Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szukam wkładu kominkowego do ogrzania 170m2


Recommended Posts

Witam

 

Szukam dobrego wkładu kominkowego do ogrzania domu- ok 170 m2. Miałem już kilka różnych, ale każdy był inny, i mam wrażenie że żaden z nich to nie był właśnie "ten"

Proszę o opinie jaki najlepiej wybrać, jakiej firmy.

Chciałbym zrobić rozprowadzenie do dwóch pomieszczeń. W domu mieszkam i pracuje, więc musi to być taki, w którym długo się pali, i łatwo wywalić popiół.

Z góry dziękuję za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodart &Gonay 764 11000zł z turbiną,

Chazelles 801 L -5300zł

Supra temporis -6000zł

Dovre 2180 cbs modern -5230zł

...moje propozycje to te powyżej poniewaz nieokresliłes sie co do wyglądu czy ma byc szyba pryzma,prosta,pamorama,z boczna szybą,vis a vis to ceny podałam ci dla wkładów z prosta szybą ....co do wkładów to są o sporej mocy i jakosciowo dobre ... czy któryś z nich to własnie "ten"musisz okreslić sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za podpowiedzi.

 

Rzeczywiście nie opisałem dokładnie jakie rodzaju szukam. Ma to być panorama. Wczoraj znalazłem fachowca, który proponuje mi AUSTROFLAM- THETIS. Do tego mówi żeby założyć coś na góre ( chyba kumulację) i nie wiem co mam o tym myśleć. Za całość wychodzi sporo kasy, ale może się zwróci.... proszę o radę.

Z góry dziękuję

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm niechciałabym podważać wiedzy owego fachowca ale wkład o mocy 10 kw to jednak trochę za mało na ogrzanie 170m2,a niesadze aby kumulacja górna (cokolwiek to znaczy :o )dodała tej mocy na tyle wystarczająco aby ogrzac taka powierzchnie..moim zdaniem porzadny wkład +rozprowadzenie goracego powietrza z turbiną i bedziesz miał cieplutko....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale czy ogrzewanie przypadkiem nie ma wyrównać strat ciepła przez przegrody?

Jesli tak to przestańcie wyliczac to na m.kw., bo czy na bude z dykty potrzeba takiego samego grzejnika jak na bude ze ścianami o U= 0,15 W/m.kw*K ?

Sorry, ale ostatnio wk...wił mnie gość od systemów grzewczych, bo nic nie wiedząć z czego buduje i jak ocieplam wyliczał mi kosmiczne zużycie ciepła na m.kw. I co najgorsze nic nie rozumiał co do niego mówie.

Może czyta forum Muratora??? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale czy ogrzewanie przypadkiem nie ma wyrównać strat ciepła przez przegrody?

Jesli tak to przestańcie wyliczac to na m.kw., bo czy na bude z dykty potrzeba takiego samego grzejnika jak na bude ze ścianami o U= 0,15 W/m.kw*K ?

Sorry, ale ostatnio wk...wił mnie gość od systemów grzewczych, bo nic nie wiedząć z czego buduje i jak ocieplam wyliczał mi kosmiczne zużycie ciepła na m.kw. I co najgorsze nic nie rozumiał co do niego mówie.

Może czyta forum Muratora??? :evil:

 

Pojecia niemam gdzie wyczytałeś cos o murach,wykonczeniu,ociepleniu,stanie domu czy stary czy nowy.....ja tego niewidze w pytaniu Maciejka1974

.... więc jezeli niema się innych danych jak tylko powierzchnia trzeba się sugerować standartowym wyliczeniem...wkońcu ktos mądry je wymyślił po to zeby stosować.....jak wiadomo kominek niemoze byc jedynym jedynym źródłem ogrzewania służy jedynie do dogrzewania pomieszczeń......kominek niepowiniem być za bardzo przewymiarowany ale za mały rownież nie....jezeli ktoś nastawia sie ze mimo wszystko w lzejsze zimy bedzie ogrzewał sobie dom kominkiem to niemoze wziąść takiego z prawie połowe mniejszą mocą bo niebedzie zadowolony z efektów....Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Co do 10 kw wg tego fachowca, to jest to wartość nominalna- czyli ja zrozumiałem to ta, że to jest minimum ile ten kominek będzie mógł wytworzyć energii...

A jeszcze kilka słów apropo tego co szukam:

- oczywiście nie jest to główne źródło ogrzewania, ale ma dogrzewać, żeby piec na olej rzadziej chodził :)

Rzeczywiście myslałem o jotulu, bo wg mnie to dobre wkłady, ale zona wymyśliła sobie jako obudowę kafle i ponoć te z jotulem nie za bardzo.

Wg mojego fachowca kumulacja zamontowana nad kominkiem pozwoli na to, że nie będę musiał grzać cały czas, a ciepło będzie- pracuje w domu i jestem tutaj 24h/ dobe.

Może ktoś słyszał o kumulacji, co to jest warte i czy rzeczywiście ten AUSTROFLAMM- THETIS z kumulacją da mi odpowiednią ilość ciepła

 

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...