Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

Dzięki za podzielenie się swoimi doświadczeniami. My z firmą produkującą prefabrykaty keramzytobetonowe oraz jednocześnie stawiającą domy w w/w technologi z Konopisk k/Częstochowy jesteśmy umówieni w środę. Widzieliśmy jeden dom w tej technologii i rozmawialiśmy z gospodarzem, któremu również budowała ta firma i musimy przyznać, że wypowiadał się zarówno o wykonoawcy jak i samej technologii w samych superlatywach. Cała jego inwestycja trwała 5 miesięcy od wylania płyty fundamentowej do chwili wprowadzwenia się. Widzielśmy ściany, które faktycznie wyglądają od srodka jak idealnie gładziutko, koszt budowy bnez białej armatury, podłóg, drzwi wewnętrznych jak twierdzi wyniósł 1600zł/m2. Aktualnie cena m2 jak zostałem poinformowany przez właściciela firmy do końca roku wynosi ok. 1820 zł/m2 brutto. Według naszych orientacji trudno powiedzieć co wychodzi drożej, a co taniej biorąc pod uwagę GALOPUJĄCE ceny materiałów i robocizny. Orientowałem się w cenach materiałów w hurtowniach jak również barłem pod uwagę kolegów którzy w ciągu ostatnich 2-lat ukończyli budowy (Głównie w tradycji). Z tych obserwacji wynika, że ceny od stycznia ubiegłego roku jeśli chodzi o materiały poszły o 100% np. styropian jeszcze w kwietniu tego roku można było kupić po 70 zł/m3 - dziś to koszt ok 160zł/m3. Zwykle w tym okresie tj. między listopadem a lutym ceny materiałów spadały, a przynajmniej utrzymywały się na stałym poziomie, a z informacji z hurtowni wynika, że w styczniu zapowiedziane mają kolejne podwyszki np. MAX-ów czy Porothermu o ok.10%. Jeśli patrzeć więc na to w ten sposób kiedy koszt budowy stanu surowego rocznie rośnie o 70 - 100% to pytanie o tanią technologię staje sie pytaniem retorycznym. Zadajemy sobie właśnie pytanie czy nie jest sęsownym spieniężenie swego majątku i szybka inwestycja w ciągu 5-miesięcy to oszczędność na skokach cen materiałów, jak również kosztów posrednich jak choćby oszczędność na czynszu ok.3000 rocznie, nie mówię już o wyjeżdżonym paliwie, telefonach itp. Kiedy patrzymy na to z tej perspektywy zaczyna być zasadne wydanie 20 - 30 tys więcej w technologii prefabrykatu, choć zawsze wydawało się nam, że prawdziwy dom w naszym klimacie to dom w ceramice. Jak na to nie patrzeć to przed nami kilka dni stresu jaką decyzję podjąć (tradycja, za którą jest większość, czy zaryzykować i pójść drogą "bez światełka w tunelu........ :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich serdecznie. Dołączam do grupy. Mam nadzieję zacząć budowę wczesną wiosną, jak najwcześniejszą. Czy możecie mi zasugerować dobrych wykonawców stanu surowego zamkniętego? Wyczytałem tu sporo superlatyw na temat p. Wrony. Ktoś jeszcze byłby na liście "polecanych"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Dołączam do grupy. Mam nadzieję zacząć budowę wczesną wiosną, jak najwcześniejszą. Czy możecie mi zasugerować dobrych wykonawców stanu surowego zamkniętego? Wyczytałem tu sporo superlatyw na temat p. Wrony. Ktoś jeszcze byłby na liście "polecanych"?

 

Ja dodam ze Wrona ma tez wysoka cene i jak z nim rozmawialem w wakacjie to temat dachu byl dalniego ciezki do okresilenia w kosztach. Powiedzial mi cytuje: " wybierzemy sie panie do takiej firmy on robia dachy se pan wybierze co pan bedziesz chcial i to sie zalozy"

 

Czyli dlamnie Wrona pozostal poz tematem zewzgledu na fakt iz nie przygotowal oferty jak nalezy. Chcial mi wyliczac ile mnie z wykonczeniowka bedzie kosztowaci td... a oddal wycene tylko na murarke! Pozatym nie mialem okazji zobaczyc zadnej z jego budowy ani ludzi. To na tyle.

 

Mysile ze jak budujecie w Czstochowie to moze byc wmiare konkurencyjny!

 

pozdr. zender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Znalazłam bardzo interesującą działkę pod budowę domu - ładna

okolica, wszystkie media w drodze, ale...no właśnie: w głębi działki jest

rzeczka (szeroka na metr,lub 1.5), za rzeczką kawałek lasu i jakiś rów (nie

wiem czy to melioracyjny czy nie). Czy kupno takiej działki i budowa na niej

domu to ryzyko i dać sobie spokój z tą działką?

Dodam, że byłam na tej działce i

większa część nie wydawała się podmokła (tak na oko) ale blisko rzeczki już

była roślinność wyglądająca na jakieś szuwary. NA tej działce jest spadek

(nie jest duży, ale widoczny gołym okiem) i teoretycznie dom można byłoby

wybudować na górce a w kierunku rzeczki jest spadek więc gdyby ta rzeczka

wylała to nie będzie zagrożenia zalania domu.

No, ale pytanie pozostaje - jeżeli w pobliżu jest ta rzeczka to będzie to

oznaczało, że np. będzie wilgoć w domu?

ratujcie bo już nie wiem co robić:-((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Czerem!

 

Powiem szczerze że odradzam Ci wszelkie działki z szemrzącym potoczkiem w tle. Szukaliśmy z żoną działek przez pół roku i wszystkie działki gdzie był w okolicy jakiś stawik rzeczka wieczorem okazywały się wilgotne i chłodne, panowało uczucie zimna (zwłaszcza wieczorem, wyobraż sobieże chcesz wieczorkiem wyjść z ukochana na podwóreczko posiedziec w świetle księżyca a temperatura wokół twojego domu razcej przypomina kostnicę niż ciepłą czerwcową noc. A poza tym zawsze istnmieje ryzyko podtopienia. To tyle moim skromnum zdaniem

 

pozdrawiam

 

Berny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Witamy wszystkich forumowiczów z Częstochowy i okolic. Wraz z moja Żonką własnie wkopaliśmy się w budowę domu. Jestesmy na etapie uzgadaniania indywidualnego projektu. Chcemy ruszyć późną wisoną, wczesnym latem, czy ktoś mógłby nam polecić sprawdzoną ekipę budowlaną z Częstochowy lub okolic?

 

pozdrawiamy

Berny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj sama nie wiem co robić:-(((((( Najgorsze jest to, że nie ma żadnych ciekawych ofert:-((( Szukamy działki do 1500m2, z mediami - ewentualnie może być bez kanalizacji, w rejonie pod Częstochową w kierunku max. Koziegłów, czyli np. Rudnik Wielki, KAmienica Polska, Zawada, Starcza. No i porażka totalna bo jak już coś jest to okazuje się, że bez np. gazu, albo na rogu ulic:-(((( a musimy jak najszybciej kupić. Może macie jakieś namiary na kogoś kto sprzedaje działki/działkę (rzecz jasna nie agencję tylko osoby prywatne)???

Ta działka z rzeczką ma wszystike miedia i lokazlizacja jest fajna. ALe ta rzeczka:-(( no i jest duża, a chcemy więcej przeznaczyć na budowę niż na działkę.

A jeszcze jedno pytanie mam:

jak to jest z meldunkiem??? Sprzedałąm mieszkanie, więc muszę się wymeldować. Na czas budowy będę mieszkać u teściów - czy muszę meldować się i zmieniać dokumenty??? Mogę tymczasowo, ale czy to onzacza teżwymianę dokumentów??i na czas określony to max na ile?

raaany ile tego jest- tych spraw, załatwiania...a to doipero początek początku:-((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Napiszcie czy już zaczęliście nowy sezon budowlany? W sumie pogoda OK, więc można budowę ciągnąć bez przestojów. My w przyszłym tygodniu zaczynamy kłaść parkiety, jeśli będę zadowolona z parkieciarza, dam namiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...