Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

gdzie moge kupic tanio purotherm na naszym terenie? i kiedy najlepiej to zrobić, bo słyszałam,że grudzień i styczeń są najtańszymi miesuiącami.

pozdrawiam

 

 

Witam

 

Tez przylaczam sie do tego pytania, juz wiem ze mozna go sobie spokojnnie magazynowac na dzialce przykrytego folja, i nie bedzie problemow napewno jezeli sie nie wypakuje go z fabyrczego opakownia

 

pozdr. Zender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za miłe powitania,

 

dzisiaj odebraliśmy projekt od architekta, który zrobił adaptację. No i mamy oczywiście pierwsze problemy, bo człowiek nie zrobił pewnego detalu tak jak powinien. Więc w poniedziałek musimy zareklamować. Tak to już bywa, znacie to pewnie z doświadczenia. Aż strach pomyśleć co będzie dalej......... , w przyszłym tygodniu jedziemy do UG Kłobuck załatwiać pozwolenie na budowę.

pozdrawiam

cześć Agnetka.

my budujemy konkursowy całkiem niedaleko Pierzchna (śliczna wiocha) w Cisiach (obok Blachowni). Mamy już stan surowy otwarty. Czy masz juz jakis pomysł na "słup" wokół ktorego wiją się schody? To szczegół, który mnie irytuje. I nie widzę go oczyma swej wyobraźni po wykończeniu. POzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Jacek,

 

jak to miło zobaczyć, że ktoś buduje ten sam domek i to całkiem niedaleko.

Niestety pomysłu na schody nie mam. Myślę, że to wszystko wyjdzie podczas budowy, którą zaczynamy wiosną. Nic niestety nie potrafię Ci podpowiedzieć.

Nie będziesz miał nic przeciwko temu, jak przyjadę do Twojej miejscowości i popatrzę sobie na domek ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Jestem tu po raz pierwszy i bardzo cieszę się, że istnieje taka grupa wsparcia:-) Pokrótce opiszę moją sytuację:

myslimy z mężem o budowie domu.Na razie jesteśmy na etapie sprzedaży mieszkania - jak sprzedamy bierzemy się za kupno działki i wszystkie sprawy urzędowe. Jednakże jesteśmy trochę przerażeni sytuacją jaka panuje na rynku budowlanym - wszędzie straszą, że nie ma fachowców i nie ma kto budować. Zaczynamy się zastanawiać, czy nie będzie bezpieczniej kupić dom do remontu...

Co radzicie - lepiej budować własny, czy remontować???

ile prawdy jest w tym, że nie ma fachowców i nie ma kto budować?

Dzięki za informacje i porady.

Pozdrawiam

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnetka!

Chętnie się spotkamy i oprowadzimy po posiadłości. Podaję nr komórki 503306404.

 

 

witam,

w niedzielę wieczorem byliśmy w Cisiach, trochę błądziliśmy, ale w końcu naszym oczom ukazał się Konkursowy. Wprowadziłeś pewne zmiany do projektu (ścianka kolankowa, inne okna na górze i chyba komin w salonie trochę w inną stronę niż w oryginale). Domek jest śliczny, gratuluję i życzę dalszych postępów na budowie oraz rychłej przeprowadzki. Bardzo dziękuję za podanie numeru telefonu, zadzwonię, bo bardzo chciałabym zobaczyć jak jest w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Jestem tu po raz pierwszy i bardzo cieszę się, że istnieje taka grupa wsparcia:-) Pokrótce opiszę moją sytuację:

myslimy z mężem o budowie domu.Na razie jesteśmy na etapie sprzedaży mieszkania - jak sprzedamy bierzemy się za kupno działki i wszystkie sprawy urzędowe. Jednakże jesteśmy trochę przerażeni sytuacją jaka panuje na rynku budowlanym - wszędzie straszą, że nie ma fachowców i nie ma kto budować. Zaczynamy się zastanawiać, czy nie będzie bezpieczniej kupić dom do remontu...

Co radzicie - lepiej budować własny, czy remontować???

ile prawdy jest w tym, że nie ma fachowców i nie ma kto budować?

Dzięki za informacje i porady.

Pozdrawiam

_________________

 

 

Witam

No coz twierdza tak ludzie z branzy ale w sumie Ja sie z takim w dyskusje niewdaje bo i po co :) Ja ekipe znalazlem bezwiekszych problemow, czy dobra to sie okaze dopiero. Materjal na dom kupuje wczesniej aby zaoszczedzic, patrzac tutaj na formu niektorzy ludzie w te wkacjie wypisywali ze nie moga dostac podst. matrejalow budowlany, no coz Ja akurat orjentowalem sie w moich skladach i hurtowniach w rejonie - wszystko bylo na miejscu a jak czegos niemieli to dlatego ze tym nie handluja a nie ze niema u producetna. Chociaz napewno czesc niedocenianych fachowcow wyjechala , na pocieszenie dodma ze lazjy i obiboki co chca brac tylko kase i odstawiaja fuszeker bo nie maja pojecia o swojej pracy tez wyjechali - naszczescie :) , lecz uwazac trzeba bo rodza sie nowi na ich miejsce samo - fachowcy od 7 bolesci :D

pozdr. rzycze udanje decyzji zender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My z żoną również zamierzamy coś postawić - jakiś niewielki domek tak do 120m. Mamy na chwilę obecną jush nagraną działkę w Cz-wie na Stradomiu i tylko czekamy na załatwienie papierów. Działka to niestety grunt rolny (więc kupno musi iśc przez ARR w opolu), ale ma wydane warunki zabudowy i tylko dlatego zdecydowaliśmy się na nią. Mamy nadzieję że do końca tego roku uda się pozałatwiać wszystkie formalności a może nawet ją ogrodzić i doprowadzić media. Pożyjemy zobaczymy. Na razie to musimy przyswoić sobie spooooro wiedzy na temat budowania domu, bo w tej kwestyji doświoadczenia nie mamy. Na szczęście posiadam na tyle umięjętności że jestem w stanie nam domek wykończyć w środku.

 

Pozdrówka dla wszystkich budujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My z żoną również zamierzamy coś postawić - jakiś niewielki domek tak do 120m. Mamy na chwilę obecną jush nagraną działkę w Cz-wie na Stradomiu i tylko czekamy na załatwienie papierów. Działka to niestety grunt rolny (więc kupno musi iśc przez ARR w opolu), ale ma wydane warunki zabudowy i tylko dlatego zdecydowaliśmy się na nią. Mamy nadzieję że do końca tego roku uda się pozałatwiać wszystkie formalności a może nawet ją ogrodzić i doprowadzić media. Pożyjemy zobaczymy. Na razie to musimy przyswoić sobie spooooro wiedzy na temat budowania domu, bo w tej kwestyji doświoadczenia nie mamy. Na szczęście posiadam na tyle umięjętności że jestem w stanie nam domek wykończyć w środku.

 

Pozdrówka dla wszystkich budujących.

 

Witam

Trafiliscie pod wlasciwy adres na tym formu panuje mila atmosfera i mozna b.duzo dowiedzic sie na tematy budowlane.

Pozdrawiam

zender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie wszystkich :FORUMOWICZÓW" jesteśmu po raz pierwszy na forum ale sądząc po dyskusjach panuje tutaj najlepsza kompetencja jeśli chodzi o temat budowania domów. Dlatego proszę

o informacje na temat budowy domów w systemie prefabrykowanych elementów keramzytobetonowych. Na wiosnę chcemy wybudować swój dom w tej technologii. Dlatego jestem ciekawa opinii wszystkich, którzy mieszkają w takich domach jeden lub kilka sezonów. Jak sprawdza się taki dom podczas sezonu grzewczego? Na co należy zwrócić uwagę podczas projektowania i budowania? Czy ktoś zna wady i zalety tej technologii?

_________________

aga

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równo rok temu myśleliśmy o domu z gotowych prefabrykowanych ścian keramzytowych. Dobre wrażenie zrobiła na nas firma z Bielska i prawie się zdecydowaliśmy. Potem zaczęliśmy oglądać "gotowe" domy. Tknęło nas, gdy obejrzeliśmy ściany z czarnymi kropeczkami ze spiekanych popiołów. Potem była kalkulacja i okazało się, że wcale nie jest taniej niż przy technologii tradycyjnej. Oglądaliśmy też tempo budowy - ściany powstały błyskawicznie, ale podwykonawcy do następnych robót spóźniali się tak jak wszędzie. Przekonał nas z kolei fundament Legalett, okazało się niestety, że na naszej działce jest nieopłacalny. My zrezygnowaliśmy po rozważeniu za i przeciw. Mamy dom z porothermu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...