Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Program do obliczania ilości sztuk kafelek/płytek (glazury)?


root4u

Recommended Posts

Szukam takiego programu w którym po podaniu potrzebnych informacji podał mi ile potrzeba mi sztuk kafelek danego typu i wielkości. Przykładowo wybrałem kafelki 50x50 oraz pasek 20x50, podaje wymiary ścian. Ten mi wypisuje ile jakich sztuk potrzebuje. Projektanci takie mają. Zna może ktoś nazwę lub wie skąd go wziąć ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henku_wawa
jeśli potrzebujesz tylko wyliczyć ilość płytek do danej powierzchni, wystarczy najzwyklejszy Excel. wrzucasz wymiary ścian (długość, wysokość) i wyliczasz ich powierzchnię, potem to samo z płytkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak bym miał same kwadratowe płytki jednego typu to by wystarczyło. Nawet bez ich pomocy bez tego bym doszedł. Nie mam Corel'a ale za to mam Photoshopa tam na pewno coś wykombinuje ten program naprawdę robi cuda. Ale jak znaleźli byście ten CAD DECOR to dajcie znać. Nawet jak by był z "szarej strefy" jak go raz użyje do własnych celów (nie zarobkowych) to nikt się nie obrazi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak by był z "szarej strefy" jak go raz użyje do własnych celów (nie zarobkowych) to nikt się nie obrazi :D

 

I tu się mylisz - nabycie nielegalnego oprogramowania również tylko dla swoich potrzeb jest przestępstwem z art. 278 par.2 kk. Działasz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej bo oszczędzasz te 4500 zł :wink:

 

Jest jeszcze strona angielska z wersją demo Cad Decor, z tym, że wersja ta, jak prawie każde demo ma swoje ograniczenia. Na tej stronie jest zresztą opis tych wszystkich ograniczeń, więc możesz poczytać, o ile oczywiście znasz angielski

http://www.tecnobit.co.uk/products/cad.decor/download.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak by był z "szarej strefy" jak go raz użyje do własnych celów (nie zarobkowych) to nikt się nie obrazi :D

 

I tu się mylisz - nabycie nielegalnego oprogramowania również tylko dla swoich potrzeb jest przestępstwem z art. 278 par.2 kk. Działasz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej bo oszczędzasz te 4500 zł :wink:

I tutaj można się spierać. Bo root4u go nie nabędzie bo go nie kupi. Otrzyma go nieodpłatnie, więc odpada zarzut handlu. Dodatkowo praktycznie żadnych korzyści majątkowych nie ma z tego tytułu, bo nic mu na konto nie wpłynie. Nie zwiększa w ten sposób swoich aktywów, ani nie zmniejsza pasywów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak by był z "szarej strefy" jak go raz użyje do własnych celów (nie zarobkowych) to nikt się nie obrazi :D

 

I tu się mylisz - nabycie nielegalnego oprogramowania również tylko dla swoich potrzeb jest przestępstwem z art. 278 par.2 kk. Działasz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej bo oszczędzasz te 4500 zł :wink:

I tutaj można się spierać. Bo root4u go nie nabędzie bo go nie kupi. Otrzyma go nieodpłatnie, więc odpada zarzut handlu. Dodatkowo praktycznie żadnych korzyści majątkowych nie ma z tego tytułu, bo nic mu na konto nie wpłynie. Nie zwiększa w ten sposób swoich aktywów, ani nie zmniejsza pasywów ;)

 

Jeśli się chcesz spierać to polecam najpierw lekturę orzecznictwa Sądu Najwyższego i tez z piśmiennictwa w tym zakresie :wink:

Nabycie w rozumieniu art. 278 par.2 kk (jak i wielu innych artykułów tego kodeksu) nie jest równoznaczne z zakupem.

A prawna definicja korzyści majątkowej też nie ogranicza się tylko do zwiększenia aktywów albo zmniejszenia pasywów.

No ale to w końcu nie wątek o poradach prawnych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henku_wawa
hmmm dziwne - jak klikam na ten plik "Cad Decor 1.8 Pl [FULL-CD]" to mi go ściąga torrentem.

 

hmmm a mi nie ściąga, tylko otwiera się nowe okno i potem nowe i każe się zarejestrować. który Ci się ściąga torrentem, ten 259 MB czy 651 MB czy 64 MB? bo mi się nie udaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...