Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

adam_cz-wa apropos Twojego pytania o projekt który wybrałeś Domek jest ciekawy, aczkolwiek ja inaczej kilka zasadniczych rzeczy bym rozwiązał. Po co robić "pomieszczenie rekreacyjne na piętrze" skoro na parterze jest pokój dzienny-który i tak z założenia spełnia funkcię pomieszczenia rekreacyjnego. Proszę też zwrócić uwagę na rozwiązanie drzwi wyjściowych z łazienki na parterze-piękna kolizja z wejściem do pokoju, co czasem może skończyć się boleśnie (tak właśńie miałem w mieszkaniu które wynajmowaliśmy w czasie studiów). W dzisiejszych czasach garaż jednostanowiskowy, jest raczej pomyłką (moi rodzice coś takiego zrobili, i teraz autko mamy pięknie zaczyna korodować stojąc pod chmurką (Ci którzy parkują pod blokiem samochody wiedzą o czym mówię), gdyż standartem są już 2 auta w domu plus jakieś rowery dzieciaków, które trzeba gdzieś upchnąć, a tu do garażu oprócz auta (biorę pod uwagę swoje autko o długości 5,20 i szerokości 2,10-nie jakiegoś malucha czy cinquecento) nawet nieduży stół warsztatowy nie wejdzie-a to w domu podstawa, aby cokolwiek zrobić-choćby naprawić uszkodzone krzesło. Kolejne-przy takiej kubaturze kotłowni-można tam zastosować tylko kocioł gazowy (groszek odpada bo za mało miejsca, olejak bo nie ma gdzie postawić zbiornika itd), a nasz genialny rząd żre się z ruskimi-więc niewiedzieć co się na przełomie kilku lat stanie z ceną gazu. A tu wszystko musisz grzać, garaż kotłownia pokój rekreacyjny itd-spore koszta zimą, a i posprzątać 174 m2 trochę cięzko-wiem że na planie wszystko fajnie wygląda, ale zastanów się.

 

Ja proponuję wybrać jakiś mniejszy domek, w dodatku bez garażu, a skoro Macie tak długą działkę, to w podwórku postawić garaż 2 stanowiskowy z kotłownią. Ja dokładnie coś takiego zrobiłem-mój hydraulik z którego jestem bardzo zadowolony doradził mi, aby oprócz kotła gazowego jaki miałem w projekcie, zostawić podejścia, pod alternatywnie inny (gdyż gazowy kocioł niepotrzebnie kupiłem wcześniej)... skończyło się na zmianie w projekcie i zamontowaniu kotła miałowego z podajnikiem (coś jak groszek-tylko paliwo tańsze), oraz mojej gazówki-która jest na wypadek "W" :wink: .i Taka kotłownia załatwia ogrzewanie ciepłą wodę, znajduje się tram też jednostka odkurzacza centralnego-nic nie słychać, nie ma brudu, ani nieprzyjemnych zapachów w domu... a działa;)

 

To tyle ode mnie-życzę trafnych wyborów odnoście projektu przyszłego domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam_cz-wa apropos Twojego pytania o projekt który wybrałeś Domek jest ciekawy, aczkolwiek ja inaczej kilka zasadniczych rzeczy bym rozwiązał. Po co robić "pomieszczenie rekreacyjne na piętrze" skoro na parterze jest pokój dzienny-który i tak z założenia spełnia funkcię pomieszczenia rekreacyjnego. Proszę też zwrócić uwagę na rozwiązanie drzwi wyjściowych z łazienki na parterze-piękna kolizja z wejściem do pokoju, co czasem może skończyć się boleśnie (tak właśńie miałem w mieszkaniu które wynajmowaliśmy w czasie studiów). W dzisiejszych czasach garaż jednostanowiskowy, jest raczej pomyłką (moi rodzice coś takiego zrobili, i teraz autko mamy pięknie zaczyna korodować stojąc pod chmurką (Ci którzy parkują pod blokiem samochody wiedzą o czym mówię), gdyż standartem są już 2 auta w domu plus jakieś rowery dzieciaków, które trzeba gdzieś upchnąć, a tu do garażu oprócz auta (biorę pod uwagę swoje autko o długości 5,20 i szerokości 2,10-nie jakiegoś malucha czy cinquecento) nawet nieduży stół warsztatowy nie wejdzie-a to w domu podstawa, aby cokolwiek zrobić-choćby naprawić uszkodzone krzesło. Kolejne-przy takiej kubaturze kotłowni-można tam zastosować tylko kocioł gazowy (groszek odpada bo za mało miejsca, olejak bo nie ma gdzie postawić zbiornika itd), a nasz genialny rząd żre się z ruskimi-więc niewiedzieć co się na przełomie kilku lat stanie z ceną gazu. A tu wszystko musisz grzać, garaż kotłownia pokój rekreacyjny itd-spore koszta zimą, a i posprzątać 174 m2 trochę cięzko-wiem że na planie wszystko fajnie wygląda, ale zastanów się.

 

Ja proponuję wybrać jakiś mniejszy domek, w dodatku bez garażu, a skoro Macie tak długą działkę, to w podwórku postawić garaż 2 stanowiskowy z kotłownią. Ja dokładnie coś takiego zrobiłem-mój hydraulik z którego jestem bardzo zadowolony doradził mi, aby oprócz kotła gazowego jaki miałem w projekcie, zostawić podejścia, pod alternatywnie inny (gdyż gazowy kocioł niepotrzebnie kupiłem wcześniej)... skończyło się na zmianie w projekcie i zamontowaniu kotła miałowego z podajnikiem (coś jak groszek-tylko paliwo tańsze), oraz mojej gazówki-która jest na wypadek "W" :wink: .i Taka kotłownia załatwia ogrzewanie ciepłą wodę, znajduje się tram też jednostka odkurzacza centralnego-nic nie słychać, nie ma brudu, ani nieprzyjemnych zapachów w domu... a działa;)

 

To tyle ode mnie-życzę trafnych wyborów odnoście projektu przyszłego domku.

 

witam

 

Na wstępie dziękuje za poswięcony czas na ocenę mojego projektu. Jestem tu nowy i moje pierwsze spostrzezenie ze jest tu bardzo duzo zyczliwych osob co jest dla mnie bardzo " budujące" :)

Przechodząc do oceny

pomieszczenia rekracyjnego nie bedzie- prawdopodobnie bedzie tam na początku sala z kinem domowym a za kilka lat pokoj dla kolejnego potomka

na dzien dzisiejszy dzieci brak - chwilowo:) )

Drzwi do łazienki to faktycznie duza szansa na kolizje ale tu za bardzo inne opcji nie ma ( dosrodka otwierane odpadają).

garaz- dwustanowiskowy to moje mazenie ale biorąc pod uwagę szerokosc działki (20,8m) nie widze tu duzych mozliwosci. garaze w oddzielnym budynku nie bardzo nam się podobają...

co do majsterkowania to chcialbym w piwnicy miec taki swoj warsztacik,poza tym pralnie z suszarnią, i pokoj z barkiem i stołem do bilarda i takie tam męskie fantazje:)

co tyczy sie sposobu ogrzewania to jestem na etapie zapoznawania się z ofertą.

 

jesli znajdziesz chwile napisz mi jak sie sprawdza odkurzacz centralny i o kosztach, bedę wdzieczny.

moze ktos powiedziec jak dlugo czeka sie w cz-wie na pozwolenie na budowę ?

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Gipsiarze właśnie u mnie skończyli i jestem bardzo zadowolona , podaje kontakt 508 745 898 Zawadowicz, ale trzeba czekac bo maja poumawiane roboty ale zadzwonic nie zaszkodzi . Co do kostki polecam bardzo robotnego i profesjonalnego faceta i niedrogiego, sam kładzie ale 10 h dziennie , nie obija sie i ma pojęcie. Witek Bednarek tel. 343276535(wieczorm). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dłuższej przerwie:-))) to ja - ta od działki z rzeczką:-))) z rzeczki nic nie wyszło, ale mamy już działkę kupioną - tym razem z lasem:-)))))

6000m2 w tym ok. 1500 budowlanej. pierwsze dokumenty złożone, staramy się o przyłącza, wybieramy projekt - praca wre:-))) oby tak dalej:-)

moje pytanie jest następujące - chcemy działkę ogrodzić - jakie polecacie ogrodzenia.?Chcemy, żeby było to coś docelowego, ale nie chcemy szaleć- wolimy więcej pieniędzy przenzaczyć na samą budowę niż na wypasione ogrodzenie. Rozważamy ogrodzenie z siatki (nie wiem jakiej bo jeszcze nie znam się na tym) albo z drzewa. Musimy wyciąć część drzew, które są na działce budowalnej i w sumie można byłoby to drewno wykorzystać i zrobić drewniane ogrodzenie na podmurówce. Co o tym myślicie, co radzicie i czy macie jakieś namiary na kogoś kto zajmuje się czymś takim. Rzecz jasna kogoś dobrego:-)no i rzecz jasna taniego;-))))))

Pozdrawiam wszystkich budujących:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Spotkałem dziś znajomego, własciciela firmy budwlanej, ktory powiedział mi ze na rynku materiałów budowlanych w naszym rejonie jest tragedia. Ze nie moze nic skonczyc bo ciagle musi czekac na materiały ktore drozeja z tyg na tydzien, a na niektore trzeba sie zapisywac z wyprzedzeniem. Jestem w szoku, wiedzialem ze jest ciezko ale ze az tak.....

powiedzcie ze tak nie jest.

Chyba nie bede czekal z budowa do przyszlego roku i zaczne juz w tym...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję ekipy do przyłącza wody z uprawnieniami jęsli ktoś ma namiary to bardzo proszę . I jeszcze jedno poszukuje taniego producenta betonitów.

 

Mam zamiar stawiać z porotermu 25 czy na te pustaki trzeba czekać, czy są dostępne od ręki

 

Sprawa ziemi z wykopu nadal aktualna zchoć z każdym dniem się zmienia.

Ziemia będzie dostępna za ok. 1-2 miesięcy przynajmniej tak mi się wydaje.

Wszystko zależy od pozwolenia na budowę jak szybko dostanę.

 

Pozdraswiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam cz-wa Pytałeś o koszta związane z instalacją centralnego odkurzania-nie jest to droga zabawka. Jednostka ssąca jakaś bardzo porządna kosztowała mnie około 3500 zł a instalacja z materiałem około 1000 zł. Ja jeszcze jestem na etapie wykończeniówki, ale moi rodzice pobudowali domek jakieś 4 lata temu, i byli i są bardzo z tego zadowoleni... zatem i ja założyłem. Przedewszystkim cisza przy sprzątaniu, po garderobach trzeba chować tylko wąż (taki jak ok odkurzacza), a i pyły się po domu nie unoszą (nawet przy zastosowaniu filtrów HEPA w odkurzaczach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do MIXPOG :

 

a czy odkurzacz centralny moze byc umieszczony w piwnicy ??

 

 

do MIX :

 

co do tej ziemi to ja raczej wezmę ale ciezko mi się okreslić dokładnie kiedy, jak tylko bede wiedział niezwłocznie się skontaktuje. Jesli mozesz napisz skąd ją trzeba będzie przywieść ( dzielnica, miejscowość)

 

Ale pogoda się robi....:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję ekipy do przyłącza wody z uprawnieniami jęsli ktoś ma namiary to bardzo proszę . I jeszcze jedno poszukuje taniego producenta betonitów.

 

 

Podaję telefon dla osób, które są zainteresowane ziemią oraz instalacjemi

elektrycznymi, systemami alarmowymi (inteligętny dom) i centralnym odkurzaczem 600-201-875

 

Pozdraswiam wszystkich

 

ad.1) mam namiary na takowych, tyle że w domu. wieczorem poszukam i wrzucę na forum.

 

ad2) gdzie i kiedy Cię można złapać coby pogadać o alarmach i centralnym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących z Częstochowy! Wreszcie znalazłam fachowca od schodow spiralnych a więc kolejna sprawa z głowy . Teraz patrzę jak kładą się kafelki....

Coraz bliżej końca albo końca nie widac ! Bo jeszcze tyle rzeczy trzeba wybrac ...Ale przynajmniej jest ciekawie i o nudzeniu nie mam mowy !!! Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...