Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika ciepłego domka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 353
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak budowa to radość z każdego etapu ale często i smutek. Po rozpoczęciu budowy pożegnałam kochaną babcię, rok później dziadka, a tak marzyłam że ich przywiozę i pokażę jak ich wnuczka dała radę. A i nie miałam tak czasu z nimi bywać, bo biegałam w każda wolną chwilę do siebie, coś załatwiałam, tak szybko się zabrali. Mam nadzieję, że jednak o tym wiedzą :( :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki to los człowieka , ale trzeba sie godzić z tym "z góry " , jego wola .My nato nie mamy mocy i nalezy myslec ,że bedzie lepiej . Optymizm dodaje siły . Ja mam starszych rodziców, maja po 79lat .

Mieszkaja daleko od mnie ok.130km. Jak zrobilismy tynki wew. w listopadzie w zeszłym roku , to zaraz mąz pojechał po nich ,żeby zobaczyli nasze mury domu. W czerwcu brat znów przywiózł mamę , a więc widziała juz wykonczony dom. Teraz bardzo zalezy mi ,aby tato mógł zobaczyc tez nasze dzieło.

Może uda nam się ,niedługo przywieź go . Sam nie przyjedzie ,bo ma problem z chodzeniem . Dzwonie często do nich, opowiadam o każdej robocie, co juz było zrobione. Oni sie cieszą i ja jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak budowa to radość z każdego etapu ale często i smutek. Po rozpoczęciu budowy pożegnałam kochaną babcię, rok później dziadka, a tak marzyłam że ich przywiozę i pokażę jak ich wnuczka dała radę. A i nie miałam tak czasu z nimi bywać, bo biegałam w każda wolną chwilę do siebie, coś załatwiałam, tak szybko się zabrali. Mam nadzieję, że jednak o tym wiedzą :( :cry:

 

tulam mocno!!!!

 

maryna ma racje- taki los....człowiek gna, chce wszystko chce zrobić jak nasjszybciej ,aby najbliżsi mogli sie też nacieszyc naszym szczęsciem ,ale nie wszyscy doczekają finału....

niestety mój teść też nie odczekał sie .... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aka, Maryna, mocno Was ściskam, wsłuchajcie się w tekst dla otuchy

 

"Tyle było dni do utraty sił Do utraty tchu tyle było chwil Gdy żałujesz tych , z których nie masz nic Jedno warto znać , jedno tylko wiedz , że Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy"

http://www.youtube.com/watch?v=afT0mXJ49kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
J

Najważniejsze mamy już odbiór domu- pozwolenie na użytkowanie.

Jesteśmy nowymi mieszkańcami X ulicy, juz nawet sie zameldowalismy.. Och jak to dobrze, w zeszłym roku jeszcze nie myslałam ,że bedziemy mogli o tym czasie w nowym domu zamieszkać.

Ciesze sie bardzo......... :lol: :lol:

 

no to gratulki!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aka dziekuję.

Jak dostałam potwierdzenie z Inp.Nadz. to zaraz zrobiło mi jakos lżej.Och :lol:

Koniec z tymi papierami.

Złozyłam tez wniosek do UM o dotacje do kanalizacji z UE .

Mysle, że cos powinnam dostać , bo przeciez przyłącza miałam ciagnąć 76 mb

Jest taka mozliwość więc wystapiłam do urzędu. Zobaczymy , kiedy cos odpowiedzą.

Jeszcze czeka mnie rozliczenie z Urz.Skar.o zwrot VAT, troche sie faktur nazbierało,więc trzeba rozliczyć. Pozostawiam to na jesienne wieczory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aka dziekuję.

Jak dostałam potwierdzenie z Inp.Nadz. to zaraz zrobiło mi jakos lżej.Och :lol:

Koniec z tymi papierami.

też tak miałam...teraz tak do końca domek jest Wasz!!!!:D

 

Złozyłam tez wniosek do UM o dotacje do kanalizacji z UE .

Mysle, że cos powinnam dostać , bo przeciez przyłącza miałam ciagnąć 76 mb

Jest taka mozliwość więc wystapiłam do urzędu. Zobaczymy , kiedy cos odpowiedzą.

My staralismy się o dofinansowanie do pompy ciepła, ale w naszym rejonie nic takiego niema, pomimo teog, ze mieszkam z strefie uzdrowiskowej to miasto nie chciało dołożyć się do ekologii :(

 

życzę powodzenia w załatwianiu dofinansowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za gratki :lol:

Wg prawa budowlanego to teraz chyba możemy remontwac dom lub modernizować ? Ale narazie bedziemy korzystać i cieszyc sie obecnym stanem domu. Najwazniejsze ,że nam sie podoba i jestesmy bardzo szczęśliwi , że podjęlismy budowę domu i doczekalismy jego finału.

Teraz powoli bedziemy urzadzać ogród i cieszyć się z życia , oby jak najdłużej i w zdrowiu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety coraz rzadziej tu zaglądam, bo w domu coraz więcej roboty i już zdecydowanie mieszkam niż buduję.

 

aka

Pracy w domu zawsze jest i bedzie pełno.

Ciagle trzeba coś dokupić , zmienić może jakieś urzadzenia , wystrój mieszkania.

Jak sie mieszka , to widzi sie inaczej wtedy , troche na spokojnie .Człowiek sie juz tak nie śpieszi i więcej mozna przemysleć.

Ja to tak teraz odbieram. pa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...