Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich Bobów Budowniczych z Cz-wy.

Aktualnie jestem na poczatku drogi w tym temacie, więc wszelką pomoc i rady przyjmę na klatę.

Teraz czekam na zezwolenie, a jak sąsiad się zdecyduje to będziemy zakładać przedliczniki na wodę i energię. Wycieliśmy niewielki lasek na działeczce i zdjeliśmy humusa.Zamówionego mamy już dekarza oraz firmę, która postawi nam nasze malusienkie gniazdko.

Domek nasz zaprojektowaliśmy pod siebie u suuuuper architekta.

Potrzebuję namiarów na spechydraulika oraz firmę od przydomowych oczyszczlni.No to do miłego...

Edytowane przez lili07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Bobów Budowniczych z Cz-wy.

Aktualnie jestem na poczatku drogi w tym temacie, więc wszelką pomoc i rady przyjmę na klatę.

Teraz czekam na zezwolenie, a jak sąsiad się zdecyduje to będziemy zakładać przedliczniki na wodę i energię. Wycieliśmy niewielki lasek na działeczce i zdjeliśmy humusa.Zamówionego mamy już dekarza oraz firmę, która postawi nam nasze malusienkie gniazdko.

Domek nasz zaprojektowaliśmy pod siebie u suuuuper architekta.

Potrzebuję namiarów na spechydraulika oraz firmę od przydomowych oczyszczlni.No to do miłego...

 

witaj

 

Bardzo dobrze że zaczynasz od tego forum lepiej trafić nie mogłeś.

Jeśli chodzi o przydomową oczyszczalnię ścieków to w Cz-wie mogę polecić EKOZET z ul. Warszawskiej. Są elastyczni i można wykonać taką inwestycje samemu w konsulatcji z nimi jednocześnie obniżając koszty.

 

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam poszukuje solidnej firmy zajmującej się tynkami z agregatu. Jakie macie spostrzeżenia odnośnie tynków gipsowe czy cementowo-wapienne?

 

Czytam i czytam.... Jesteśmy po kilku etapach, za nami już wylewki właściwe. I już wiem, którego z fachowców mogę polecić "w nocy o północy":

wylewki - p. Stroiński 601807794

tynki (cementowo - wapienne i piękne gipsowe) - p. Marcin 501493421

elektryk - p. Przemek 607361089

piasek i ziemia - p. Andrzej 605591987

Bardzo terminowi, rzetelni i nie mylą się w pomiarach po wykonaniu ;)

 

Pozdrawiam

I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla adam_cz-wa i Ibe_1.

Na pewno skorzystam z namiarów, a info o cięciu kosztów to bardzo, bardzo ważna dla mnie sprawa.

W założeniu mamy nadzieję się zmieścić z całością w ok. 230 tyś., więc cięcie kosztów będzie baaaardzo potrzebne.

Powierzchnia naszej chałpinki to niewiele ok. 84m2, a wykończenia z półki dla oszczędnych, czyli np.kafelki nie po 45 za m2 lecz góra do 30za m2.

Na to co trzeba wyłożyć pożądną kaskę to się wyłoży, lecz cała reszta bez luksusów.

A u nas dyskusja rodzinna na temat ogrodzenia. Grodzić czy nie. A jeśli tak to z jakich materiałów będzie najtaniej i oczywiście do samodzielnego wykonu ma być?

do miłego.... pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lili07, eksploatuje POS z drenazem rozsaczajacym od 7 lat i nie mialem nigdy problemow z nieprzyjemnymi zapachami. Jesli POS jest prawidlowo wykonana i wentylowana oraz odpowiednio eksploatowana (regularne zasilanie bakteriami, oproznianie osadnika gnilnego w rozsadnych odstepach czasowych), to nie powinno byc efektow ubocznych, o ktorych piszesz.

 

U mnie POS wykonywala w 2001 roku firma "Konar s.c." (wlasciciel: p. Konrad Morawski, Tel.: 34 3653178, Tel. kom.: 602516902).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Tak wiele osób życzliwie dało mi namiary na różne firmy, że podzielę się z Wami co u mnie słychać. Zakończyli pierwszą fazę wykonania wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Firma wykonująca to Aero-system, a rekuperator TCS Instalacja znajduje sie na nieużytkowym strychu. Płaskie przewody będą otulone warstwą 25 cm styropianu i zalane betonem z mixokreta. Znacznie obniża to koszty. Dzisiaj wyglada to tak:

http://images37.fotosik.pl/291/6b3ad4858b50f32bmed.jpg

 

Po zakończeniu, gdy już będzie stał rekuperator i będę znała koszt całkowity instalacji to podzielę sie tą wiedzą.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł z tymi płaskimi " przewodami" i przede wszystkim duża oszczędność miejsca. U mnie tak poprowadzili te rury że ciężko się poruszać po strychu. Tak się tylko zastanawiam, skoro masz nieużytkowe poddasze to po co to zalewać ? Podnosi koszty oraz obciąża konstrukcje.

Nie znam się na tym być może tak trzeba.

 

pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...