Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie fugi na ogrzewanie podłogowe?


Jolasia

Recommended Posts

Mam w całym domu ogrzewanie podłogowe wodne, w związku z tym cały dół (salon, kuchnia, korytarz) będzie w płytkach gresowych (gres szkliwiony).

Co powinnam wziąć pod uwagę w doborze fugi (oprócz koloru:)), czy są jakieś wskazówki odnośnie jej szerokości?

Będę wdzięczna za każdą cenną wskazówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wskazówki. Chciałam dać fugi jak najwęższe no ale widzę, że to niemożliwe, choć 3mm to i tak nie jest źle;)

 

A tak w ogóle to jak Wam się sprawdza podłogówka, jesteście zadowoleni? Kupując nasz dom największe obawy miałam co do tego, że ogrzewanie jest tylko podłogowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie właśnie kładzie się gres 60 x 60cm, fuga ma...... 2mm,

i na całym dole jest ogrzewanie podłogowe...

 

majster mówi że taka fuga starczy...,

układał już ktoś tylko na 2 mm ??????????????

odezwijcie się... słuchać mam majstra czy jak?

 

Ja mam fuge 2mm na ogrzewaniu podlogowym i nic sie nie dzieje. Facet, ktory robil instalacje zalecal jak najwezsza fuge, gdyz jest ona znacznie gorszym przewodnikiem ciepla niz plytka. Jedna uwaga, mam ogrzewanie akumulacyjne elektryczne nie wodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie właśnie kładzie się gres 60 x 60cm, fuga ma...... 2mm,

i na całym dole jest ogrzewanie podłogowe...

 

majster mówi że taka fuga starczy...,

układał już ktoś tylko na 2 mm ??????????????

odezwijcie się... słuchać mam majstra czy jak?

 

Ja mam fuge 2mm na ogrzewaniu podlogowym i nic sie nie dzieje. Facet, ktory robil instalacje zalecal jak najwezsza fuge, gdyz jest ona znacznie gorszym przewodnikiem ciepla niz plytka. Jedna uwaga, mam ogrzewanie akumulacyjne elektryczne nie wodne.

 

no raczej ważniejsze czy kafle będą w całości niż czy fugi będą grzały :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gazowy, kondensacyjny - najlepiej współpracuje z ogrzewaniem niskotemperaturowym, które mamy w całym domu (chyba zaraz po pompie ciepła). Pierwotnie w planie był na ekogroszek, ale z powodu braku miejsca do składowania węgla (brak piwnicy) zmieniliśmy decyzję. Poza tym byłoby więcej kombinacji z podłączeniem, albo bufor, albo mieszanie. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że trafiłam na ten wątek -bo planowałam dać fugi "symboliczne" -po 1,5mm, a teraz widzę, że muszą być 2razy grubsze :roll: U nas podłogówka też w całym domu -i mam trochę obaw czy wystarczy... nikt znajomy nie ma podlogowki -i wszyscy pukali się w czoło że nie wieszamy kaloryferów. U nas płytki będą tylko w kuchni, łazienkach, sieni i holu -reszta to deska -2 lub 3warstwowa, jakoś nie mam przekonania do płytek w salonie :-? . Co do pieca -kupiliśmy gazowy kondensat Vaillanta a dodatkowo bedzie podpiety (przez zasobnik 2wężownicowy) kominek z płaszczem wodnym.

PS. Czy robiliście zalecane przez producentów "wygrzewanie" przed położeniem płytek czy desek? My chyba zaczniemy w przyszłym tyg -ma trwać 21dni. Będziemy grzać, mimo, że na polu 32stopnie :roll: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na tym etapie, układanie glazury a podłogówka w calym domu.

Układam gres polerowany 45x45 z fugą 2mm. Płytkarz co wykonał mi łazienkę (bardzo zaufany z dużym bagażem doświadczeń) twierdził że mam niewielkie powierzchnie i 1,5 mm też dała by radę i najlepiej układać na klej półpłynny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...