Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

A dlaczego Ślązaków?

Kompletnie nie czuje się Ślązakiem. Nic na to nie poradzę, ze tak nam nazwali województwo ;-)

 

Tanie a dobre okna - troche trudno. Spróbuj przejść się na ulicę Krótką oraz róg Wręczyckiej i Rocha tam jest bardzo dużo firm i chętnie robia wycenę nie zobowiązująco. Weź z sobą projekt. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki RENATKA, już na Krótkiej byliśmy. Producent TP Okna jak narazie był dla nas cenowo satysfakcjonujacy, ale na Błesznie mamy jeszcze dwóch wartych zainteresowania. W każdym bądz razie wszystko oscyluje w podobnej kwocie, chodzi też o to, żeby montaż nie spaprali i żeby w razie reklamacji byli ok.

 

Archi 100 podskocz na pogaduchy do jakiegoś dekarza udaj absolutnie chetnego na współpracę z nim, obgadaj wszystkie szczegóły, podziękuj i powiedz, że jak się rozmówisz w domu do dasz znaka i tyle. Nam to dobrze wychodzi, być może mamy niezłą gadanę. najważniejsze żebyś uzyskal to co Cię interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archi 100 mnie zrobili "nie - zobowiązująca" wycene trzech poktyć dachowych w Deco na Zaciszańskiej. Mają bardzo dużo róznych dachówek ceramicznych i betonowe Brasa. Doradzili, która jest lepsz technicznie od innej i ma aktualnie atrakcyjną cenę. Wstrzeliłam się na 40% rabat na Creatona tuż przed Bożym Narodzeniem. Cos mi sie o uszy obiło, ze obecnie Creaton też ma duzy upust na Futurę, która też jest bardzo ładna.

 

Lili świetnie sobie radzisz bez niczyjej pomocy.

 

Ja potrzebuję wykonawcę tarasu i murowanego z cegły klinkierowej ogrodzenia. Proszę o dobre namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archi 100 mnie zrobili "nie - zobowiązująca" wycene trzech poktyć dachowych w Deco na Zaciszańskiej. Mają bardzo dużo róznych dachówek ceramicznych i betonowe Brasa. Doradzili, która jest lepsz technicznie od innej i ma aktualnie atrakcyjną cenę. Wstrzeliłam się na 40% rabat na Creatona tuż przed Bożym Narodzeniem. Cos mi sie o uszy obiło, ze obecnie Creaton też ma duzy upust na Futurę, która też jest bardzo ładna.

 

Lili świetnie sobie radzisz bez niczyjej pomocy.

 

Ja potrzebuję wykonawcę tarasu i murowanego z cegły klinkierowej ogrodzenia. Proszę o dobre namiary

 

RENATKO - Serdeczne dzięki, jutro podjadę z projektem na zaciszańską, zobaczymy co powiedzą :)

 

Jak ktośszuka PARKIECIARZY TO MAM NAMIARY NA BARDZO DOBRĄ I TANIĄ EKIPĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Lili i Archi jak tam poszukiwania materiałów?

Udało się zamówić okna na Krótkiej, czy na Błesznie lepsze oferty mają?

Archi, a w Deco udało Ci się coś załatwić?

 

Ja nadal proszę o godnego polecenia wykonawcę tarasu i ogrodzenia z klinkieru

 

RENATKO, ja jestem teraz na etapie szukania materiałów na fundamenty i znalazłem taki skład w Rędzinach na ul. Wesołej, ceny ok, porównywałem z innymi składami i wypada ok, np. pustak ceramiczny kozłowice '29' - 2,50pln stal - 1T - 2600. Macie może jeszcze jakieś hurtownie do porównania lub zaproponowania ?

Co do blachodachówki to gość skserował projekt no i czekam na wycenę, miał mi to zrobić na środę, ale nie dzwonił, a ja byłem na urlopie więc też nie miałem czasu podjechać, ale jutro muszę się tam udać :) Choć w moim przypadku najprawdopodobniej będzie to dachówka. Przy moim dachu oszczędność może okazać się pozorna, ale jak będę miał wyceny to wówczas będzie czarne na białym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko, gdzie mogą zobowiązująco wycenić mi koszt dachu tz. pokrycia, bo nie wiem jaka jest różnica w moim przypadku, między dachówką ceramiczną, betonową a blachodachówką?

 

Myśmy kupowali pokrycie (gonty) w Inprobudzie na Wysockiego - profesjonalnie i sympatycznie. Mają różne materiały, wybór jest duży. I tam też z projektem ;)

 

Pozdrawiam

I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ja potrzebuję wykonawcę tarasu i murowanego z cegły klinkierowej ogrodzenia. Proszę o dobre namiary

 

Renatka :) jeśli znajdziesz podziel się z nami - ja też potrzebuję wykonawcę tarasu z drewna lub kamienia (mąż jeszcze nie dojrzał do drewnianego ;)). Termin - wiosna następnego roku....

 

Pozdrawiam

I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko

Okna zamówione na Błesznie. Zaoszczędzonego mamy 1 tysiaka w porównaniu do innych. Okna są od Majewskiego. Czy ktoś słyszał coś o tym producencie?

A dachowe będą z PCV, drewnianie skutecznie odradził nam kolega, który takowe ma i same problemy też.

U nas mury pną się do góry, a gdzieś we wrześniu położymy dach. mamy zamiar pójść w blachodachówkę. Czy macie namiary gdzie będzie dobra cena i duży wybór?

Pozdrawiam wszystkich budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RENATKO, ja jestem teraz na etapie szukania materiałów na fundamenty i znalazłem taki skład w Rędzinach na ul. Wesołej, ceny ok, porównywałem z innymi składami i wypada ok, np. pustak ceramiczny kozłowice '29' - 2,50pln stal - 1T - 2600. Macie może jeszcze jakieś hurtownie do porównania lub zaproponowania ?

Co do blachodachówki to gość skserował projekt no i czekam na wycenę, miał mi to zrobić na środę, ale nie dzwonił, a ja byłem na urlopie więc też nie miałem czasu podjechać, ale jutro muszę się tam udać :) Choć w moim przypadku najprawdopodobniej będzie to dachówka. Przy moim dachu oszczędność może okazać się pozorna, ale jak będę miał wyceny to wówczas będzie czarne na białym :)

 

2600 za tonę stali?! Ja w zeszłym roku kupowałem po 1800zł. Czyżby ceny aż tak wzrosły?

Spytaj jeszcze w firmie Bauland w Rudnikach i Marol w Turowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, proszę o podawanie namiarów na składy z bloczkami betonowymi tzw betonitami i ewentualnie ceny po jakich braliście, czy jesteście zadowoleni, czy nie? Pozdrawiam Adam

 

Ja będę brał ze składu z Rędzin ul. Wesoła cena 2,90 - i podobno są ok. Jeszcze wiem że robią też w Niwkach, są droższe i chyba nawet lepsze, gośc robi tam kostkę brukową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, proszę o podawanie namiarów na składy z bloczkami betonowymi tzw betonitami i ewentualnie ceny po jakich braliście, czy jesteście zadowoleni, czy nie? Pozdrawiam Adam

 

Ja kupowałem u gościa na ulicy Korkowej. Bloczki robi sam, są dobrej jakości, płaciłem 2,7-2.8, nie pamiętam dokładnie. Mam porównanie ponieważ brakło mi ich trochę i dokupiłem 30szt w składzie.

Bardzo nasiąkały wodą i w niektórych miejscach były aż żółte od piachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jeśli ktoś byłby zainteresowany zienia z wykopu na podsypkę to za około 2-3 tygodnie będziemy wywozić około 800m3

 

można przyjechać zobaczyć jak wygląda jak ktoś by się zdecydował to 9zł m3 w odległości 10km od Kłobucka (w cenie załadunek, przywóz i wysypanie)

 

można brać po 1 aucie (12-18m3)

 

chodzi nam o częściowe pokrycie kosztów

 

tel 792020455

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem u gościa na ulicy Korkowej. Bloczki robi sam, są dobrej jakości, płaciłem 2,7-2.8, nie pamiętam dokładnie. Mam porównanie ponieważ brakło mi ich trochę i dokupiłem 30szt w składzie.

Bardzo nasiąkały wodą i w niektórych miejscach były aż żółte od piachu.

 

potwierdzam bloczki bardzo dobrej jakosci na ulicy Korkowej (murarz bardzo chwalil),rowne.wlasciciel mily,transport do mnie -ok.30km ok.50zl z dwukrotnym przywozem.ja placilem w lutym br.2.40 szt.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos orientuje sie w cenach za wykonanie przyłącza wod-kan ( razem z projektem lub bez) ? Media są w drodze, dlugosc przylacza jakies 12m. Moze ktos zna godna polecenia firme od przylaczy wod-kan ( projekt, formalnosci, wykonanie, czyli od A do Z). Z gory dziekuje za informacje.

 

Ah , zapomnialem o dachowkach, gdzie mozna pojechac i zobaczyc ekspozycje pokryc dachowch ? Moja druga polowa nie moze sie zdecydowac na kolor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah , zapomnialem o dachowkach, gdzie mozna pojechac i zobaczyc ekspozycje pokryc dachowch ? Moja druga polowa nie moze sie zdecydowac na kolor :)

 

 

Domex, Deco, Orlikowscy w Kusiętach.... Jeśli nie możecie sie zdecydować n a kolor, a macie jakies swoje typy, to spytajcie w sklepie, może dadzą wam namiary na kogoś, kto juz kupił podobna dachówkę. Zawsze to lepiej zobaczyć pokrycie dachowe w realu na 200-300m2 niż na ekspozycji w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devileczek, ja płaciłam za projekt przyłącza 800 zł + 22% vatu, a samo przyłącze wod-kan kosztowało mnie 4 tys. :o

Woda po drugiej stronie ulicy, a kanalizacja po środku drogi. Nie było zbyt duzo kopania, ale zaangażowany był sprzęt specjalistyczny tzw. kret do przejscia pod asfaltową jezdnią. To i tak jest tańsze rozwiązanie niż zrywanie asfaltu, kopanie i zalewanie ponownie asfaltem. Za to drugie rozwiązanie firma z ulicy Rocha krzyknęła 8300 zł :rolleyes:

Projekt wykonywała mi pani Teresa Syc tel. 603279529 . Bardzo miła osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...