źle to czytając...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę zapytac o koszt instalacji elektrycznej, my tez jetesmy po montazu okien i drzwi i teraz czeka nas instalacja elektryczna. pozdrawiam

 

Witam, co do kosztów instalacji elektrycznej (zakładając nawet identyczny projekt) to mogą one być bardzo różne. Bo instalacja może być zrobiona bardzo prosto albo bezpieczniej z większej liczby obwodów (na tę samą ilość gniazd). Poza tym może być do tego sieć komputerowa, przewody TV, głośnikowe, podciągnięty domofon na piętro, mogą być wyprowadzone kable na ogród itd... wiele z tych jakby dodatkowych opcji gdyby wybrać tę tańszą i prostszą i tak kiedyś trzeba będzie zrobić, wielu się z nich może wtedy kosztować majątek. Reasumując za tanią instalację zapłacisz poniżej 9000 zaś za dobrą nie więcej niż 15000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Witam,my również budujemy "Agatkę z garażem",jesteśmy na etapie szczytów .Mam pytanie ile wynosi wasza ścianka kolankowa,bo widze że jest podniesiona i czy wydłużyliście krokwie,podobno po podniesieniu ścianki domek traci na wyglądzie,dlatego powinno sie wydłużyć krokwie.Ja tego nie zrobiłem ,a ścianke kolankową mam na trzy pustaki,będe musiał wydłużyć okap dachu,podobno powinno wystarczyć.Jestem ciekawy jak jest u was,bo domek bardzo ładnie się prezentuje.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Cześć!

 

Czy mogę prosić o informację, jak szeroką zrobiliście bramę tymczasową?

Mamy już częściowo zrobione ogrodzenie tymczasowe, a z frontu dokładnie taką bramę sobie chcemy zmajstrować, tylko zastanawiamy się nad szerokością - żeby się duży sprzęt zmieścił...

 

Pozdrawiam

milek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...