Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Paula brałem z Sabinowa Dyc... coś tam, ale to było prawie rok temu, mój majster chwalił sobi współpracę, ja też byłem z ceny zadowolony.

Rany jaki mam młyn na działce, stoję z ostatnią ścianą (frontową) :-? z tynkami, skończone kartony, płytki, schody, teraz gość układa podłogę drewnianą, jak położy to może polecę, (na razie zrobił schody - ładne :wink: ), ogrodzenie teść przygotował, ale czekam na gaz z montazem bo nie chcę dwa razy poprawiać, już niedługo drzwi wewnętrzne mają montować, kominek obudowany, dziś się z pieniedzmi chyba rozstanę :cry: Ale mamy z sąsiadmi wielki problem z jednym inwestorem, jak sprawy się trochę rozwikąłją to moze opiszę, powiem tylko, że jak się dowiedziałęm o jego pomyśle, to miałem ochotę rzucić to wszystko w pierony.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Cześć. Ale dawno mnie tu nie było. :oops: Ale tyle się dzieje :o . Mam dach, prąd, kanalizację, tynki wewnątrz, wylewki na strychu, piętrzea od poniedziałku pewnie i na parterze. I telefon!!! Potrzebuję namiar na schody drewniane ażurowe, chyba dębowe. Podzielcie się. Śpię po kilka godzin na dobę, konto topnieje ale coraz bliżej końca. Aha piec kupiłem KDO Ekocentr z Żywca na ekogroszek, bo cena przyłącza gazowego powaliła mnie z nóg. No i wszystkie instalacje też mam CO, woda, prąd kanaliza. No i bałagan na działce taki sam jak w moim poście. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ale dawno mnie tu nie było. :oops: Ale tyle się dzieje :o . Mam dach, prąd, kanalizację, tynki wewnątrz, wylewki na strychu, piętrzea od poniedziałku pewnie i na parterze. I telefon!!! Potrzebuję namiar na schody drewniane ażurowe, chyba dębowe. Podzielcie się. Śpię po kilka godzin na dobę, konto topnieje ale coraz bliżej końca. Aha piec kupiłem KDO Ekocentr z Żywca na ekogroszek, bo cena przyłącza gazowego powaliła mnie z nóg. No i wszystkie instalacje też mam CO, woda, prąd kanaliza. No i bałagan na działce taki sam jak w moim poście. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam

Chyba wszyscy mocno zajęci budowaniem, bo pusto na tym naszym forum :)

U mnie już stan surowy zamknięty!!! Dach przykryty dachówką bitumiczną.

Wszędzie już mamy instalację pod kaloryfery oraz wylewki. Teraz pora na tynki i tu właśnie mam problem. W pierwszej wersji chcieliśmy wszędzie dać karton-gips, ale jak dostaliśmy wycenę ile to wszystko będzie kosztować to jakoś przeszła nam ochota na karton-gips. Zaczęliśmy się zastanawiać nad mokrymi tynkami gipsowymi. Czy ktoś ma to u siebie, a może na dokładkę może polecić jakąś dobrą ekipę, która to zrobi fachowo, szybko i za przyzwoite pieniądze:).

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. U mnie robimy wylewki na parterze i taras na całej szerokości domu. Już zdążyłam się narobić ale to bardzo przyjemne uczucie więc nie żałuję. Sama zebrałam humus spod tarasu i wykopałam rowy na fundament. Dziś mąż zalał fundament a jutro zaczyna murować ścianki tarasu bo ten taras będzie wysoki na 1 m i potem w przyszłości obsypany ziemią.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czasu mineło, mnie zresztą bardzo szybko, bo.......

Bezdomny nie jest już bezdomny :D

 

Mieszkamy od dwóch tygodni. No mówię Wam bomba.

 

Paula jak znajdę wizytówkę, to dam Ci numer, u mnie gość robił za coś około 18 za metr z materiałem , narazie jestem zadowolony.

 

Wrażenia z mieszkania są zbyt silne by być obiektywnym, pierwszy wniosek, jesli macie małe dzieci nie starajcie się za bardzo z malowaniem ścian :-? , po dwóch tygodniach gdzieniegdzie wygladają jak w trakcie budowy. Oczywiscie teraz tempo prac spadło prawie do zera więc kolejna rada, czego nie zrobisz przed przeprowadzką, nie zrobisz długo po niej. Od dwóch tygodni bawię się z listwami przyściennymi :( , o garazu nawet nie wspomnę, a ogródek potraktowałem Rundapem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nie zaglądałem tu ze 2 miesiące, ale widzę, że wiele nie straciłem.

Naprawdę mało ludzi buduje w Częstochowie. U mnie już od miesiąca

z kawałkiem budowa na całego - aktualnie ściany wystaja jakiś metr

do połtora nad ziemięrzy ale przybywa codziennie po kawałku -

(tylko czemu tak wolno????? ;) ).

Z materiału jestem zadowolony (silikat ludynia), za jakieś 2-3 tygodnie

pierwszy styrop nad ziemią

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Dumaliśmy i mamy zamiar budować z mężem domek, jak narazie nastapiła ważna decyzja , załatwiamy papiery jesteśmy na etapie adaptacji projektu i składania wniosku pozwolenia na budowę, a dalej to się zobaczy, najważniejsze to dostać kredyt, do tej pory mamy przydomek: niezdolni kredytowo...ale cóż pożyjemy zobaczymy, gorąco wierzymy się uda, no musi! :lol: [/img]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumaliśmy i mamy zamiar budować z mężem domek, jak narazie nastapiła ważna decyzja , załatwiamy papiery jesteśmy na etapie adaptacji projektu i składania wniosku pozwolenia na budowę, a dalej to się zobaczy, najważniejsze to dostać kredyt, do tej pory mamy przydomek: niezdolni kredytowo...ale cóż pożyjemy zobaczymy, gorąco wierzymy się uda, no musi! :lol: [/img]

 

Hejka!

 

brawo za decyzję! ja też byłem "niezdolny" - trochę kombinacji, wsparcia rodziny itp i zrobiłem sie "zdolny" ;)

Uda się napewno!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej ludziska poratujcie :( , macie może jakieś namiary na sprawdzone ekipy murarzy, bo ja już swoich mam dosyć, a teraz oznajmili mi, że może przyjdą za dwa tygodnie do wymurowania reszty (ścianki kolankowej zakończonej wieńcem i dwóch szczytów i kominów).

A ja już mam umówionego dekarza na koniec września i potrzebuję to jak najszybciej zakończyć, bo wieniec też musi trochę poschnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...