Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

Kajima, a co obecnie wykańczacie?

 

 

obecnie jesteśmy na etapie zabudowy poddasza (docieplenie + montaż

płyt k-g), natomiast na parterze wykonujemy sufity podwieszane (nie na całości), w dalszym harmonogramie posadzki ...itd. :D

 

A propo posadzek. Na całości parteru posiadamy ogrzewanie podłogowe, w salonie planujemy wykonać parkiet. W związku z tym mam dwa pytania:

1/ Jakie drzewo polecacie? Czy może to być jesion?

2/ Co sądzicie o desce barlineckiej?

dziękujemy i pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękujemy za miłe powitanie!!! :D

monikach, domek budujemy w Częstochowie (dzielnica Lisiniec)

, obecnie jesteśmy na etapie tzw.: "wykończeniówki"

Napiszcie na jakim etapie prac wy jesteście?

pozdrawiamy [/b]

 

No cóż mogę Wam tylko pozazdrościć :o - my utknęliśmy na etapie piwnic.

Do wykończeniówki mamy jeszcze kawał drogi :( .

 

pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mak jeszcze prośbe niech mnie ktoś uświadomi jak się zakłada dziennik budowy i wkleja zdjęcia nine mam zabardzo czasu na wczytywanie się w to wszystko.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.[/url]

 

Aby założyć dziennik w dziale DZIENNIKI BUDOWY wchodzisz w nowy temat, nadajesz tytuł i piszesz co tylko chcesz :wink: :D .

 

Co do wklejania zdjęć korzystałam z tego:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=68367

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajima, my mamy parkiet dębowy. Jesion też bardzo mi się podoba, jest bielszy od dębu. W sumie ceny dębu i jesionu podobne. Gdybym miała wybierać deska barlinecka a dąb bez wahania wybrałabym parkiet mimo iż jest nim znacznie więcej zachodu przy układaniu. Trzeba ułożyć, wycyklinować, malować. Ale efekt i trwałość nieporównywalna. Dużo o desce było wątków na forum - raz, że droga, dwa, że słabsza nawet od popularnych paneli laminowanych pod względem twardości. A wiadomo, jesion baaardzo twardy.

Nie wiem gdzie chcesz kupować parkiet. My kupowaliśmy w zeszłym roku niedaleko Biskupic (przy Olsztynie). Nazwa miejscowości chyba Ciecierzyn. Nie pamiętam jak nazywał się tartak, w którym te parkiety robią. Wybór b. duży i po bardzo dobrych cenach. Kupowaliśmy we wrześniu dąb 1 klasa po 74 zł/m2. Parkieciarza też mamy taniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania wielkie dzięki!! :D

poczytaliśmy sobie na forum o parkiecie i desce barlineckiej - na 99% zdecydujemy się na parkiet. Znajomi również kupowali parkiet w Ciecierzynie - z zakupu są b. zadowoleni (jakość+cena), więc my również udamy się tam w celach "wywiadowczych" :D

Aniu jeszcze jedna prośba do Ciebie - czy możesz podać nam namiary na Twojego parkieciarza oraz (jeżeli możesz) podać nam koszt 1m2 ułożenia parkietu u Ciebie!!!

z góry dziękujemy

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajima, namiary oczywiście Ci mogę podać, bo z faceta jestem naprawdę zadowolona.

Podam Ci nr telefonu domowego, jeśli się nie dodzwonisz, poszukam komórki. Dzwoń raczej wieczorem, bo facet w wolnych chwilach jest zapalonym myśliwym i czas spędza na polowaniach :D . Numer podam na forum, bo dużo osób pyta o parkieciarza.

Jerzy Trojakowski, tel.(034)3145637.

Cena ułożenia m2 parkietu (u nas dębowego) to 22 zł/m2 bez negocjacji. Uważam, że cena jest tak niska, że tu nie było czego negocjować.

Pozdrówka :D

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze listwy do parkietu, tańsze jeszcze niż w Ciecierzynie w Apolonce przy Janowie. Tam też podobno najtańsze schody drewniane w okolicach. Wiadomość od naszego parkieciarza :D .

Nasz parkieciarz twierdzi, że parkiet z akacji jest do doopy, chyba, że jest super przebrany. Inaczej ma masę przebarwień - to dla tych co mają chęci na akację.

A z moich spostrzeżeń - szkoda kasy wywalać na bardzo drogie lakiery do parkietu. Domalux super jest naprawdę twardy. My mamy gat. połysk - błyszczy się jak tafla lodowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy okres jest późnozimowy bądź wczesnowiosenny czyli teraz.

A to dlatego, że zimą jest suche powietrze, brak wilgoci, co nie szkodzi klepkom. No i nie ma much. Otwórz okna latem, by lakier wyschnął to poprzykleja Ci się masa much do podłogi albo ją cholery zasr.... No chyba, że założysz w oknach moskitiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewazak3

Witam wszystkich:)

 

Właśnie odktyłam to forum i postanowiłam się przyłączyc. Obecnie jesteśmy na etapie czekania na pozwolenie na budowę i szukania ekipy budowlanej. Może kogoś polecicie?? Działkę mamy w Kolonii Brzeziny a taki dom będziemy budowac http://www.studioprojekt.pl/projekt.php?id=SP-1513&idk=3&strona=1&str=projekty.php.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

 

Właśnie odktyłam to forum i postanowiłam się przyłączyc. Obecnie jesteśmy na etapie czekania na pozwolenie na budowę i szukania ekipy budowlanej. Może kogoś polecicie?? Działkę mamy w Kolonii Brzeziny a taki dom będziemy budowac http://www.studioprojekt.pl/projekt.php?id=SP-1513&idk=3&strona=1&str=projekty.php.

 

hejka

My jesteśmy świeżo po "castingu na wykonawcę" stanu surowego i mam parę namiarów na kilka ekip.

 

Jakby co to dzwoń

668 817 319

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy okres jest późnozimowy bądź wczesnowiosenny czyli teraz.

A to dlatego, że zimą jest suche powietrze, brak wilgoci, co nie szkodzi klepkom. No i nie ma much. Otwórz okna latem, by lakier wyschnął to poprzykleja Ci się masa much do podłogi albo ją cholery zasr.... No chyba, że założysz w oknach moskitiery.

 

Ania wielkie dzięki :D Człowiek budując dom myśli o tylu ważnych rzeczach że zapomina o takich przyziemnych jak ... muchy :D - lecz czasem okazuje się że są one również ważne :D :wink:

Po Twoich sugestiach odnośnie terminu układania parkietu jak również po przeczytaniu paru artykułów zdecydowaliśmy się przenieść układanie parkietu na termin późnozimowy. W przyszłym tygodniu wybieramy się do Ciecierzyna zobaczyć co oferują i w jakiej cenie. Jeszcze raz Aniu wielkie dzięki :D

 

ewazak również możemy polecić kilka firm wykonawczych - w szczególności jedną która nam budowała dom.

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewazak3

ewazak również możemy polecić kilka firm wykonawczych - w szczególności jedną która nam budowała dom.

pozdrawiamy

 

Jak ekipa sprawdzona to chętnie wezmę namiary:) moze byc na priv albo na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się ruszyło forum. Zaglądałam parę razy i cisza.

 

Namiary na dach obiecuję znaleźć.

 

Ania, fajnie Ci z tym fachowcem od parkietu. Ja pierwszego miałam do d... tzn, super wycyklinował, ale malowanie - porażka.

Szkoda, że się wcześniej nie zgadałyśmy.

Ja płacę 40 zł :cry: . Teraz podłoga położona i czekam aż się porządnie rozeschnie :D . Też będę malować domaluxem. Znalazłam podobno porządną ekipę, ale oni malują Boną, a o tym lakierze naczytałam się złych opinii (a jak mnie chemia ma kosztować 100 zł za metr to dziękuję za bylejakość), podobno jest super lakier berger-seidler czy coś w tym stylu, ale nie znalazłam osoby, która by nim malowała.

 

Elektrykę robił mi znajomy właśnie z Poraja. Jak coś to dam namiary na prv, tylko nie wiem, czy on robi osobom indywidualnym. Jak dla mnie to wszystko OK, ekipa wchodzi, dwa-trzy dni rozmieszczenie kabli, później montaż osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się cieszę, że trafiłem na to forum (szkoda, że tak późno). Jestem na etapie wykańczania chatki, a ponieważ jak do tej miałem na budowie kilka ekip z których totalnie nie byłem zadowolony-chciałbym się Was poradzić. Poszukuję otóż ekipy gipsiarzy (o parkieciarzach czytałem już wyżej) ekipy brukarzy do ułożenia kostki granitowej. Pytam, bo już mi ręce opadają-jak do tej pory zadowolony jestem tylko z pracy elektryków i hydraulików... tynki do bani, płytkarz tragiczny (a z polecenia znajomego), a o dekarzach nawet nie chce mi się pisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Poszukuję otóż ekipy gipsiarzy (o parkieciarzach czytałem już wyżej) ekipy brukarzy do ułożenia kostki granitowej. ...

 

Co do gipsiarzy to ekipa Tomka Rogacza jest całkiem niezła - widziałem efekty na własne oczy i są naprawdę ok. Gdzieś w tym topiku jest namiar na niego.

 

Co do ekipy brukarzy to daję Ci namiar (sprawdzona ekipa):

Krzysztof Trzepizur

602639713

Możesz się powołać na Tomka Kamińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...