Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika ciepłego domka


Recommended Posts

Noo...my też myślimy o jakimś drewnie z frontu.

Najpierw mała być taka zupełna surowizna, ale koncepcje mi się zmieniają :)

A tak w ogóle to podoba mi się system amerykański, czyli nieogrodzony front.

Tyle tylko, ze nie na polskie realia, zwłaszcza jak ma się działkę przy drodze powiatowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 353
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Front płotu to napewno zostawiam do zrobienia na pózniej , zobaczymy jak wyjdzie z kasa i wogóle trzeba sie dobrze zastanowic.

Zaleta nie ogrodzonej działki od wjazdu , jest też to ,że mam bardzo duzo miejsca na wjazd samochodów o duzych gabarytach.

No i mam duzą przestrzeń między domem a ulicą , a jak sie zamkne to juz tylko 11 m do ogrodzenia od domu. Co prawda jest to narazie droga do trzech domów, a szerokośc jej jest aż na 23 m. Nie wiadomo dlaczego taka duza i to tylko kawałek koło naszych domów. Chyba dlatego ,że to była ziemia gminna., a dalej jest juz prywatna. dla nas jest lepiej ,bo mamy duzo miejsca , chociaż na parkowanie samochodów. pozdrawiam i sle promyki słońca :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany na najbliższe dni ?

Odwiedzanie hipermarketówe :lol: :lol: w celu zakupów wyposażenia do salonu ,sypialni i takie inne" drobiazgi " :lol: jak lampy, rolety , karnisze itd.....

No i wielkie sprzatanie domu..........................,zeby mozna było zamieszkac.

A zapomniałam dodac bedziemy sie jeszcze podłączać do kanalizacji.!

Bagatela :D :lol: ,nie chce mówic ile nas to podłączenie kanlizacji bedzie kosztowac .

Własnie dzisiaj ma pan dac wycenę . Wiem tylko ,że bardzo duzo, bo mam do podciagniecia 86m chyba ?

Aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marysiu bardzo się cieszę, że lada dzień zamieszkasz w swoim wymarzonym domku :lol:

Koszt kanalizacji pewnie spory, ale nie żałuj.... Na pewno to lepsze rozwiązanie niż szambo. My jeszcze niedawno walczyliśmy z okropnym smrodem, który roznosił się z pionu wentylacyjnego. Ponieważ nasz dom jest niski, a na dodatek wkopany w ziemię to wszystkie zapachy zawiewało do sąsiada :-? W końcu mój tata wymyślił patent i jest dobrze..... na razie....

Ja czekam na kanalizację z utęsknieniem - u nas przy dobrych wiatrach za 2 lata :roll:

Trzymam kciuki za przeprowadzkę i pokaż tą elewację :lol:

Jestem bardzo ciekawa efektu końcowego :)

Pozdrawiam, kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu dziekuje ,że wpadłas tutaj do mnie.

Co do kanalizacji to bardzo sie ciesze ,ze zgodziła sie sasiadka na przejąście przez jej działke i nie musze miec szamba. Bo tak jak Ty musiałabym czekac te 2 lata , bo tak maja w tych okolicach robic.

Domek nabierze ostatecznego wygladu dopiero jak zrobimy kostke i ogród.

Teraz jest jeszcze nieład budowlany przed domem.

Ale bardzo sie cieszę , z tego co zrobilismy do tego czasu , bo elewacja była zaplanowana na jesien . A nam sie udała teraz zrobić. :lol:

Boje sie tej przeprowadzki. ile tego sprzetu i ciuchów trzeba przewieź i gdzieś pomieścic. Ale myslę że może jakos sobie poradzimy.

Dzieciaki mam juz dorosłe wiec duzo pomagaja.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę Maryś z tą przeprowadzką :) ...jak i ja dałam :D :D .A ja jak wiesz w ciągu 8 miesięcy dwie przezyłam :o :D

 

A z ilością rzeczy to tak jest...przeprowadzasz się z mniejszego-gdzie wszystko się mieściło, na większe i...okazuję się,ża za maaaałlloooo miejsca jest :o :o :p

 

Nie wiem jak to się dzieje...

 

Najważniejsze-wszystko porządnie zapakować w kartony, poopisywać i później nie zginiesz w tym "bałaganie" :wink: :roll:

 

To kiedy przeprowadzka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś gdybym miała juz zrobiona kuchnię ,to mozna by sie było juz przeprowadzac, mieszkanie w bloku powinnam opuscić do 31.07.09..

Ale firma zwleka mi z tymi meblami, że juz słów mi brakuje.

Teraz właśnie zadzwonili ,że będą o godz 13, to zobaczę czy dotrzymaja juz któregoś zapowiedzianego terminu . Jakas nienormalna firma, dzwonia ,że juz przyjeżdzają i jakos nie mogą dotrzeć. Dobrze ,że nie muszę sie az tak spieszyć, bo w przeciwnym wypadku to nie wiem co by było ...... :evil:

Narazie zaczynamy przewozić po trochu rózne rzeczy ,żeby nie było na koniec za duzo. pozdrawiam :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dziewczyny powoli pakujemy się.

Nareszczie wczoraj koło południa meble kuchenne dotarły. oczywiście mam duzo ale... do wykonania. Jak przyjechałam na budowe po pracy , to juz firmy nie było i nie mogłam pokazać błedów , jakie zobaczyłam na pierwszy widok. dzisiaj musze urwac sie z pracy i dogadac sie z nimi , aby poprawili.

Mam pecha do tej firmy , dosyc że duzo po terminie zrobili , to jeszcze nie tak jak chciałam.

Zdjęc nadal net :( l nie mam czasu i kiedy zrobić , bo wieczorem komputer jest zajety przez dzieci i tez juz nie chce ich zameczac momi zdjeciami.

A w pracy to nie za bardzo wypada sie bawic w obróbke. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryna-Ty jak piszesz o kuchni to jakbym swoja historie opowiadała :roll: ja czekałam ze wszystkimi poprawkami aż do gwiazdki a kuchnia miała być do końca sierpnia zrobiona :-? a i tak na koniec i tak nie wyszło w 100% jak chciałam :(

masakra z tymi dzisiejszymi pseudo-fachowcami :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedze w pracy i jestem zła . Nie wiem w jaki sposób oni faktycznie dokonczą i co sie da poprawic , tak żebym była zadowolona.. Ale biore troche na luz,

u mnie to pierwsza wpadka podczas budowy .Więc nie myslę sie zamartwiać. Taki problem , to nie najwazniejszy w zyciu.

Ciesze sie z tego co juz mam i że jestesmy wszyscy zdrowi i jakos sie nam wiedzie. Nie mam co narzekac .. A więc duza buzka. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...