Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika ciepłego domka


Recommended Posts

dzięki Kasiu, mimo że jestes bardzo zajeta to masz jeszcze czas zaglądnąć do mnie. Tynki wewnętrzne wczoraj zaczeli ,zobaczymy jak skończa , narazie dobrze robią.

Robimy tynki gipsowe maszynowe - cena za 1m2 = 24zł.Taniej nic nie chcieli obniżyć, zdjęcia będą .Cała elktryka jest sfotografowana,żeby pózniej było wiadomo gdzie co jest. Pozdrawiam

 

Marysiu, odkąd Piotruś poszedł do przedszkola to mam więcej czasu na klikanie tu, na forum. Zosieńka zaczęła pięknie spać (około półtorej godziny rano), więc do godziny 11 mam ugotowany obiad (dla nas i naszych fachmanów na budowie), posprzątane, umyte podłogi (Zośka raczkuje więc muszę codziennie), no i sobie tak klikam :lol:

Cena tyków dobra - my płaciliśmy 26 netto....

Elektrykę też fotografowałam, ale chyba nie przyłożyłam się do powierzonego mi zadania, bo jak trzeba sprawdzić czy w danym miejscu można wiercić to.......zdjęcia brak :oops: :lol:

 

Pozdróweczki, kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 353
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kasiu są czujniki które wykrywają metal pod tynkiem - sprawdza się o ile nie ma ścian żelbetowych :D

 

Hej efilo,

niestety moi specjaliści nie posiadali takiego cuda :(

swoją drogą ciekawe ile kosztuje takie cuś - bardzo przydatna rzecz w domu, bo półeczek i wieszaczków to będziemy mieli duuuużo :wink: :lol:

O ile cena będzie przystępna jestem skłonna zakupić taki gadżecik :lol:

 

Pozdrawim, kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też miło Cie gościć. Dziekuje Aka . Nie pisałam Ci ,ale też miałam na oku podobny lub ten sam projekt co Ty . Przegladając projekty wybierałam dom ekonomiczny i praktyczny. Oczywiście w marzeniach zawsze podobało mi sie cos innego ,ale rozum podpowiada ,że wybieram to na co mnie obecnie stać.

Słyszy sie od znajomych,że stan surowy domu, to dopiero poczatek .A ja własnie jestem chyba na tym poczatku i dopiero teraz trzeba kasy.Zobaczymy -teraz ciesze sie bardzo z tego co juz mam , a czas swoje pokaże.

Po skonczonych tynkach , trzeba bedzie zacząc kanaliz.co woda.

Narazie takie plany . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hej Maryna!

 

Naprawdę dużo już zrobiliście.Gratuluję :)

My o tej porze roku tez byliśmy po tynkach, tylko spieszyliśmy się z wykończeniówką, bo nie bardzo było gdzie mieszkac.

No i elewację mieliśmy już skończoną.

Ale wy chyba nie musicie tak pędzic :o

To dobrze.Jest czas, żeby wszystko dobrze przemyślec i zaplanowac.

Zyczę wygranej w totka :wink: i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajciei dziewczyny . Nie pisze za dużo, bo i nic narazie sie nie dzieje.

Tynki schną, czekam na zrobienie instalacji pozostałych.Elewacji zewnetrznej nie chcę teraz robić , bo chciałabym żeby mury trochę przesły. Faktycznie mi sie nie spieszy, bo mam gdzie mieszkać, a obecne nieszkanie mam bardzo ładne.

Poczekam faktycznie na tę wygraną w tottka, co mi Kasiu życzysz ,bo wykończeniówka naprawdę wykańcza finansowo ludzi.Pochodziłam troche po

sklepach za płytkami do łazienek i na podłoge .To co mi sie podoba to szokujace ceny , a wybrać trzeba .Nie chciałabym brać z niższej półki . Za armaturę do wposażenia też trzeba duzo zapłacic. Ale mówie sobie -spoko-

jakoś bedzie, ważne tylko zdrowie i praca , a z resztą to poradzę sobie.

Efilo widze ,ży już u Ciebie dom w prawie surowm stanie . Jeszcze tylko te okna , myślę że napewno uda Ci się je zamówić i bedzie wszystko okej.

Napewno juz sie cieszysz , jak kazdy z nas kto to przeżył.

Pozdrawiam maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Na wykończeniówke to trzebaby mieć wór z pieniędzmi. Ja też jestem załamana ceną kafli. Zwłaszcza jak ją muszę pomnożyć przez 200m2. :wink: Natomiast na armature nastawiam sie z dolnej półki. Żal mi kasy na coś co i tak sie zaraz zepsuje :roll:

 

Żebyś wiedziała że się cieszę. Dokładniej rzecz ujmując jestem podjarana jak nie wiem. :lol: :lol: :lol: Nie spodziewałam się że ten dach sprawi mi tyle radości. Chyba pierwszy raz sobie pomyślałam że to dom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co czujesz Efilio z radości postępujacych prac przy kolejnych etapach domu . Ja to samo przeżywałam , jak miałam zrobiony dach i wprawili okna do domu , jak to wszystko zobaczyłam , to dopiero uwieżyłam ,że to naprawdę mój dom. Rozpłakam sie z radości . Wtedy to razem z rodzinką , już w salonie przy otwartych drzwiach tarasowych ( bo była piękna słoneczna pogoda )wypiłam kawę i zjedliśmy jabłecznik. To sa miłe wspomnienia końcowych dni sierpnia.Pozdrawiam maria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wam za pochwały- Jak zaczełam budowe domu , to zamierzałam tylko zrobić dom w stanie surowym otwartym. Udało sie trochę więcej zrobic i może jeszcze cos dalej dasie zrobić , powoli pójde z wykonczeniówka.

Ale to wszystko bedzie zależeć od tej "KASY ".

Naleśnik - tynki są maszynowo gipsowe , wykonali bardzo równo i jestem zadowolona. Właściwie to ściany były bardzo równo też zrobione przez murarzy , więc mieli łatwo kłaść tynki. Pierwsze chciałam tynki wapienno cementowe , ale nie mogłam znależć dobref firmy na ten okres, oferty dopiero były na wiosnę. Nie chciałam tak długo czekać. Jak też zobaczyłam jakie zrobili u koleżanki tynki wapienne, tzn bardzo nierówno , to też był powód żeby wybrac gipsowe.

Co do okien dachowych , to są bardzo ładne i łatwo sie otwierają.Napewno bym wybrała jeszcze raz te same.

Marta ja też wpadam poczytać do Ciebie , jak juz jestem u Kasi. Duzo nie piszę , bo mam mało czasu. U Ciebie to coraz bliżej do zakończenia .

Nawet widziałam ,że masz juz kominek. To cieszy człowieka z postepujących prac. pozdrawiam maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...