Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika ciepłego domka


Recommended Posts

Kasiu-

pamietam jak ja też ubierałam swoje dzieci w kombinezony , to było najgorsze .

Tobie też szybko wyrosna na duże dzieciaki i bedzie lżej, natomiast póżniej

zaczynaja sie poważniejsze sprawy z młodzieżą dorastającą . Chociaż ja mam bardzo fajne dzieci , i nie mam poważniejszych problemów z nimi.

Oby ta wiosna przyszła jak najszybciej i słoneczko sie pojawiło.

W niedzielę bylismy na Stefance (Koziej Górce ) wiec słoneczko wysoko ślicznie świeciło, turyści zaraz buzie wystawiali na słońce.

Jeżeli chodzi o schody to mam zamówione w Jasienicy, czas oczekiwania do maja.

 

Marta - trudno mi wybrać płytki do małej łazienki. Ten tydzień dałam sobie luz, ale na przyszły muszę coś już chyba kupić .Warunek u mnie ta odpowiedni kolor i muszą być praktyczne w utrzymaniu. Bo obecne w mieszkaniu , które mam teraz, to ciagle chodzę ze szmatką i wycieram.

Pozdrawiam Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 353
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja już zdążyłam zrobić sobie kuku z płytkami - impregnowałam fugi takim specjalnym środkiem Atlasu. Nie miałam małego pędzelka, używałam najmniejszego jaki znalazłam a i tak porobiły się zacieki.

 

Zaschło zanim się zorientowałam. Jak patrzę pod światło - brzydko wygląda. Teraz nie wiem jak usunąć impregnat. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maryna,

 

Mówiąc o małych płytkach to jakie masz na myśli? Bo bazując na własnym doświadczeniu uważam, że do małej łazienki najlepsza jest glazura o wymiarach 25/33. Mam takie w łazience w mieszkaniu. Mała łazienka bez okna wygląda jasno i przestronnie dzięki biało-beżowym płytkom o tych wymiarach. Przepięknie wyszła moim znajomym łazienka z majoliki Tubądzina - te płytki są nawet mniejsze, ale białe z zielonymi wstawkami świetnie wyglądają. Z tym, że wtedy łazienka powinna już cała być dość rustykalna w charakterze...

 

Marta, na pewno na forum już wymyślili co zrobić z zaschniętym impregnatem. Mam nadzieję, że są skuteczne metody :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryna

Widzę, że rozglądasz sie mimo wszystko za drzwiami drewnianymi?

Z drzwiami zrobionymi przez dobrego stolarza, z dobrze wysuszonego drewna nic złego się nie będzie działo.Gwarantuję.

 

A te jedne jedyne płytki znajdziesz na pewno :D

Niestety nic z zieleni i niebieskości nie przychodzi mi do głowy, chociaż widziałam tego sporo oglądając.Ale jak wiesz -moja paleta barw jest zupełnie inna, więc nie kodowałam szczegółów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zdążyłam zrobić sobie kuku z płytkami - impregnowałam fugi takim specjalnym środkiem Atlasu. Nie miałam małego pędzelka, używałam najmniejszego jaki znalazłam a i tak porobiły się zacieki.

 

Zaschło zanim się zorientowałam. Jak patrzę pod światło - brzydko wygląda. Teraz nie wiem jak usunąć impregnat. :evil:

 

Marta ja zrobiłam to samo w obecnym mieszkaniu z tym impregnatem i tylko pobrudziłam sobie piekne kremowe fugi. Porobiły sie zacieki u dołu płytek.Szukałam wtedy czegoś zeby to zmyć, ale nic wtedy takiego nie znalazłam. Teraz to juz będe miała nauczke i należy bardzo skrupulatnie impregnatem robić i nie spieszyc sie (jak to miało miejsce u mnie) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia dziekuję za pomoc . Chodzi o płytki raczej matowe ,nawiększe doi 25/33.

chociaz chcę mniejsze , nawet od 10 - 25 cm mogą być.

Wiem ,że łazienka mała wyglada ładnie w jasnych ciepłych kolorach jak beż, krem .Ale nie chcę sie za duzo powtarzać- takie kolory płytek mam w obecnym mieszkaniu i podobne bedą w górnje łazience . Może te w górnej łazience nie do końca w kremie , cos od kremu-beż- rudego i z połyskiem.

Wiec dlatego tak długo szukam czegos innego do małej łazienki. Znalazłam cos od zieleni , ale brak mi dodatków własnie cos od białego ? Ostatecznie jak nic innego nie znajdę to mam też faworyta w delikatnym błękicie z fakturą w niteczki + coś od grafitu ze wzorkiem.Zobaczymy , jeszcze troche poczekam.

 

Kasiu - bardzo bym chciała drzwi drewniane, może sie uda.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak najważniejsze , nic na siłę .Trzeba uważac na zdrowie ,trochę odpoczywać i nie rządać od losu za dużo. Umieć sie cieszyc tym,co się ma , a czas swoje pokaże.

pozdrawiam

 

ale ładnie to napisałas!!!!powinno zapamięteć się te słowa jak mantrę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zdjęć dawno nie dawałam do dziennika . Brakuje mi ciagle czasu. Mysle ,że to niedługo nadrobię. :lol:

Odnośnie płytek - to wybrane mam ostatecznie do duzej łazienki , natomiast do małej jeszcze nie do końca sie zdecydowałam.Na pdłogi do przedpokoju i kuchni też sa wybrane.

Armaturyy wogóle nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
mam pytanko odnośnie projektu łazienki , czy jest on robiony przez jakiegoś fachowca czy robiłaś go sama w jakimś magicznym programie?

pozdrawiam

 

witam was po dłuzszej nieobecności.

 

Legu

Projekt łazienki był robiony przez biuro projektowe, natomiast ja tez robiłam dla siebie projekt górnej łazienki na PRO 100

jest to projekt aranżacji wnetrz .

 

Myslę, że jak zima trochę ustanie to zabieramy sie do układania płytek w łazienkach i przedpokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujesz lustrzane odbicie domu zuberków - musiałam chwilę się zastanowić zanim odnalazłam się w górnej łazience.

 

Fajnie zagospodarowanie miejsca za kominem - na wc i bidet. Na jaki grzejnik się decydujesz - podokienny czy drabinkę? Drabinka lepiej się będzie komponowała. Do łazienki wchodzi się prosto na okno - wyeksponuj je!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta dobrze piszesz jest to lustrzane odbicie domu Kasi .

Tylko Kasia nie ma komina w łazience , myśmy go zrobili na wszelki wypadek ,gdyby trzeba było ogrzewać koksem czy węglem.

Trohce zajmuje miescja , ale mówi sie trudno.

Grzejnik jednak bedzie pod oknem , bo tak jest juz zrobione podłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...