Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

Anka nawet się nie wysilaj ze spisywaniem numerów, bo jedynym właściwym jest ten , który już podałaś :). Wszystko trzyma krótko pan Antoni i jego trzeba molestować ( tzn rozmawiać ).

 

Tak btw ciężkie zdziwienie zaliczyliśmy w piątek. Od środy brukowano nam podjazd i chodnik. We czwartek wieczorem żona sprowadziła jakiegoś magika od tzw zieleni, bo otoczenie domu to jedna olbrzymia góra gruzu i błotko. W piątek po południu teren wyrównany i bez hałdki. Pomyślałem sobie, że sprawny facet, z błędu wyprowadzili mnie płytkarze. Przyjechał pan Wrona ( z ekipą ) i posprzatali ( a z budowy wynieśli się w listopadzie ).

 

Moze ktoś zna kogoś dobrego od zieleni, bo człowiek z Libidzy miał oddzwonić we czwartek i chyba mu się telefon zepsuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Juras, p. Wrona poradził mi, bym sobie zamówiła piasek płukany z Myśliny. Kosztuje 18 zł za tonę. To kilka kilometrów za Dobrodzieniem.

Domowy nr do p. Wrony to 0343179073. Ponoć jak najbardziej aktualny. Gdybyś jednak zdecydował się na poleconą przeze mnie ekipę - możesz sobie zamówić robociznę z materiałami. Oni wszystko zapewnią. Ekipa bardzo solidna, zapewniam im tylko wodę na kawę i prąd do betoniarki :D . Obecnie robią tynki, mury, ocieplenia, wylewki. W sumie full-serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juras, brałam piasek kwarcowy na ostatnią warstwę. Jednak zwykłego piasku szybko brakło, płukanego zostało, więc ekipa obecnie drugą i trzecią warstwę robi z kwarcowego. W sumie na około 900 m2 tynków mieliśmy przywiezione 15 ton zwykłego piasku z Zaborza i 15 ton piasku kwarcowego (o najmniejszej granulacji) z Myśliny.

Z której strony Cz-wy budujesz dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stronie północnej Częstochowy, koło Rędzin, jakieś 10km od skrzyżowania na trasie przy Castoramie.

Dużo macie powierzchni do tynkowania :( , u mnie będzie gdzieś połowa tego. Na razie jeszcze walczę z elektryką i instalacją alarmową. Ale mam nadzieję, że do połowy maja temat zamknę i tynkarze będą mogli ruszyć całą parą :)

A piasku z Zaborza wezmę chyba całą wannę (30t), bo po tynkach będą wylewki, więc się nie zmarnuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juras, my też mieliśmy robić wylewkę z piasku z Zaborza, ale nam go wszyscy odradzają, włącznie z ekipą tynkarzy. Ponoć najlepszy to on jest, ale do tynkowania i murowania, a już do wylewek trochę mniej. Mówią, że najlepszy jest piasek płukany trochę grubszej granulacji - taki drobniejszy żwirek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedzieli, że z Myśliny. Twierdzili tylko, że płukany grubszy. Ekipa kończy jutro tynkowanie. Tempo mają ładne - około 900 m2 tynku robili od ubiegłego wtorku, skończą koło południa. W sumie 6,5 dnia w sześć osób. Na szczęście wszystko robią bardzo dokładnie, szef strasznie ich pilnuje (syn szefa robi z nimi).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój tata przywiózł nam piasek do wylewek, szef ekipy od tynków stwierdził, że jest on idealny do wylewek. Niestety byłam w pracy i nie wiem skąd ten piach i za ile. Jeśli się dowiem, dam cynk :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaliczyłem ostatnią wizytę w Castoramie po farby i mam nadzieję w poniedziałek zakończyć malowanie.

Również dzisiaj wynieśli się elektrycy ( nietrudno zgadnąć, że od Wrony :) ), płytkarz-hydraulik i stolarzo-podłogarzo-schodarze ( mają jeszcze tylko dowieść balustradę schodów i brakująca listwe podłogową ).

Pozostał jeszcze tylko stolarz-od-drzwi, brakuje szybek. Gdyby ktoś potrzeboawł drzwi robionych to służę kontaktem bo porównywalnie bardzo tani i wydaje się, że dobry.

W środę tzw termin zero - podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL, w najbliższym czasie będziemy kupować drzwi zewnętrzne, wewnętrzne dopiero w przyszłym roku. Czy ten stolarz robi również zewnętrzne? Z drewna litego czy klejonego? Skąd on jest i najważniejsze - ceny, w jakich można kupić drzwi?

My też w sobotę kupowaliśmy farby, tyle, że w OBI.

To Wrona ma również ekipę elektryków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zewnętrzne dwuskrzydłowe, zapłaciliśmy 2700 Wykonawcy nie polecam. Wewnetrzne miały być po 650 z oscieżnicami, niedawno nam podniósł cenę do 700 i wczoraj dzwonił, że znowu cena coś nie taka. Zostały do zamontowania szybki. Takie same drzwi u innych 1700 zł.

Wrona ma dużą rodzinę :). Każdy ma swoją działkę, najmłodszy syn z ekipą zapewne u was robił tynki - nam robił również wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu od dawna ale dopiero wczoraj dowiedzialam sie że istnieje takie forum dotyczące Częstochowy. Fajnie!!

Czekam obecnie na pozwolenie i jak tylko je otrzymam to zaczynam budowę mojego wymarzonego. Niestety jeszcze niewybrałam wykonawcy, może ktoś podpowie, doradzi, jakąś firme budowlaną poleci!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...