Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zender....trzymamy kciuki!!!!!! :D

 

 

dzieki :-)) na poczatek zaczne zjazd. Ponoc teraz jest takie prawo budowlane ze na wykonianie zjazdu z drogi gimnnej potrzeba normalnego PB. Ja takie rowzniez dostalem PB na obiekt IV kategori.

Dzis sie upewnilem i panowie powiedzieli mi ze musze miec osobna tablice info. oraz kierownia z upr. jak rowniez dziennki budowy. Jedyne co jest na + tej dodatkowej papierologi to to ze ramy czasowe mam dokladnie takie same jak na budowe domu :-)) czyli sobie teraz zrobi min. aby tylko ciezaroweki mogly sie poruszac zas na koniec budowy domu wykoncze zjazd taki jak bym chcial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zatem jak pisalem powoli zaczynam na poczatek zjazd udalo mi sie dostac rury betonowe fi=40cm po 45zl . Kupilem 8 juz sa na dzialce teraz tylko je musze zamontowac. Niestety ale moj kolega byl wstanie zdobyc namairow do kierownika budowy wzgledem oprocz ekipy do budowy stanu surowego poszukuje kier.budowy.

 

W betoniarni dostalem namiar na p. Cesarza z Koziegłów. Moze ktos powiedziec cos na temat tej osoby ? Cena standardowa 1000zl mieszka jakie 5km od mojej dzialki tak ze licze na to ze bedzie na budowie wtedy kiedy powinien.

Przy okazji ow kier. odradza zabawe w budowanie zjazd zgodnie z wymaganiam tzn dziennik budowy tablica info i dodatkowu kier.budowy z upr. na drogowke (czytaj roboty drogowe)

 

To tyle zatem prosze ewentualnie jezeli ktos poznal p.Cesarza o opinie o nim na + i na -

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wreszcie pogratulować: od środy mam prąd na budowie. Teraz poszukuje taniej ekipy do tynków, może najpierw fachowca do instalacji elektrycznej wewnątrz budynku. Ile w naszych okolicach biorą od punktu - kto wie??? Gdybyśm instalacje i tynki mieli za sobą do powiedzmy października to szukam dobrych i niedrogich okien w naszej okolicy. Proszę o podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć od roku mój brat buduje Manuelę na Wancerzowie (15 km od czwy w stronę Włoszczowej) ma już piwnicę i zewnętrzne ściany ale nie ma pomysłu na schody może byście byli tak mili i podrzucili jakieś zdjęcia schodów albo mógł by do Was podjechać i obejżeć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rena, cieszę się, że w końcu Wasza budowa nabiera tempa. Co do ekip, ponoć tania jest firma z Żarek Żydowskich p. Balwierza. Podobno biorą 7,5 - 8 zł za metr2. Tynkowali wiele domów w mojej wiosce, niestety nie mam do nich namiaru.

Co do prądu - za instalację w moim domu elektryk skasował 4 tys. (ponad 100 punktów).

Do nas miała dzisiaj przyjść ekipa od wylewek. Nie przyszła, bo przedłużyła się robota na innej budowie. Niestety panowie "zapomnieli" nas o tym uprzedzić i jak grzyby czekaliśmy na nich od rana do południa. Później się wkurzyłam i "delikatnie" im nagadałam. Obiecali, że przyjdą w sobotę. Jeśli nie, zrobię im odpowiednią reklamę na forum. Facet miał u nas robić wylewki na początku lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zender, co do tego wjazdu to p. Cesarz dobrze Ci radzi - nie pchaj się za bardzo w urzędy. Po co Cię mają nachodzić? My nie zgłaszaliśmy za jego namową rozbiórki domu. Jakby co chałupa zawaliła się sama i po problemie. W naszej gminie wszystko jest na skróty :D :wink: . A Cesarz pracował przez kilka lat w Urzędzie Gminy właśnie przy wydawaniu warunków zabudowy i projektach, więc ma trochę pojęcia o tym, o czym mówi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zender, co do tego wjazdu to p. Cesarz dobrze Ci radzi - nie pchaj się za bardzo w urzędy. Po co Cię mają nachodzić? My nie zgłaszaliśmy za jego namową rozbiórki domu. Jakby co chałupa zawaliła się sama i po problemie. W naszej gminie wszystko jest na skróty :D :wink: . A Cesarz pracował przez kilka lat w Urzędzie Gminy właśnie przy wydawaniu warunków zabudowy i projektach, więc ma trochę pojęcia o tym, o czym mówi.

 

Wlasnie poszelem za jego rada i robie to normalnie ale decyzje o PB zjazdu sobie jutro uprawomocnie. Dzis mnie z dzialeczki deszcz pogonil ale juz powoli obraz zjazdu sie wylania :-))) bedie piekny jak ta lania jak to Mickiewczi powiedzie czy tez inny wiesz narodowy

 

a kompa jak nie ma tak dalej nie mam :-(

 

 

 

 

pozdrowka Zender

 

ps. odkad zaczolem akcjie budowa cena mojej dzialki i sasiedni zacznie poszla do gory wszycy by chcieli teraz kupic , co roz ktos przejezdza i panie bo ja bym kupil ta albo tamta moze tez hahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz kupującym, że w Mysłowie pod słupami wysokiego napięcia mogą sobie kupić działki :wink: .

Nie wiem, czy zauważyłeś, że w naszych stronach ludzie budują domy gdzie popadnie, czyli gdzie ma kto kawałek wolnego placu, głównie gdzieś z tyłu w sadzie bądź za zabudowaniami gospodarczymi. Potem doprowadzają do tego domu drogę i już nowa ulica gotowa :wink: . Toteż czasem ktoś się zatrzyma i zapyta o jakąś ulicę, na której stoją ze dwa domy. I bądź tu człeku mądry, trzeba by sobie mapę naszej wioski sporządzić. A w Mysłowie ulic jak w małym miasteczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz kupującym, że w Mysłowie pod słupami wysokiego napięcia mogą sobie kupić działki :wink: .

Nie wiem, czy zauważyłeś, że w naszych stronach ludzie budują domy gdzie popadnie, czyli gdzie ma kto kawałek wolnego placu, głównie gdzieś z tyłu w sadzie bądź za zabudowaniami gospodarczymi. Potem doprowadzają do tego domu drogę i już nowa ulica gotowa :wink: . Toteż czasem ktoś się zatrzyma i zapyta o jakąś ulicę, na której stoją ze dwa domy. I bądź tu człeku mądry, trzeba by sobie mapę naszej wioski sporządzić. A w Mysłowie ulic jak w małym miasteczku.

 

 

witam

 

haahaha no tak ale widze ze co niektorzy teren wyrownuja i nawoza ziemi ? chyba im zalezy aby budowac sie wlasnie w tej wsi

 

Ja naszczescie pard bede mial daleko do siebie :-) dzis pan w Enion powiedzial mi ze moze na wiosne, no to mu troche wygarnolem jako przedstawicielowi ZE :-) poczym podpisalem umowe przylaczeniowa na 14 kw i sobie grzecznie zdrazniony na dzialke pojechalem

 

Naszczscie humor mi poprawil pan z DACH-BUDu ceny 50 tys za stan surowy otwarty 313m2 wydaje sie byc sredni ?? a moze drogo

 

Niedlugo mam dostac ogolny kosztorys zbaczmy co z tego wyjdzie.

 

Ponoc firma DACH-BUD dziala juz lat w gminie Kozieglowy az dziw ze tak malo osob o niej slyszalo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zender, pewnie słyszeli o firmie, która robiła u kogoś, ale nie wiedzą jak się nazywa. Rozmawiałeś z kimś, komu budowali dom, czy tylko z nimi gadałeś? Najlepiej zapytać inwestora.

Co do prądu i myszkowskiego Enionu - nasza energetyka stwarza zawsze największe problemy w okolicy. Rządzi się swoimi prawami. Gdy będziesz zakładał prąd bądź brał kogoś do zrobienia przyłącza, musi to być pracownik myszkowskiego energetyka. Inaczej robią ogromne problemy z odbiorem. U nas zakładał prąd bardzo sympatyczny facet z naszej wioski. Z okolic jest jednak jeszcze taki jeden, którego należy unikać. Obiecuje, bierze zaliczkę a potem możesz się go prosić, by przyszedł. Gdy będziesz coś działał w sprawie prądu, daj cynk to Ci podam namiary do gościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zender, pewnie słyszeli o firmie, która robiła u kogoś, ale nie wiedzą jak się nazywa. Rozmawiałeś z kimś, komu budowali dom, czy tylko z nimi gadałeś? Najlepiej zapytać inwestora.

 

Hej

 

No wlasnie poki co tylko z nimi i tylko ogladalem ich palc budowy i ich efekty. Ale ciezko zlapac inwestora chociaz bede sie staral moze mi sie uda. Poki co jest raczej poztywnie do nich nzastawiony, nadal jestem ciekawy wyceny do p.Wrony na moj skromny domke :-))

 

A moj zjazd powoli nabiera wygladu :-) szalunke juz zrobiony, zbrojenie zamowione u Wojtka teraz tylko je w pon. zamontowac a we wtrek betonik chyba zamowie B20 ?? u Polaka

 

Pozdr

 

ps. Im czescej bywam na dzialce tym bardzije moje 5443 m2 wydaja sie malusie!! czy to normalne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, działka dopiero zmaleje jak ją zagracisz wszelakimi rzeczami budowlanymi typu betoniarka, piach, pustaki. Potem, gdy zrobiony będzie stan surowy i uprzątnie się bałagan, no i coś na niej posadzisz, zacznie się znowu powiększać. Jednak z reguły takie łyse pole wydaje się być największe. Kupuj hektary od sąsiada, jak tylko jest jeszcze taka możliwość. Też przydałby się nam trochę szerszy plac, może kiedyś sąsiad będzie chciał sprzedać domek obok nas... Zauważyłam, że mniej więcej od lat dwóch ludzie wykupują u nas wszelkie działki jak lecą, zostawiając tylko te pod słupami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...