Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wełna szklana rozprężanie


Recommended Posts

Witam

Jestem na etapie ocieplania poddasza i mam taki problem. Kupiłam wełnę Isoower Uni mata gr. 15 cm i na drugą warstwę 10 cm. Problem jest taki, że 15- stka nie rozpręża się do tej grubości osiąga 12 - 14 cm, z 10 jest podobnie. Po jakim czasie wełna powinna osiągnąć swoją grubość. (podają że po ok 20 minutach, a u mnie leży już drugi dzień) czy mniejsza grubość po rozprężeniu powoduje gorsze parametry cieplne

Miał ktoś podobny problem, będę wdzięczna za odpowiedż

Pozdrawiam

Aga :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na etapie ocieplania poddasza i mam taki problem. Kupiłam wełnę Isoower Uni mata gr. 15 cm i na drugą warstwę 10 cm. Problem jest taki, że 15- stka nie rozpręża się do tej grubości osiąga 12 - 14 cm, z 10 jest podobnie. Po jakim czasie wełna powinna osiągnąć swoją grubość. (podają że po ok 20 minutach, a u mnie leży już drugi dzień) czy mniejsza grubość po rozprężeniu powoduje gorsze parametry cieplne

Miał ktoś podobny problem, będę wdzięczna za odpowiedż

Pozdrawiam

Aga :wink:

 

Zastosuj się do rady kaczorka..

Mniejsza grubość izolacji to mniejsza grubość izolacji. Po sprężeniu lub rozprężeniu parametry izolacyjne nie zmieniają się drastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, ja już ją trochę przetrzepałam, ale bez większego efektu,

ogólnie ta wełna jest jakaś taka mało "treściwa " i mało sprężysta, nie utrzymuje się sama między krokwiami. Do ścianek używałam Rockwoola i jest duża różnica, tamta była sztywniejsza, ale Rockwool to wełna skalna i może z tego wynika różnica. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaczorek.

Właśnie oglądałam fotki twojego domku, bardzo mi się podoba szczególnie, że mamy taką samą kolorystykę elewacji, okna dąb, dach grafit (u mnie troszkę jaśniejszy) ściany też mam kremowe.

A ocieplałeś też chyba wełną szklaną, o ile dobrze wypatrzyłam.

Pozdr.

Aga :lol: :lol:

 

 

isover 15 a na niego 10 razem ok 25 cm ;)

 

dzięki i powodzenia w ocieplaniu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...