Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie fugi na ogrzewanie podłogowe?


Jolasia

Recommended Posts

tylko kilkuletni użytkownicy tychże - mam nadzieję że będzie więcej głosów.

 

pan kafelkarz może każdy tekst sprzedać - w końcu ani jego kafle ani jego chałupa, a jak popęka to przecież nie weźmie za to odpowiedzialności, bo stwierdzi że wylewka była źle zrobiona, albo że podlogówka przewymiarowana albo co tam mu jeszcze na myśl przyjdzie :wink:

 

a swoją drogą to przecież baaaardzo zależy od wielkości kafla - inaczej się rozszerza płytka 90x90 a inaczej mozaika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ogrzewanie wylewki przez 21 dni to obowiązkowo musi byc?

 

Teoretycznie tak. Tu chodzi bardziej o odpowiednią wilgotnośc posadzki. U nas z uwagi na notoryczne opóźnienia w wykonaniu co, a potem dostarczeniu pieca, nie udało się zrobić wygrzewania podłogi. Schła w sposób naturalny. Fachowiec po zrobieniu profesjonalnych pomiarów, stwierdził, że wszystki jest ok. Dodam, że pomiary zostały zrobione 6 miesięcy po wykonaniu posadzek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałam fugi firmy WIM...ale niestety nie mogłam dobrać koloru, majster nasz polecał WIMa bardzo, czytałam opis- mają niezły,

wzieliśmy Ceresitu elastyczna,

fugi mamy 2mm na calym parterze,

wygrzewaliśmy tylko 2pomieszczenia te największe i tylko 4dni bo potem jak zobaczyłam licznik (prąd budowlany) to troszke mnie to zszokowało....,

reszta nie wygrzewana, gres kładliśmy po 2miesiącach od wylania podłogi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałam fugi firmy WIM...ale niestety nie mogłam dobrać koloru, majster nasz polecał WIMa bardzo, czytałam opis- mają niezły,

wzieliśmy Ceresitu elastyczna,

fugi mamy 2mm na calym parterze,

wygrzewaliśmy tylko 2pomieszczenia te największe i tylko 4dni bo potem jak zobaczyłam licznik (prąd budowlany) to troszke mnie to zszokowało....,

reszta nie wygrzewana, gres kładliśmy po 2miesiącach od wylania podłogi..

 

Macie ogrzewanie elektryczne?

No i wiadomo, że prąd budowlany jest droższy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnoszę temat,

 

już szukalam , ale tylko szczątkowe info znalazlam:

 

CZY ZWYKŁA EPOKSYDOWA SIE NADAJE NA PODLOGÓKĘ?

 

czy sa specjalne epoksydy do podłogówki?

 

czy perłowa elastyczna byłaby lepsza?

 

Pomocy - jutro muszę kupić fugę!!!

 

Wyżej napisano jaką fugę dać, elastyczną, nawet chyba firmę podali :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...
  • 2 weeks później...

oj jak ten czas leci...patrzę że to 4lata temu pisałam o fugach....

gres mamy 60x60, fugi 2mm.

i nic się nie działo ani z fugą ani z płytką,- ogrzewanie elektryczne w podłogach.

koleżanka przy tych samych wielkościach kafli ma 1,5mm i też ma OK- ogrzewanie wodne...,

 

1,5mm wyglądają ładniej, delikatniej, mniej widoczne niż moje, !

ważne aby koniecznie i kleje i fugi były elastyczne, dobierać jak najbardziej zbliżone kolorami,

i pewnie wielkość płytek też ma znaczenie, ale do tego 60cm zdecydowanie 1,5mm wystarczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...