Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I jak spotkanie z Pania od firmy ogrodniczej?

My zas w środę umówilismy sie na spotkanie z projektantka ogrodu , http://www.projektogrod.eu/dane_osobowe.html , zobaczymy jakie koszty i co powie, ale dziwi mnie ż enikt nie korzystał z usług ogrodniczych ,żeby podzielić sie spostrzezeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petronelli, spotkanie z panią architekt ogrodów było bardzo sympatyczne i zaowocuje zimą wykonanym projektem, a wiosna pracami w ogrodzie. Okazało się, że nie jest ona właścicielką firmy ogrodniczej w sensie sprzedaż roślin, tylko projektuje i wykonuje z ekipa ogrody. Oto jej adres: http://www.euronas.pl

A jak Twoje spotkanie?

 

Devileczek, materiałów o których piszesz tam nie kupowałam ale inne owszem i stwierdzam, że ceny mają atrakcyjniejsze . Sprawdź ten kontakt: Hurtownia w Bieżeniu tel. do właściciela pana Damiana 605 036 544

 

Proszę ponownie o informacje o koszt gipsówki na zwykły tyn cementowo-wapienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petronelli, spotkanie z panią architekt ogrodów było bardzo sympatyczne i zaowocuje zimą wykonanym projektem, a wiosna pracami w ogrodzie. Okazało się, że nie jest ona właścicielką firmy ogrodniczej w sensie sprzedaż roślin, tylko projektuje i wykonuje z ekipa ogrody. Oto jej adres: http://www.euronas.pl

A jak Twoje spotkanie?

 

Devileczek, materiałów o których piszesz tam nie kupowałam ale inne owszem i stwierdzam, że ceny mają atrakcyjniejsze . Sprawdź ten kontakt: Hurtownia w Bieżeniu tel. do właściciela pana Damiana 605 036 544

 

Proszę ponownie o informacje o koszt gipsówki na zwykły tyn cementowo-wapienny.

 

Renatka

 

Na Tobie zawsze mozna polegac. Informacje z pierwszej reki :) Odnosnie gipsowki - to temat rzeka. Niedawno jedna brygada robila gipsowke u moich rodzicow. Robili dokladnie, troche 'prostowali' sciany, jeden sredniej wielkosci pokoj we dwoch robili dwa dni. I to naprawde robili, az zrobili. Jest idealnie. Ceny nie pamietam ale mogew zapytac. Do czego zmierzam. Cena gipsowki zalezy od tego jakie masz podloze czyli tynk cementowo-wapienny oraz jakie masz wymagania wzgledem jakosci i dokladnosci. Gipsowka, gipsowce nie rowna. Najlepszym rozwiazaniem bylo umowic sie z jedna firma na tynk i gipsowke. Wtedy bardziej przylozyliby sie do tynkow, znajac co ich czeka w przeciwnym razie podczas gipsowki. Zycze powodzenia

 

P.s. Pan Grzegorz bedzie u mnie kierownikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ponownie

trochę tutaj nie zaglądałem (brak czasu)

mam do sprzedania wychodek dla nowo powstającego budynku do postawienia na placu.

mi już nie będzie potrzebny a może komuś się przyda

wszystkim zainteresowanym którzy chcieli by sobie obejrzeć stan techniczny prosze o kontakt na priv!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Wolfram zakładał u mnie wodę ,kanalizacje oraz całą podłogówkę- mogę go polecić.

 

Co do ogrzewania gazem, to ja ogrzewam 250m od lutego i kosztuje mnie ok 750pln (razem z ciepłą wodą ;)

Jeśli chcesz :

 

- mieć wykonawcę który nie dotrzymuje uzgodnionych terminów

- rzeźbi na każdym kroku

- zmienia produkt który wybrałeś do instalacji bez konsultacji z inwestorem ( np.grzejniki)

- nie otrzymać żadnych dowodów zakupu ( piec, grzejniki, pompa itd)

- dopłacać za rzeczy które są w standardowym wyposażeniu gratis (np.do kotła)

- "mija się z prawdą" stosunkowo często

- poznać koszt realizacji zamówienie dopiero po jego zakończeniu

 

zatrudnij Pana P. WOLFRAMA który okazał się najgorszym wyborem jeśli chodzi o wykonawcę na mojej inwestycji...

 

p.s.

Polecenia z forum tego czy innego także należy traktować wg zasady ograniczonego zaufania.

JurasC2 bez urazy wiem że to Twój znajomy i być może u Ciebie się spisał bez zarzutu ale u mnie dał ciała bez dwóch zdań.

 

pozdrawiam

Edytowane przez adam_cz-wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz :

 

- mieć wykonawcę który nie dotrzymuje uzgodnionych terminów

- rzeźbi na każdym kroku

- zmienia produkt który wybrałeś do instalacji bez konsultacji z inwestorem ( np.grzejniki)

- nie otrzymać żadnych dowodów zakupu ( piec, grzejniki, pompa itd)

- dopłacać za rzeczy które są w standardowym wyposażeniu gratis (np.do kotła)

- "mija się z prawdą" stosunkowo często

- poznać koszt realizacji zamówienie dopiero po jego zakończeniu

 

zatrudnij Pana P. WOLFRAMA który okazał się najgorszym wyborem jeśli chodzi o wykonawcę na mojej inwestycji...

 

p.s.

Polecenia z forum tego czy innego także należy traktować wg zasady ograniczonego zaufania.

JurasC2 bez urazy wiem że to Twój znajomy i być może u Ciebie się spisał bez zarzutu ale u mnie dał ciała bez dwóch zdań.

 

pozdrawiam

 

witam i w 100% zgodze się z przedmówcą

u mnie też pan Paweł W. dał się poznać od najgorszej strony.

było to tak uzgodniłem miejsce w którym mają przebiegać rury z wodą ( z mojej kalkulacji wychodziło znacznie mniej kolanek złączek itd.) jedynie trzeba by było przekuć się przez jedną ścianę i rurki szłu by przy ścianie nikomu nie wadząc

po przyjeżdzei z pracy uwidoczniłem nie dość że owe rury szły przez środek przedpokoju to jeszcze przechodziły nad innymi rurami z którymi się krzyżowały (shock) wólgaryzm nie znał granic pana który tą robotę wykonywał p. Sławek jak by mógł to chyba by mnie pobił na mojej inwestycji. hehe

powierzyłem mu również pieniądze na poczet przyszłych prac ... i cóż nie dotrzymał terminu i poprosiłem o zwrot pieniędzy niestety ale oddał tylko część ...bo ponoć zapomniał doliczyć jednej FV na łączna kwotę 550zł ehhh

moim zdaniem strzeżcie się

nie godzien zachodu

 

 

pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu dobrą cenę na beton dostałem w firmie hoger.

http://www.hoger.pl/9.html

Ceny się zmieniają i warto zadzwonić do kilku dostawców np. włodar, hoger, dyckerhoff Polska.

 

p.s.

zwróćcie uwagę na fakt czy cały beton z gruchy został wylany. Słyszałem o kierowcach którzy potrafią sprzedawać beton na raty z takich "końcówek'' np po 2m3.

Nie wyleją wszystkiego mówiąc że to już wszystko i że ktoś źle wyliczył zapotrzebowanie na beton a później jadą z tym na inną budowę.

 

 

 

powodzenia

Edytowane przez adam_cz-wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje gipsowanie ścian na naszym terenie?

Jeden wykonawca zastrzelił mnie kwotą 16 zł netto, a drugi 20 zł brutto. Ceny bez materiału oczywiście.

 

Z tymi gipsówkami to rzeczywiście bywa różnie, ale powiem konkretnie jak było u mnie. Tynki cementowo-wapienne (średniej jakości, ale nie najgorsze), ekipa powiedziała mi krótko: 5pln netto za warstwę gipsu, z tym że dobry efekt daje podwójna warstwa czyli 5pln x 2 = 10pln, a w salonie proponują potrójną warstwę dla "super efektu". Do ceny samych warstw trza doliczyć gruntowanie 2,5 pln/m2. Od razu radzę wyjaśnić temat otworów w murach, typu drzwi, okna, wnęki okienne. Najlepiej spisać umowę na całość.

 

Reasumując cena gipsówek w moim przypadku to 12,5 pln/m2 podwójna warstwa (efekt bardzo dobry), 17,5 pln/m2 potrójna warstwa (efekt super dobry).

 

Ale jeszcze jedna uwaga: jak już moi przedmówcy raczyli zauważyć każda ekipa jest różna i czasami nawet jeżeli nałożą wam 5 warstw może się okazać, że nie o to wam chodziło. Przy modnych dzisiaj oświetleniach przyściennych, warto do gotowej gipsówki przyłożyć halogen, żeby wtedy zobaczyć to, co zobaczylibyście dopiero po włączeniu docelowego światełka.

 

No i do malowania proponuje brać tych samych co do gipsówki, wtedy robią jak dla siebie, szczególnie jak pochodzicie przy nich trochę z halogenem. Ja na malowanie dostałem ofertę 3 pln/m2 za jednokrotne malowanie.

 

Gipsówki robiłem wiosną tego roku.

 

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)Bardzo dziękuję denhoff ! :)

 

Twoje ceny wydają się sensowne. Te, które miałam podane wcześniej nie zawierały informacji ile warstw gipsu i z jakiego materiału. Podobno najlepsza jest Nida, ale nie lubią jej fachowcy, bo jest twarda.

W czwartek jestem umówiona z potencjalnym wykonawcą i dzięki Tobie wiem czego mogę się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...