Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czesc, jednak po kolejnych namyslach bedziemy miec kociolek na gaz. :)

 

Aniu mamy synka 20 miesiecznego, ekipe tez już mamy, która wchodzi w sierpniu, a projekt kupiliśmy we wrześniu zeszlego roku. Na forum jest dużo osób budujących ten domek, więc porady też są, niestety niewidzialam na żywo mojego domku, ale gdzieś podobno w Polsce już taki jeden stoi, na moje nieszczescie większosc posiadaczy tego projektu zaczyna budowe dopiero teraz :cry: .

Wczoraj ekipa postawila nam ogrodzenie, i teraz można działac, ale sie zacznie!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, zobaczyć własny domek u kogoś innego to fajna rzecz. Szkoda, że wszyscy dopiero mają w planach budowę tego domku - nowe projekty mają właśnie ten minus. Ale co tam, będziesz pierwsza i będziesz mogła poradzić coś innym. Tak mam z moim projektem, na forum wybudowaliśmy ten dom jako pierwsi.

To Ty też masz męską większość w domu :wink: . Ja mam dwóch synów - 7 i 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam-witam…

 

Co prawda nie mam w planach żadnej budowy w najbliższym czasie, ale jakaś mała rozbudowa pląta mi się po głowie. A że już wiem, że nie będzie ona taka prosta w realizacji to chęć szukania pomocy zaprowadziła mnie na to forum. Jestem z Częstochowy więc jeśli pozwolicie to pragnę zwiększyć grono grupy częstochowskiej :)

 

 

pozdrawiam mo_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dawno mnie tu nie bylo ale bylam duchem bo czytalam wasze wypowiedzi. U mnie na budowie nic nowego, czekamy na odbiór przylącza do sieci elektroenergetycznej. Wreszcie może zaczniemy budowę na poważnie, choć trudno budować na poważnie z jednej pensji (ja ciągle nie mam pracy). W tym roku planujemy instalacje i tynki, jesienią gdy wyschną tynki wstawimy okna i drzwi i jak dobrze pójdzie to będzie tyle. Jak Wam zazdroszczę gdy czytam o Waszych budowach - ciekawe kiedy u mnie będą takie postępy jak na innych budowach. Może dopiero wtedy gdy dostanę pracę i zacznę zarabiać. A na budowie do tej pory większośc prac wykonywaliśmy sami systemem gospodarczym, jest to bardzo duża oszczędnośc funduszy tym bardziej gdy tak jak nam nie śpieszy się z przeprowadzką i mieszkamy daleko od naszej budowy ( 50 km w jedną stronę).

Wprawdzie ja chcialabym przeprowadzić się jak najszybciej ale nic nie mogę na to poradzić że takie czasy i pracy brak. A już chcialabym zająć się moim ogrodem, wprawdzie posadziliśmy kilka świerków i jodel ale większość uschla bo zbyt rzadko byly podlewane.

P.S. przepraszam za tekst bez literki l z kreską ale padla mi ta literka na nowej klawiaturze.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rena, a jak często jesteście na swojej działeczce? Bardzo rzadko ostatnio piszesz :cry: . Tynki i instalacje będziecie robić sami czy ktoś Wam je będzie robił? Twój mąż mógłby sobie podać ręce z moim, on też prawie wszystko sam robi. W sumie nie robił tylko samodzielnie ogrzewania, elektryki i tynków. Obecnie bawi się z wylewkami, bo nie można nigdzie znaleźć miksokreta.

Szukasz pracy wyłącznie w swoim zawodzie (jaki masz zawód?) czy obojętnie jakiej? Ja w swoim zawodzie też nie mogę znaleźć pracy, więc prowadzę z mężem sezonową działalność gospodarczą. Od stycznia do końca lipca mamy wolne, potem intensywnie pracujemy i bardzo nam to odpowiada. Dzięki półrocznym wakacjom można wiele samemu zrobić przy domu :D .

W Waszych stronach znajduje się wiele zakładów dziewiarskich, więc gdy będziecie już mieszkać w Poraju, zawsze można gdzieś dorobić :wink: . A co robi Twój mąż?

W sumie budową nie ma się co dołować. Najważniejsze, że chociaż powoli, zawsze do przodu :D :D :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczów czestochowy i okolic i odrazu zapisuję się do klubu. Coprawda narazie to nie są jeszcze moje okolice, ale mam nadzieję, że będą.

Razem z Piotrem, który chyba juz tu zaglądał pod nikiem (pietrek) budujemy domek w Kłobucku.

 

Ponieważ on chwilowo nie ma dostępu do netka mam pytanie.

Szukamy ekipy do c.o.

Czy ktoś mógłby nam kogoś ewentualnie polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie gruzu, cegieł, kamienia Wam nie brakuje. Skądś to znam, pamiętam księżycowy krajobraz po rozbiórce na mojej działce.

A co będziecie rozbudowywać i kiedy?

 

rozbiórka była za gruz-więc sie nam upiekło z tym całym bałaganem ;)

chcielibyśmy dobudować kiedyś przybudówkę do domu-ale wiem, że będzie kiepsko bo jesteśmy tylko współwłaścicielami w "naszej" nieruchomości a jeden z współwłaścicieli z czystej złośliwości nie wyrazi nam na to zgody :( generalnie poszukuję namiarów na jakieś dobrego prawnika-radcę prawnego specjalizującego się w prawie budowlanym, bo cokolwiek byśmy nie chjcieli zrobić ( a chęci mamy wielkie ) to blokuje nas jedna współwłaścicielka - w sumie jest nas 3 współwłaścicieli :(

 

aktualnie pilnie potrzebuję informacji czy na jednej działce mogą być dwie bramy wjazdowe - z dwóch róznych ulic

:( help me

 

 

pozdrawiam mo_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...