Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My ruszamy dopiero w przyszłym roku teraz czekamy na projekt. A propos wie ktos ile może kosztować indywidualny projekt najzwyklejszej parterówki ok 100m2? A teraz zbieramy sobie informacje o firmach żeby móc w przyszłym roku ruszyć pełną parą :p :p

My budujemy dom w technologii szkieletu drewnianego - za indywidualny projekt dalismy 3 tys. netto - powierzchnia troche ponad 100 m kw. - parter plus zadaszony taras, garaz, a wlasciwie budynek gospodarczy - osobno i za inne pieniadze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja też planuję budowę. W przyszłym roku start. Na razie doprowadzam działeczkę do porządku bo zapuszczona .....ehh. Mam pytanko: realizuje się ktoś w gminie Konopiska? Potrzebuję namiarów na dobrego murarza z okolicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem odwodnienie......sam :roll:

jeśli mogę w czymsik... to spróbuję

 

Z nieba mi normalnie spadasz :p ...zajrzałm do albumu i jestem pod wrażeniem, u Ciebie tak ładnie i czysto 8) :D ...tylko pozazdrościć i pogratulować :D

 

Co do drenażu to trochę poczytałam tu i tam, ale jak teoria ma się do praktyki?

W ogóle nie wiem czy go robić :roll: :-? ...

Grunt mamy przepuszczalny (przeważają tereny piaszczyste), kopiąc piwnice na głębokość 2,2 m nie natrafilismy na wodę, wykop przez 2 m-ce czekał na murarzy i nic się z nim nie działo a woda po ulewie znikała natychmiast. Ławy wyłożyliśmy folią, ściany piwnic izolowaliśmy "czarną mazią", ale nie wiem czy dokładnie, bo spieszyliśmy się przed mrozami :roll: Problem pojawił się, kiedy wstawiliśmy okna - dom stał się "szczelny", a mimo to po każdej ulewie w 2 pomieszczeniach piwnicy pojawia się woda :(

 

Jedni radzą zrobić drenaż, drudzy okopać budynek - jeszcze raz porządnie zaizolować i obłożyć folia kubełkową. Ponieważ piwnice mamy dość głęboko nie wiem jak poradzić sobie z tym wszystkim :-? ... i co robić z nadmiarem wody? :-?

Pa-ma poradź coś ,może być na priva :)

 

Zdradź też jaką masz dachówkę i co to za struktonit? :D

 

Pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monikach - jeśli macie grunt piaszczysty (chciałbym taki) sprawa nie powinna byś skomplikowana. Zastanawiające jest skąd woda w piwnicy? czy jest możliwe że przy dużej ulewie nadmiar wody znajduje sobie drogę do piwnicy i tam zostaje, ( przy pośpiechu przed zimą błędy bywają możliwe). faktycznie poradziłbym dobrą izolacje ścian - folia kubełkowa to dobry pomysł i zalecałbym wykonanie drenażu. szybciej odprowadzi nadmiar wody wokół budynku i nie powinna "wchodzić do domu. przy okazji warto tę wodę + deszczówkę odprowadzać do jakiejś np studni chłonnej lub szczelnej, pierwsza w piachu szybko pozbędzie się wody, bardziej szczelna pozwoli ją zatrzymać do własnych celów (podlewanie, mycie auta itp...)

sam drenaż - u mnie rury perforowane fi100, na narożach budynku studzienki rewizyjne (ja zrobiłem ze starych beczek plasikowych - kupiłem u jakiegoś gościa w Kamienicy Pol. po 20 zł), rura drenarska znajduje się w otoczce z goewłókniny (tak jakby rękaw) wypełnionej drobnym kamieniem (płokany żwir) jest to ważne by nie kłaść rury bezpośrednio do piachu bo z czasem może ją zamulić. tanio geowłókninę kupisz w sklepie firmowym zakładów Stradom - nie wiem czy coś jeszcze??

 

dachówka - Brass grafit z powłoką cisar struktonit (chyba Franke - czy jakoś tak...)

u mnie czysto, ha ha - nie mam czasu trawy kosić - może znów teść się zlituje i wykosi, bałagan w środku - kończę instalacjie = duuuzo kucia

pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pa-ma serdeczne dzięki za odpowiedź :D

 

Budynek w trakcie okopywania...stanęło na tym, że na razie izolujemy jeszcze raz, dajemy folię kubełkową i na wszelki wypadek wrzucamy rury drenarskie wg techniki jaką opisujesz, z tym, że nie dajemy studzienek - może nie będą potrzebne po izolacji :roll: :-? ...wstawimy je jeśli powtórzy się problem z wodą... tfu, tfu :wink: U nas potrzebna byłaby przepompownia a to znowu dodatkowy koszt :roll: ...oki zobaczymy co czas pokaże :roll: :wink:

 

A możesz zdradzić gdzie kupowałeś struktonit? Wzięłam jeden z Domexu, ale jakiś taki nijaki jest :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie :D

My w zasadzie jestesmy na początku naszej drogi "ku domowi" i dlatego tez zaczęłam wertować Wasze forum w poszukiwaniu wszelakich namiarów. Jesli chodzi o stal znalazłam Centrostal, pozostałe elementy tez jakoś wstępnie zebrałam. Gdzie jednak zakupywaliście materiał? :oops:

 

 

 

-co do stali to sprawdz firme semex, jak ja kupowałem to było ok

 

pzdr.jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...