Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co na pełne deskowanie - papa czy folia ?


MARJO

Recommended Posts

Jestem przed wykonaniem pokrycia dachu w pełni odeskowanego. Chciałem pokryć papą ale słyszałem wiele opinii że zdecydowanie lepiej specjalną folią (deski i konstrukacja świeżo ułożone, dość wilgotne). Dodam że po pokryciu od razu przystępuję do ułożenia dachówki więc problem zimowania (w czym papa byłaby zdecydowanie lepsza) nie wchodzi w grę. Jakie macie w tym temacie doświadczenia ?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! od dwóch lat pod dachówką mam pape (tylko wierzchniego krycia)

teraz ociepliłem od srodka,przez dwa lata nic nie smierdziało a co najwazniejsze nin NIE CIEKŁO!!

JESTEM ZA PAPA-MOZE TO STARA METODA,ALE NIECH NIKT MI NIE MÓWI ZE GDY ZAKŁADAJA FOLIE TO NIGDZIE JEJ NIE PRZEDZIURAWIA ALBO NIE PEKNIE!! :lol:

Sa jeszcze folie z górnej półki ale jaki koszt?! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Jak mogę rurą pod blachą - dym? :-? czy palącą się słomę.

Poza tym nie wiem jak głęboko siedzą.

Coś nie mieliśmy ochoty sprawdzać> :x

 

Za pierwszym razem jak nam zrobiły gniazdo w kalenicy to mąż odstrzelił gniazdo - ale wtedy nie mieliśmy blach na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj zacząłem kłaść na pełne deskowanie mojego dachu folię TOPFOL ND. Wygląda solidnie, jestem zadowolony. Producent pisze m/inn:

"...Folia TOPFOL ND zalecana jest do stosowania na dachy o pełnym deskowaniu. Jej użycie eliminuje stosowanie papy, a co za tym idzie uniknięcie stosowania przestrzeni wentylacyjnej między deskami, a ociepleniem. Dzięki wysokiej paroprzepuszczalności możliwe jest wypełnienie całej przestrzeni między krokwiami izolacją termiczną, bez konieczności pozostawienia szczeliny wentylacyjnej. To z kolei daje znaczne oszczędności energii cieplnej (izolacja termiczna może bezpośrednio stykać się z membraną dachową, a w przypadku folii TOPFOL ND bezpośrednio z deskowaniem)..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w tej chwili zastanawiamy się jak się pozbyć gniazda szerszeni, które ulokwane jest pod blachą - strażaków nie wezwiemy bo zerwą nam blachę.

 

Po prostu zdjąć i zniszczyć. Szerszeń jako zwierz jednoroczny i raczej ciepłolubny ginie przed zimą. Zimują tylko samice, które na wiosnę zakładają nową kolonię. Myślę, że gniazdo jest już puste. Dla pewności można poczekać ze dwa tygodnie na niższe temperatury. I tak mieszkaliście z nimi całe lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...